Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zaklinanie dzieci ;)
Autor Wiadomość
~ajka
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
zaklinanie dzieci ;)
Jest pewien bardzo stary zwyczaj, a wziął się on z wiosek, od "mądrych bab". Kiedy niemowlak nocami płacze, a też nierzadko za dnia, trzeba najpierw go przytulić, ucałować w czoło, następnie ułożyć do kołyski lub wózka, lekko bujać, a drugą ręką rytmicznie i w specjalny sposób grzechotać grzechotką z piaskiem w środku. Do tego monotonnie nucić w określony sposób do rytmu grzechotania.
Wzięłam ten sposób od mojej babki i jej babki, skutecznie działał na mojego synka. ;]
To trochę takie " szamańskie". Uśmiech
12-24-2013, 16:21
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 391
Reputacja: 13
Podziękowania: 64
Podziękowano 72 razy w 32 postach
RE: zaklinanie dzieci ;)
Ehmm piasek w grzechotce. Element ziemi. Z rytmicznym nuceniem. Czyli kryje się magia. Uśmiech
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------

[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
12-25-2013, 13:23
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Ajka Uśmiech jest taki stary zwyczaj szeptunek, że jak dziecko plącze z niejasnych przyczyn a podejrzewa się, że mógł je zauroczyć ktoś, kto odwiedził dom lub poza domem, to- należy wyprosić wszystkich z pokoju, zostać może tylko matka i osoba wykonująca działania. Zapala się białą świece (jeśli ktoś ma to Gromnice). Należy obejść łóżeczko z dzieckiem 9 razy odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Polizać dziecko po czole i powiekach jerzykiem, ślinę splunąć 4 razy w 4 katy pokoju. Uczynić znak krzyża nad dzieckiem i odmówić dowolna modlitwę ochronna. Czasami też pomaga rozbicie jajka nad główka dziecka do szklanki z woda, później całość należy wylać w kanał w łazience albo wynieść poza dom. Powinna robić to starsza kobieta, która już przekwitła i zna się na rzeczy a jeśli nie ma takowej pod ręką, to matka dziecka. Metody ludowe bywają skuteczne. Oczko
01-12-2014, 19:37
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1251 razy w 612 postach
A ja słyszałam o innym sposobie ponoć zajebiście działa, bo było testowane... Ale ja jednak wolę nie wycierać twarzy dziecka, na które zostało rzucone złe oko posikaną pielucha. xDDD
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2017, 20:37 {2} przez Olimpia.)
02-15-2014, 11:30
Weles Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 62
Reputacja: 1
Podziękowania: 39
Podziękowano 31 razy w 23 postach
Było też coś takiego na naszych ziemiach że gdy dziecko płakało trzeba było pod kołyską umieścić miskę z wodą nóż i pętle.?
Czyń swą Wolę, niechaj będzie całym Prawem.
Anioł
Aleister Crowley
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2017, 10:45 {2} przez Weles.)
01-08-2017, 10:44

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB