Znaki zodiaku a żywioły
Autor Wiadomość
Siri Offline
użytkownik

Liczba postów: 163
Reputacja: 6
Podziękowania: 30
Podziękowano 55 razy w 37 postach
RE: Znaki zodiaku a żywioły
(07-06-2015, 00:09)Imogen napisał(a): Ma ktoś jakieś źródła co do astrologi słowiańskiej? ;D

Imogen, zobacz na blogu Bogowie Polscy pod hasłem- 'Jasz-bóg niebios'.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2015, 02:41 {2} przez Animal.)
08-06-2015, 01:14
Znajdź Posty Reply
Ruta Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 186
Reputacja: 7
Podziękowania: 14
Podziękowano 99 razy w 51 postach
Dlaczego mi nie pasuje? Generalnie troszkę inaczej sobie to podzieliłam i nie wszystko by mi podpasowało pod dany żywioł.
Większość osób wymienia jako pierwszy żywioł Ogień, dla mnie jest nim Ziemia. Tak samo Ziemi przypisuje się zimę i północ, ja wiosnę i wchód. :D Trochę mam to poplątane, dlatego też nie bazuję na tym na czym Ty. Ale dla ułatwienia dyskusji oczywiście odnoszę się zwykle do tego podstawowego schematu, nie swojego... bo nikt by nic nie zrozumiał xD
08-06-2015, 13:43
Znajdź Posty Reply
Gauge Offline
Z tobą moc niech będzie

Liczba postów: 202
Reputacja: 3
Podziękowania: 11
Podziękowano 84 razy w 48 postach
Nie ma zodiaku słowiańskiego. Słowianie zdążyli tylko naopowiadać o bogach w gwiazdach, zodiaku nie zrobili. Nie wiem, może nie zdążyli? Grecy też opowiadali o bogach wśród gwiazd,a potem stworzyli astrologię.
08-06-2015, 19:31
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,101
Reputacja: 85
Podziękowania: 928
Podziękowano 1319 razy w 651 postach
Wiesz, według niektórych kultur stworzenia świata zaczęło się od ognia, a dziś nawet uważa się że Ziemia powstała poprzez wybuch więc... poza tym, Ogień bardzo ciekawą symbolikę. Tak czy siak, dla mnie również Ziemia jest tym ''pierwszym''.

Co przypisywania żywiołom pór roku i kierunków... wiesz ja tutaj również mam własny system, w ogóle nie znam podstawowego. Kiedyś go czytałam, ale już zapomniałam... w każdym razie, ja byłam związana z Naturą od dziecka i już wtedy miałam wykształcone co i jak o żywiołach. W każdym razie, była mowa o tym, dlaczego żywioły nie pasują Ci do ich znaków zodiaku, rozumiem oczywiście że coś takiego jak kierunki, czy pory roku mogą Ci się nie zgadzać, ja np. podzielam Twoje zdanie co to tego, że wiosna to zdecydowanie żywioł bardziej Ziemi, choć uważam taki podział za lekki bez sensowny, ponieważ tak naprawdę wszystkie żywioły zawsze działają razem i wspólnie, tylko czasem idzie bardziej ''na przód'', jednak nie rozumiem dlaczego cechy znaków nie zgadzają Ci się z żywiołami?

Mogłabyś podać np. jakiś znak znaku i wyjaśnić czemu Twoim zdaniem powinien mieć inny żywioł? I jaki? Dlaczego Ci się tak kojarzy? Nie musi być to jakieś długie, po prostu tak mniej więcej żeby pomóc mi zobrazować Twoje myślenie i Twój system żywiołów.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2015, 02:43 {2} przez Animal.)
08-06-2015, 21:40
Znajdź Posty Reply
Ruta Offline
Wtajemniczony

Okej, spróbuję na bazie jednej "pary".

Rak - Woda.
Generalnie nie będę przytaczała opisu raczków, bo na wielu stronach, forach idzie znaleźć opisy dość podobne. Wyłania się z nich obraz osób pewnych siebie, ale pokornych, chętnie wspierających innych, lubiących wyrażać swoje uczucia. Rozwijających się duchowo, cierpliwych i troszkę wycofanych. Dodatkowo przypisuje się im nieśmiałość, tradycjonalizm.... i inne.
Po pierwsze nie znam ani jednego takiego raka. Wszystkie raki jakie poznałam były raczej kąśliwe, choleryczne, władcze, optymistyczne, pewne siebie i/lub samowystarczalne, kiepsko wyrażały uczucia. Po drugie nawet zgłębiając opisy raka-wody, większość cech mi jednak nie pasuje do wody.
Po mojemu większość raków byłaby ziemią, niektórzy ogniem.. ale wodą? Nie wiem jak miałabym to upchnąć.

Żeby nie było, pewne cechy wskazują na wodę. Ale nawet w znakach "ognistych" (lew i baran się zgodzę) znajdą się cechy innych żywiołów.
08-06-2015, 23:33
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Wiesz, Raki to osoby cholernie uczuciowe... wręcz nadwrażliwe i płaczliwe, co prowadzi do tego, że w końcu stają się oschli i nie dobrzy, względem innych ludzi, taka... bariera, żeby nikt więcej ich nie zranił - ale mimo wszystko dalej wszystko głęboko przeżywają i zamykają, są w sobie pozbawieni zaufania do ludzi. Rak to bardzo ciężki znak, bo jego psychikę łatwo uszkodzić, gdyż wszystko bierze do siebie.

Mój najstarszy synek jest Raczkiem i to typowym... podniesie się na niego głos, a już wręcz dusi się z płaczu, wszystko bardzo bierze do siebie. Ja za to mam Ascendent w znaku Raka, co oznacza, że Rak to taki mój drugi znak zodiaku. Wielu Raków znam i większość to raczej bardzo wrażliwe i czułe osoby, choć nie jeden z biegiem lat się zamknął i stał się oschły... jednak głęboko to dalej jest ten sam Raczek. No, ale przecież tak jak żywioł może być w negatywny, czy pozytywny, tak samo znak zodiaku. Raki to nie są osoby, które... no to są osoby głębokie, które trzeba zrozumieć.

O ile dobrze wiec Cie rozumiem cechy, które są przypisane do Raka kojarzą Ci się z ziemia, jako Matka Ziemia, i dlatego większość cech Raka, który jest bardzo rodzinny i opiekuńczy, kojarzy Ci się z Ziemia? Ja natomiast nie wyobrażam sobie Raka w roli innego żywiołu, na Ziemie jest zbyt niestabilny emocjonalnie, zbyt głęboki, aby być materialistą, czy realistą. Zaś na ogień, to Rak jest moim zdaniem zbyt uległy, bierny, pozbawiony chęci walki i działania - często się nad sobą użalają.

Ale wiesz? Mitologicznie to Raczek pasuje mi do ognia, bo Hera nasłała Raka, żeby ten szczypał Herkulesa, potem został przeniesiony na niebo. Tak więc, waleczny Raczek. xDD Choć tak naprawdę mitologia pod względem cech w ogóle prawie nie przypomina, ani nie wskazuje na cechy ich dzisiejszych posiadaczy... jak np. wspomniany Ganimades, czyli Wodnik został porwany przez Zeusa i służył Bogom... ? Nie no, Wodniki by w życiu się na to pokornie nie zgodziły. Podobnie z Panna, która była Bogini sprawiedliwości, a uciekła na niebo w strachu o swoje życie - Panny bardzo solidnie i do końca wykonują swoje obowiązki i moim zdaniem, nie są tchórzami.

Ah, sama mam na szczęście w domu mojego ascendentowego Raka Marsa, tak więc tak tragicznie to nie jest, poza tym solarnym znakiem jest Wodnik. Uff... mogło być gorzej. xD

W każdym razie ciekawe podejście Imogen. ^^ Fajnie jest w końcu gadać z kimś o takim podejściu do rozmowy, jak Ty. ^^
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2015, 03:11 {2} przez Animal.)
09-06-2015, 00:04
Znajdź Posty Reply
Ruta Offline
Wtajemniczony

Dlatego też pisałam, że różne cechy pasują do różnych żywiołów i ciężko mi tak umiejscowić jeden zodiak w jednym żywiole. Ja np. powinnam być 100% Baranem, bo jestem z pierwszej dekady, mam ascendent w Rybach i nawet by się zgadzało. Ale z drugiej strony widzę w sobie wiele innych cech, które pasują do innych żywiołów/innych znaków.
Stąd raczej mi jakoś nie pasuje łączenie zodiaku z żywiołami.

P.S
Mogłabyś zrobić taki krótki temat odnośnie mitologicznego wyjaśnienia nazw zodiaku i tego jak się to odnosi do faktycznych atrybutów dziś tych znaków?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2015, 10:41 {2} przez Ruta.)
09-06-2015, 10:40
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Technicznie rzecz biorąc żywioł znaku zodiaku pokazują dominujący żywioł przejawiający się w tym znaku. Każdy człowiek ma w sobie każdy z czterech żywiołów i rzadko kiedy te żywioły w człowieku są harmonijne, na ogół zawsze jakiś jest słabszy bądź silniejszy - ja np. zawsze miałam słabą ziemię w charakterze, ale mocne powietrze i wodę, potem doszedł mi ogień mocniejszy wraz z napływem doświadczeń życia i tym samym rozwoju - ale widzisz choć obecnie moimi żywiołami jest powietrze i ogień to wyobraź sobie, że w magii mam naprawdę wielki problem z ogniem. xD Serio... widziałaś kiedyś czarownice, która musi w środku nocy wołać mamę, bo nie może sobie poradzić z pożarem z małej świeczki?! xDDDD Nie wiem, jakoś tak bardzo często się zdarza że ogień nawet najmniejszy i pilnowany wychodzi mi spod kontroli i jako mała dziewczynka robiąc rytuał prawie spaliłam chatę... byłam sama w domu, miałam z... 8 lat? I robiłam rytuał ze świecami na... dywanie. xDD Ale wiesz nawet teraz mam z tym żywiołem problem. W każdym razie każdy człowiek jest inny i jest mieszanką typów, układów planetarnych i w ogóle - tak więc nic dziwnego.

Poza tym każdy żywioł ma swój uzupełniający żywioł np. ogień = powietrze, ziemia = woda, ponieważ woda daje życie ziemi i woda nie mogłaby płynąć bez tej ziemi, powietrze podsyca ogień a ogień transformuje powietrze.

Co do tematu, taki mam w planie zrobić, na razie w swoim ''brudnopisie'' tajemniczym dziale xxx mam jeden temat skończony, jest to interpretacja horoskopu Jiru - taki przewodnik jak samodzielnie interpretować horoskop, prawie skończony jest Asklepios, no i Mars ledwo tknięty, a zodiaki pod kątem mitów nawet nie zaczęte. Jak mam wenę, to pędzę jak burza z postami, ale jej nie mam, to może się długo nie pojawiać, właśnie teraz mam taki okres zastoju - na pewno się pojawią te tematy, ale idą mi po prostu jak krew z nosa, ma na to na pewno też wpływ że mogę spać. :D W każdym razie pojawienie się tych tematów to tylko kwestia czasu, krótkie to one jednak zbytnio nie będą, bo ja albo robię coś porządnie, albo w ogóle. Jednak z tego skończonego posta jak interpretować horoskop, będę musiała niestety poprzestać na jak interpretować domy w horoskopie i planety w nich, bo po prostu nie wyrabiam - nie idzie mi pisanie ostatnio. ^^ Każdy ma taki okres więc... mogę być usprawiedliwiona? :D

Edit: Asklepios skończony. Zaczęłam Znaki Zodiaku, skończyłam opis Barana i już po tym widać, że to będzie dłuuugi post.
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2015, 13:55 {2} przez Animal.)
09-06-2015, 14:15
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Marzena
Marzena Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 78
Reputacja: 1
Podziękowania: 130
Podziękowano 8 razy w 8 postach
Wszystkie te opisy znaków umieścisz w xxx? Chętnie bym przeczytała...
11-06-2015, 17:03
Znajdź Posty Reply
Animal Niedostępny
Zwierzaczek

Liczba postów: 309
Reputacja: 9
Podziękowania: 435
Podziękowano 80 razy w 53 postach
(11-06-2015, 17:03)marzena_0411 napisał(a): Wszystkie te opisy znaków umieścisz w xxx? Chętnie bym przeczytała...

To jest tylko dział w którym znajdują się tematy przez nią robione, których jeszcze nie skończyła. Gdy skończy, pojawią się w innych działach, odpowiednich do tematyki.
11-06-2015, 17:11
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Marzena

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB