Kwiat przeszłości
Autor Wiadomość
Magrama Offline
Użytkownik

Liczba postów: 13
Dołączył: Sep 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Kwiat przeszłości
Artykuł zaczerpnięty z Czwarty wymiar nr 3/2013r – Magiczny klucz losu

Kwiat przeszłości albo kwiat poprzednich wcieleń.
Na jego podstawie można bardzo ogólnie dowiedzieć się, kim dany człowiek był w poprzednim życiu, jaki był i jakie ma długi. Taki rodzaj wróżby.

Na kartoniku można narysować kwiat (z odpowiednimi płatkami i kolorami). Zamykamy oczy i myślimy o tym, kim byliśmy, dotknąć wskazującym palcem lewej ręki jednego z płatków na rysunku i odczytać interpretację. Potem pytasz, jaka byłaś i powtarzasz procedurę. Na koniec zadajesz pytanie, w jaki sposób spłacasz swój dług...

Kwiat losu-mówi o tym, kim byłaś(byłeś)

Płatek brązowy-wykonywałaś proste czynności manualne-byłaś np. służącą,robotnikiem, krawcową, kapelusznikiem (ale już nie modystką-to raczej praca twórcza)szwaczką,szewcem itp.

Płatek zielony- oznacza pracę związaną z opieką, poradnictwem, zdrowiem- znachora, zielarza , uzdrowiciela, lekarza, pielęgniarza, także wychowawcę- opiekuna itp.

Płatek czerwony- to zajęcie związane z walką i aktywną ochroną- mogłaś zatem być po prostu wojownikiem, rycerzem, żołnierzem, żandarmem,strażnikiem, strażakiem itp.

Płatek błękitny- wiąże się z nauką i intelektem. Błękitni bywali mędrcami,filozofami, myślicielami, uczonymi w jakieś dziedzinie nauki. To raczej teoretycy mało związani z codziennym, realnym życiem.

Płatek pomarańczowy- mówi o aktywnym działaniu. Często oznaczona wodza, polityka,
aktywistę o cechach przywódczych,dyplomatę ale i dworskiego intryganta.

Płatek złoty(zółty)- oznacza finanse (co nie oznacza automatycznie bogactwa,raczej chodzi o typ zajęcia). Mogłaś być bankierem, handlowcem lub pośrednikiem handlowym,kupcem, ale także posiadaczem ziemskim sprzedającym na większą skalę płody rolne.

Płatek różowy- mówi o osobie dającej radość i przyjemność, może to być wielki artysta lub kurtyzana itp.

Płatek fioletowy- łączy się z duchowością, uduchowieniem- oznacza mistyka, kapłana, mnicha, zakonnika, eremitę, ale także jasnowidza, wróżbitę, ezoteryka, medium.

Płatek granatowy- to sądzenie i narzędzie osądu, a zatem może oznaczać sędziego, jakiś wielki autorytet moralny albo... kata.


Kwiat charakteru- jaka byłaś (byłeś)

Płatek brązowy- nie miałaś wielkich ambicji, szukałaś spokoju, najważniejszą sprawą było dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa i stabilizacja. Nie przypadałaś za wysiłkiem intelektualnym, byłaś bierna, pokornie poddawałaś się losowi.

Płatek zielony- byłaś osobą zrównoważoną i uporządkowaną, opiekuńczą, raczej praktyczną, samodzielną ale otwartą na nowe poglądy i idee. Potrafiłaś akceptować zmiany, miałaś dużą zdolność obiektywnego oceniania ludzi i zjawisk. Dużą uwagę zwracałaś na swoje zdrowie, mogłaś mieć nawet skłonność do hipochondrii.

Płatek czerwony- miałaś ogromne siły witalne i poczucie mocy. Byłaś agresywna- zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej, choć nie musiało to wynikać ze złych intencji. Czasem po prostu wiązało się z głębokim przekonaniem, że wiesz coś lepiej i jeśli ktoś ci się sprzeciwił, to działa na własną szkodę, a twoim obowiązkiem jest nie dopuścić, by ten ktoś zrobił sobie krzywdę.

Płatek błękitny- charakteryzował cię chłód uczuciowy, za to miałaś ogromne możliwości intelektualne. W twoim życiu sprawy umysłu zdecydowanie górowały nad sprawami serca i ducha. Brakowało ci współczucia, umiejętności dostrzegania problemów innych ludzi. Wszytko, co odrywało cię od twojej pracy lub po prostu rozmyślań, działało ci na nerwy. Ale za to może wynalazłaś coś wielkiego,co służy dobra ludzkości.

Płatek pomarańczowy- byłaś bardzo zdyscyplinowana i konsekwentna, a nawet niekiedy bezwzględna w dążeniu do celu. Hołdowałaś też zasadzie „cel uświęca środki”- a przy takim podejściu do życia łatwo kogoś skrzywdzić. Jednakże „pomarańczowi” to często osoby ideowe, pragnące działać dla dobra ludzkości.

Płatek złoty (żółty)- byłaś śmiała, kontaktowa, otwarta na ludzi, doskonale wychodziła ci autoreklama, Cieszyłaś się zatem powszechną sympatią. Zbyt wielką wagę przywiązywałaś do dóbr doczesnych, a twoim ulubionym zajęciem było pomnażanie majątku.

Płatek różowy- miałaś niezwykle rozwinięte poczucie estetyki i twórcze zdolności. Kierowałaś się zwykle nakazem serca, lekceważąc rozsądek. Brak ci było także zdyscyplinowania- zabawę i przyjemności przekładałaś nad obowiązki. Ale potrafiłaś kochać i w imię uczucia byłaś zdolna do wielkich poświęceń.

Płatek fioletowy- większość tamtego życia spędziłaś w innym świecie, sprawy doczesne nie miały dla ciebie znaczenia. Chodziłaś z głową w chmurach, brakowało ci realizmy. Ufałaś wyłącznie intuicji, która rzadko cię zawodziła. Mogłaś się cieszyć wielkim szacunkiem lub...być obiektem kpin. Brakowało ci realnego podejścia do życia.

Płatek granatowy- charakteryzowało cię duże opanowanie, brak emocjonalności i obiektywne podejście do życia i ludzi, ale również wewnętrzne pragnienie dochodzenia sprawiedliwości- w skrajnych przypadkach wręcz patologiczne. Wszystko było dla ciebie białe lub czarne, dobre lub złe , żadnych odcieni szarości. Stąd w twoim postępowaniu pewna doza bezwzględności i nieumiejętność wybaczania.

Kwiat karmiczny- w jaki sposób spłacasz (lub zapłaciłaś) swój dług

Płatek brązowy- w twoje życie zbyt często wkrada się chaos, ledwie cie się uda uporządkować jakieś sprawy, a już pojawia się następny problem. Nie zawsze potrafisz zapanować nad wszystkim i często masz wrażenie, że nie kontrolujesz własnego życia.

Płatek zielony- zbyt entuzjastycznie podchodzisz do nowych zjawisk i ludzi, a potem bywasz rozczarowana. Choć wydaje ci się, że jesteś przenikliwa i biegła w ocenie cudzych charakterów, łatwo cię oszukać. Los za często stawia na twojej drodze osoby potrzebujące (lub udające, że potrzebują ) pomocy, więc nie zawsze masz czas, żeby pomyśleć o swoich sprawach- również o swoim zdrowiu.

Płatek czerwony- nierzadko spotykasz się z aktami agresji i presji psychicznej, niekiedy nawet- fizycznej. Nie potrafisz się bronić, dręczą cię rozmaite lęki i niezdecydowanie. Często, nawet gdy jesteś przekonana, że masz rację, nie umiesz przekonać o tym otoczenia.

Płatek błękitny- często zawodzi cię logika, nie potrafisz długo i intesywnie skupic się jedynym problemie. Wiele spraw, projektów rozpoczynasz, rzadko któryś kończysz. Często natykasz się również na przeszkody obiektywne w postaci cudzych problemów, które- według ciebie i osoby, którą te problemy nękają- tylko ty możesz rozwiązać. Dlatego miewasz poczucie nie spełnienia i zmarnowanego czasu- czujesz, że mogłabyś i powinnaś zdziałać znacznie więcej.

Płatek pomarańczowy- czasem masz wrażenie, że nikt cię nie zauważa i nikt się nie liczy z twoim zdaniem. Zresztą nie wypowiadasz go zbyt często, gdyż wydaję ci się, że inni wiedzą lepiej, choć intuicja podpowiada ci, że to ty masz rację. A kiedy okazuje się, że rzeczywiście ją miałaś, żałujesz, że nie powiedziałaś głośno, co naprawdę myślisz.

Płatek złoty(żółty)- z trudem nawiązujesz kontakty z innymi, bywasz niesmiała i często w związku z tym nierozumiana, a kiedy próbujesz to przełamać, szarżujesz i zaczynasz być postrzegana jako osoba zbyt poufała. Miewasz dobre pomysły na zrobienie majątku, jednak zbyt często coś staje na przeszkodzie, gdy zaczynasz je realizować.

Płatek różowy- często masz niedosyt w sprawach uczuciowych- wydaje ci się, że jesteś za mało kochana lub w sobie samej nie możesz odnaleźć „luzu” rzadko pozwalasz sobie na wytchnienie i ciągle masz poczucie, że powinnaś robić coś pożytecznego i w związku z tym nie należy ulegać żadnym pokusom.

Płatek fioletowy- intuicja nie jest twoją najmocniejszą stroną, uciekasz od spraw duchowych, a nawet jeśli je próbujesz zgłębiać, napotkasz barierę nie do pokonania.Nęka cię wiele wątpliwości i lęk przed tym co niepoznane, niezbadane. Nie potrafisz
zrozumieć, jaki jest sens istnienia i często ogarnia cię zwątpienie.

Płatek granatowy- czujesz niechęć do osadzania ludzi i sytuacji, nawet w oczywistych sytuacjach szukasz usprawiedliwienia dla złych postępków innych i często na tym cierpisz, bo wolisz dać się skrzywdzić, niź zostać skrzywdzona. Uważaj, bo takie postępowanie powoduje u osób z twojego otoczenia poczucie bezkarności i nierzadko przynosi szkodę im samym- osoby z taką karmą nie nadają się na przykład do wychowywania dzieci
05-12-2013, 15:36
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB