Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Ognia
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #1
Magia Ognia
Znaleźć można takich co ogień traktują jak największego przyjaciela, a też są mu wiernie oddani. To oni mają z tego radość, że swoje wewnętrzne możliwości przekształcić mogą w moc z czasem do nieokiełznania. Magia ognia jest jedną z najciekawszych, ale też jedną z niebezpiecznych dziedzin, kiedy też zamiast opanowania i spokoju przychodzi nerwowość i niepewność, wtedy wewnętrzny ogień zamiast zanikać to trawi duszę maga od środka, niszcząc i paląc ją jak domek z kart. Natura tego żywiołu sprawiła, że wymawiane zaklęcia służą jedynie do ataku, nie do obrony, zatem jest to magia ofensywna. Sztuka pojmowania magii ognia przebiega od najmłodszych lat, kiedy opiekunowie zauważają, że właśnie temu żywiołowi jest przypisane dziecko. Uznaje się, że magię ognia przekazuje się w co drugim pokoleniu, ale też czasami co trzecim. Nie jest regułą, że babka i wnuczka muszą mieć te same zdolności, czasami dziedzictwo zanika, a pojawia się zupełnie inna dziedzina magiczna, nie związana z przodkami. Powiada się, że magia ognia należy to pewnych siebie, uraczonych w dumie i samochwalstwie. Poniekąd to jest prawda, ale zaznaczyć należy, że to co dumne nie zawsze musi być gorące. Magia ognia jest domeną potomków smoków (wynika to z ich dziedzictwa, pochodzenia), ale nie tylko. Czasami rodzi się wśród ludzi ktoś, kto zostaje przypisany do tej magii. Zaklęcia z tego zakresu dzielą się jak w każdej innej magii na kręgi, a te jeszcze opatrzone są dodatkowymi progami trudności. Wiadomo, ogień i woda to sprzeczne ze sobą żywioły, ale też razem na polu bitwy spotkane są strasznym przeciwnikiem. Ważne jest dla adeptów magii ognia by oswoili się z mocą przez medytację i zioła. By poznali siebie lepiej niżeli tego chcą nawet, a też wierzyli, że ogień w nich jest jak serce, które bijąc daje siłę do dalszych czynów. Czary przy udziale ognia są typowo bojowe, a magowie nie uznają kompromisów. Zaklęcia wypowiada się powoli, dokładnie, a nie szybko i bezwiednie. Oczywiście, im bardziej doświadczony mag tym szybciej może je wypowiadać nie tracąc na jakości wypowiadania poszczególnych słów. Same zaklęcia spisywane są na zwojach, bezpiecznie przechowywane, a ich koncepcja jest taka, by zaskoczyć, ogłuszyć, zastraszyć, zniszczyć. Owszem, też istnieją momenty kiedy płomień jest nie tyle co wywołany w celach wystraszenia co by pomóc, ale rzadko kiedy jaki mag ognia pomaga innym. warunkiem jest wielkie zaufanie i szacunek, a o to trudno. Czasami dostaję znak przynależności do kasty magicznej, a jest to wizerunek płomienia, zawieszony na rzemieniu. Zdarza się, że owym płomieniem jest kamień np rubin, odpowiednio wyszlifowany.

Źródło: http://pl.evenduar.wikia.com/wiki/Magia … %82%C3%B3w


Ogień jest żywiołem twórczym i zarazem niszczycielskim. Podstawową naturą ognia jest oczyszczenie, zniszczenie, unicestwienie, energiczność, seksualność, siła. Manifestacją tego elementu jest żar i wysoka temperatura, kolorem oczywiście czerwień (od barwy płomieni). Porą roku lato, które jest porą największych upałów. Formami rytualnymi są palenie, okopcenie, zwęglenie, odymienie, podgrzewanie.
Rytuały ognia dotyczą ochrony, protekcji, odwagi, seksu, energii, siły, autorytetu, wyganiania negatywności. Rodzajami magii podporządkowanej elementowi ognia są: świece, burze, czas, gwiazdy.
Naturalnymi symbolami są płomienie, lawa, gorące, ogrzane przedmioty. Miejscami ognia są pustynie, gorące źródła, wulkany, piece, piekarniki, kominki, paleniska, sypialnie (hmm, wiadomo czemu :-) ), schowki, przedziały, sejfy, szafy, sauny, stadiony lekkoatletyczne, siłownie.
Zioła: kłujące, kolczaste, cierniste, ostre jak osty, papryka chili czy pieprz; rośliny pustynne jak kaktusy, a także stymulujące jak ziarenka kawy, guarana.
Część rośliny: nasiona
Zwierzęta: wąż, świerszcz, pasikonik, cykada, jaszczurka, modliszka, biedronka, pszczoła, skorpion, rekin
Kamienie: czerwone i ogniste jak jaspis czerwony, pochodzenia wulkanicznego jak szlachetne szkliwo wulkaniczne, którym jest obsydian, a także przejrzyste jak kryształ kwarcu, np. kryształ górski
Metal: złoto, mosiądz
Kierunek: południe
Czas: południe
Narzędzie magiczne: athame
Trygon ognia: Baran, Lew, Strzelec
Zmysł: wzrok
Moment w życiu: młodość
Instrumenty muzyczne: gitara, wszystkie instrumenty strunowe

Źródło: http://www.czarostwobelladonny.fc.pl/
23-09-2012, 20:06
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Niklaus , Sygr-yda


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB