Ocena wątku:
  • 3 głosów - 4.67 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Powietrza
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,122
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 879
Podziękowano 1394 razy w 691 postach
Post: #1
Magia Powietrza
Podmuch wiatru nierówny jest trąbie powietrznej bądź wichurze mogącej zrównać z ziemią domostwa lub całe wioski. Niewielu śmiertelnych wyczuwa w tym siły sprawcze. Jest to magia posiadająca najdelikatniejszą pod tym względem "aurę" ze względu na bliskie i bezpośrednie wykorzystanie żywiołu, bez większej ingerencji w jego naturalną postać. Jest ona również jedną z najtrudniejszych do opanowania ze względu na swoją nieprzewidywalność i samoistnienie żywiołu. Ci którzy podejmują się opanowania jej czeka nie lada wyzwanie. Lata praktyk i nauk w szkołach wiecznego wiatru, pod okiem najsurowszych i ascetycznych magów. Powoli rosnące umiejętności, od wywoływania lekkich podmuchów, po potężne huragany. Złożoność deklinacji pozostaje wciąż głównym powodem, dla którego przyuczenie się tej magii jest tak trudne. Powietrze samo w sobie jest żywiołem kapryśnym. Powodzenie czarów pozostaje zależne od pogody i zróżnicowanych wiatrów w danych porach roku. A efekt końcowy od samej woli i pobudek maga. Nagrodą za wytrwałość jest panowanie nie tylko nad wiatrem ale i niebem, chmurami, burzą i deszczem.

Źródło: http://pl.evenduar.wikia.com/wiki/Magia … %82%C3%B3w


Powietrze jest niewidzialną, aczkolwiek realną mieszaniną gazów, którą codziennie oddychamy. Nie moglibyśmy bez niego istnieć. Włada poruszaniem się, odświeżaniem, inteligencją. Podstawową natura powietrza jest ulotność, ruch, lot, świeżość, inteligencja, zawieszenie. Miejsca tego elementu to: szczyty gór, równiny omiatane wiatrem, zachmurzone niebo, wysokie wieże, lotniska, szkoły, biblioteki, czytelnie, biura, agencje turystyczne, biura podróży, poradnie psychologiczne, gabinety psychiatryczne.
Manifestacją żywiołu powietrza jest dźwięk. Formy rytualne tego elementu to: zawieszanie przedmiotów gdzieś wysoko, wyrzucanie przedmiotów w powietrze, utrzymywanie w powietrzu lekkich przedmiotów za pomocą wachlowania, wizualizacje i myślenie pozytywne. Rytuały: podróże, instrukcje, pouczenia, studia, nauka, wolność, wiedza, odnajdywanie utraconych i zagubionych przedmiotów.
Kolorem powietrza jest żółty, kierunkiem wschód (miejsce, w którym wstaje słońce), zaś porą roku wiosna, jako że jest to czas świeżości. Naturalnymi symbolami powietrza są pióra, wonne dymy kadzidła, pachnące kwiaty. Rodzajami magii podporządkowanej powietrzu są: wróżenie, koncentracja, wizualizacja, magia wiatrów.
Zioła: poruszane wiatrem - liście; wonne i pachnące jak większość kwiatów; ostre, cierpkie, pikantne, wonne jak zioła przyprawowe, np. koper oraz wszelkie ulotne rośliny, jak dmuchawiec (dojrzały mniszek).
Część rośliny: kwiaty, liście
Zwierzęta: pająk, większość ptaków i owady skrzydlate
Kamienie: lekkie i przejrzyste, jak pumeks, mika
Metal: cyna, miedź
Kierunek: wschód
Czas: świt
Narzędzie magiczne: różdżka (patrz Narzędzia Czarownicy)
Trygon powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik
Zmysł: słuch, węch
Moment w życiu: niemowlęctwo
Instrumenty muzyczne: flet, wszystkie instrumenty dęte

Źródło: http://www.czarostwobelladonny.fc.pl/
23-09-2012, 18:28
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Niklaus , Nilvan , Łapiduch


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB