Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dusza a śmierć
Autor Wiadomość
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 343
Reputacja: 22
Podziękowania: 111
Podziękowano 198 razy w 66 postach
RE: Dusza a śmierć
(12-01-2014, 20:25)Viktor napisał(a): a wie ktoś z kąd umarli biorą energie do życia? bo przeciez na pewno niekturzy,ją pobierają

Też byłem tego ciekawy i z moich badań wynika, że "czysta" dusza, bez żadnych pozostałości po ciele astralnym nie potrzebuje energii. Tak nawiasem mówiąc wydaje mi się, że dusza może być czymś w rodzaj kodu genetycznego istoty (oczywiście w sensie energetycznym).
Jednak osoba zaraz po śmierci ma ciało astralne, które umiera/rozpada się. Na tym etapie osoba może zacząć ssać energię od innych i pozostanie na zawsze takim wampirem z rozpieprzonym ciałem astralnym, lub spróbować je odbudować i wtedy teoretycznie powinno się móc pozostać w astralu jako istota taka jak przed śmiercią fizyczną-tylko oczywiście bez ciała fizycznego (ale to tylko moja teoria). Normalnie ciało astralne rozpada się i pozostaje dusza, która moim zdaniem idzie... gdzieś.
12-01-2014, 21:13
Znajdź Posty Reply
maxmar Offline
Użytkownik

Liczba postów: 23
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Kiedyś zważono duszę w sposób naukowy- 21 gramów. Jest to najpewniej energia, a energia to cząsteczki, a cząsteczki maja masę.Tylko pytanie za milion, co to za rodzaj energii? Może w nas i we wszystkich organizmach żywych jest jakaś inna, nie poznana energia, która wypełnia wszechświat, a nasze ciała są tylko "opakowaniem" na tyle nie doskonałym, iż nie pozwalają na poznanie i wykorzystanie jej możliwości. Oglądałem kiedyś ciekawy film o wodzie i jej nowo odkrytych fenomenach. Jak woda reaguje na nasze stany emocjonalne, prawdopodobnie woda posiada coś w rodzaju pamięci itp. Może ta sama energia jest w wodzie. Może rodząc się, a może już przy poczęciu otrzymujemy to "tchnienie", które pozwala nam żyć, a po śmierci musimy je oddać? Krąży nieustannie od istoty do istoty zapisując wszystko, taki Wszechwiedzący.
Ja jestem pewien jednego, jeśli wszechświat rządzi się takimi samymi prawami jak natura ziemi to śmierć w pełnym tego słowa znaczeniu nie istnieje. To byłoby marnotrawstwo.

Film o wodzie: "Woda wielka tajemnica" - ściągałem z torrenta ze 2 lata temu, polecam!
http://www.youtube.com/watch?v=obTyLa2x1BI w odcinkach z lektorem pl.
12-01-2014, 22:58
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 343
Reputacja: 22
Podziękowania: 111
Podziękowano 198 razy w 66 postach
(12-01-2014, 22:58)maxmar napisał(a): Kiedyś zważono duszę w sposób naukowy- 21 gramów.

Z tego co kojarzę to te słynne 21 gram wyjaśniono w inny sposób.
Z góry mówię, że nie jestem pewny co do tego info, bo czytałem to dawno i nie pamiętam gdzie, ale chodziło tu powietrze wypełniające płuca. Po śmierci, całe powietrze z nich "schodzi".
12-01-2014, 23:12
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB