Świadome sny
Autor Wiadomość
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Świadome sny
Jest to mój pierwszy post na forum, także pragnę wszystkich powitać. Uśmiech

Pytanie do weteranów snów:

Od paru miesięcy praktykuję świadome śnienie, udaje mi się zapamiętać już większość szczegółów snu, a także jego dokładny przebieg. Od pewnego czasu śni mi się jednak, że kontroluje całkowicie sen (oczywiście tylko śni, bo jak się budzę wiem, że byłem w błędzie). To nie jest jednak mój problem, podczas nocy, kiedy mam po 3-4 długie, szczegółowe sny budzę się i jestem w stanie na wpół przebudzenia, nie mogę się ruszyć itp. coś próbuję mnie zmusić do jakby "oddania kontroli" podczas, gdy mózg mówi nie i podsyła mi różne obrazy z filmów o opętaniach. Jak się budzę wydaje mi się to strasznie głupie, ale nigdy nie mogę się przekonać, by w końcu ulec tej "niemocy"... jestem ciekawy czy jest to jakiś etap potrzebny do "przebudzenia we śnie" czy po prostu sam umysł się tak ze mną bawi.

Dodam iż często we śnie jak i w trakcie tych przebudzeń widzę postać kobiety stojącej nade mną, z tego co zawsze udaje mi się zapamiętać jest szczupła, ma długie czarne włosy i zielone oczy (czysty zielony kolor), chyba zawsze się uśmiecha, ale nie jestem pewien, wiem za to ze na pewno (fizycznie) nigdy takiej kobity nie widziałem. :/

Ktoś wie co mi jest? Czy poroplastu jestem "kompletnym idiotą"?
11-22-2013, 23:12
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 756
Reputacja: 63
Podziękowania: 133
Podziękowano 569 razy w 123 postach
RE: Swiadome sny
Amorte,

Nie, to nie jest typowe.
To czego doświadczasz to fenomen paraliżu sennego.
Poszukaj proszę w sieci.

Bardzo dużo osób doświadczających paraliżu sennego doświadcza również poczucia obecności 'istoty'. Co ciekawe u większości osób takie spotkania mają brutalny charakter a jeżeli widza kobietę to starą wiedźmę. Musisz mieć ciekawe uwarunkowanie w głowie, że widzisz uśmiechającą się zielonooką laskę - to bardzo dobry znak.

Taka jest najwyraźniej natura twoich połączeń neuronowych w mózgu.
Proponuję z zieloonokiej uczynić sobie wyzwalacz testu rzeczywistości, jeżeli widujesz ją regularnie.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
11-23-2013, 00:10
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
U mnie zazwyczaj nie są brutalnej, bynajmniej nie kiedy "ja" widzę, bo, jak śpię na plecach, potrafię się z "czymś" szarpać, ale tak działa paraliż senny. Próbowałem już bawić się w test rzeczywistości, kupiłem nawet sobie zegarek, udało mi się wmówić, że jak wskazówki będą stały, to jestem we śnie, niestety, w śnie miałem tylko zegarek bez wskazówek. Poza zegarkiem robiłem kilka innych prób i tak jak pisałem wyżej we śnie, wiedziałem, że jestem we śnie i że go kontroluje, ale kiedyś się budziłem wiedziałem, że i tak podświadomość robiła ze mną co chciała :/... No cóż, najważniejsze, że zielona, to nic takiego, przynajmniej na razie. Dziękuję za pomoc.
11-23-2013, 14:25
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Mortiaris - "coś próbuje mnie zmusić do jakby "oddania kontroli", podczas, gdy mózg mówi nie i podsyła mi różne obrazy z filmów o opętaniach. Jak się budzę wydaje mi się to strasznie głupie, ale nigdy nie mogę się przekonać, by w końcu ulec tej "niemocy"... Jestem ciekawy czy jest to jakiś etap potrzebny do "przebudzenia we śnie" czy po prostu sam umysł się tak ze mną bawi." Nie, to nie jest głupie i nie zabawa. Nie ulegaj tej "przemocy" i nie oddawaj "kontroli."
11-23-2013, 14:29
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Z tego co zaobserwowałem nawet, jak moja świadomość ulega to podświadomość działa i chwile później wstaje z paraliżem. Pamiętam, że około miesiąc temu po "zielonym" udało mi się zajść dalej, słyszałem cisze, sensie taki dziwny dźwięk, który narastał i który słyszę zawsze podczas medytacji, potem usłyszałem krzyki i wstałem. Co ciekawe po tym czułem specyficzny strach, specyficzny gdyż nie wiedziałem czego się bałem i co jakiś czas czułem fale energii przelewające się z mostka i brzucha ku twarzy i palcom nóg i rąk. Od tej pory spokój poza zielonooka oczywiście, bo Ją widzę coraz częściej.

Generalnie jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy nie jest się opętanym lub przynajmniej w początkowych stadiach?
11-23-2013, 15:16
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 756
Reputacja: 63
Podziękowania: 133
Podziękowano 569 razy w 123 postach
Amorte,

Wszelkiej maści krzyki/śmiechy w okolicach zasypiania i budzenia się są spowodowane podświadomością, uwalniającą doświadczenia zapisane w trakcie dnia.
Jeżeli dużo czasu spędzasz w hałaśliwych miejscach typu szkoła, uczelnia, będziesz miał ten efekt bardzo często.

Co do kontroli snów, to warto przypomnieć, że istnieją właściwie dwa poziomy LD:
- świadome śnienie, kiedy wiesz, że śpisz i śnisz
- wysoce świadome śnienie, kiedy dodatkowo w pełni kontrolujesz sen.

Oba etapy wymagają ciągłej i żmudnej pracy nad sobą.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
11-23-2013, 15:48
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Czyli aktualnie jestem na początkach tego pierwszego poziomu LD, myślę. że to przyjdzie z czasem. Dzięki wielkie za pomoc Evander i Tobie też Ismena. Uśmiech
11-23-2013, 15:53
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(11-23-2013, 15:16)mortiaris napisał(a): Generalnie jest jakis sposób żeby sprawdzic czy nie jest sie opętanym, lub przynajmniej w początkowych stadiach?
Zadałeś trudne dla mnie pytanie, myślę nad nim od wczoraj. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Z tego co wiem, to nawet psychiatrzy i egzorcyści mają problemy czasem ze stwierdzeniem - czy ktoś ma chorobę psychiczną, czy jest opętany? Objawy mogą być podobne, podlega to dłuższej obserwacji zapewne. Każdy przypadek jest inny. Nie sądzę, żebyś miał ten problem, prędzej jesteś przewrażliwiony. Wrażliwi ludzie maja różne odczucia, także podczas snu. Może po prostu spróbuj skupić uwagę na innych rzeczach, bardziej przyziemnych sprawach.
11-24-2013, 17:00
Firgu Offline
Użytkownik

Liczba postów: 38
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Świadomy sen zdarza mi się sam z siebie raz na jakiś czas. Ostatnio śniło mi się, że biegałem po łące i sam do siebie nagle powiedziałem "po chuj ja tak biegam", zmieniłem się w ptaka i pofrunąłem, uwielbiam to.
12-09-2013, 22:50
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
RE: Świadome sny
Moje przebudzenia są "ciekawsze", jak tylko wiem, że to tylko sen, zaczynam wszystko niszczyć i palić. :D
01-10-2014, 18:40

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB