Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Draug
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1251 razy w 612 postach
Uśmiech  Draug
Ta... Wiem, że już to mówiłam, ale że są nowi, no i do niektórych to nie dotarło, powiem jeszcze raz... Bajki? Filmy? Ile to razy ktoś razy mówi, że takie coś to tylko w grach, bajkach czy filmach... Irytujące to jest, ale nie chce mi się za każdym razem wytykać niewiedzy niektórych... Wszystko, moi kochani, ma swoje źródło, i to nie byle gdzie, bo w historii naszych przodków... Żywe trupy są bardzo popularne w filmach itp. Każdy mówi, że to wymysł autora, ale nie wie, że żywy trup, a dokładnie i konkretnie draug, istniał już dużo wcześniej.

Aby powstał draug potrzeba: zwłok, ducha tego tego zmarłego i czarownicy bądź maga. Taa... Tak naprawdę ożywić trupa wcale nie jest ciężko, przynajmniej teoretycznie wystarczy przywołać duszę zmarłego, związać ją i "wepchnąć" do zwłok i tak oto powstaje draug, ale nie łudźcie się, że odzyskaliście bliską osobę... Draug to już nie człowiek, jest demonem, bezmyślnym, tępym sługą maga, który wykonuje wszystkie jego polecenia... Draug, który zostanie porzucony przez swego stwórcę, jest wolny i może robić co chce, ale spokoju nie zazna, póki ktoś go z ciała nie uwolni... Draug mógł nauczyć się korzystać z magii, jeśli służył magowi czy czarownicy wystarczająco długo, aby wszystko zapamiętać. Wolny draug spał w dzień w swoim grobie, a w nocy wlókł się po miasteczkach i okolicy swojego grobu.

Drauga można było zabić na dwa sposoby, poprzez kołek w sercu bądź odcięcie łba, a następnie spalenie zwłok. A ludzie mieli powody, aby chcieć go zabić i się go bać, bo jak to w jakimś tam filmie żywy trup żywi się mięsem, tak i draug się nim żywi, z tym, że ulubionym mięsem drauga jest mięso dziecięce, im dziecko jest młodsze tym dla drauga smaczniejsze.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-03-2014, 11:39
~herkules
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Draug
Eee, ale żywe trupy, te draugi nie istnieją?
Przynajmniej na naszym planie.
01-03-2014, 12:26
Olimpia Niedostępny
...

Według przodków skandynawskich istnieją tylko na naszym planie... I według mnie też. Ale nie pytajcie dlaczego, nie lubię o tym mówić.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-03-2014, 12:45
Wolk Offline
Geirs drottin

Liczba postów: 45
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Nie chce mi sie tego tłumaczyć na polski, ale każdy kto zna angielski doczyta sobie czym NAPRAWDE jest draugr...
http://en.wikipedia.org/wiki/Draugr

Może tylko w skrócie skąd on się bierze. Nie wiem skąd pomysł, że jest do tego potrzebny jakiś "mag czy czarownica"...

Cytat:"Ta czescia duszy ktora laczy LYKE z FEORH jest BLOED. Utrzymuje on dusze w ciele nie pozwalajac jej przeniesc sie na stale gdzie indziej np.do Folkwangu, Nilfheimu czy Walhalli. Jednakze ta wiazaca sila musi byc ciagle odnawiana przez dostarczanie pozywienia, wody i powietrza. W momencie smierci LYKE, BLOED rozpuszcza sie i uwalnia na zawsze FEORH ze swych wiezow. Gdy zanikanie BLOED przebiegnie nieprawidlowo, tzn, "dusza" (FEORH) odzieli sie juz od ciala w ktorym pozostana jeszcze wiazaca ja sila, zmarly zamienia sie w draugr- zywego trupa, czyli popularnego zombie."

Jeśli zaś kogoś interesują te wszystkie "dziwne" określenia w powyższym urywku, może dokształcić się tutaj:
http://www.asatru.com.pl/forum/viewtopic...&t=31#p220
Þat kann ek it tíunda
ef ek sé túnriðir, leika lopti á
ek svá vinnk, at þeir villir fara
sinna heimhama, sinna heimhuga
---
Hav.155
01-03-2014, 13:00
Olimpia Niedostępny
...

Eh... Wolk, mówił Ci ktoś kiedyś, że draug miał wiele nazw w rożnych częściach Skandynawii? A co za tym idzie, różne wierzenia...
Normalność to wymysł.
-----------
01-03-2014, 13:56
Razkael Offline
...

Liczba postów: 131
Reputacja: 4
Podziękowania: 2
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Witam.

Fajnie, że dodałaś coś ciekawego. Uśmiech Gdzieś czytałem o nich, tylko nie pamiętam gdzie, tak czy inaczej prawie wszystko się zgadza z moim źródłem, tylko nie widziałem nic o mięsie dzieci. Demonami bym ich nie nazwał, ale w sumie ciężko przypasować gdzieś żywego trupa. Podsumowując: według mnie rzetelna informacja. Uśmiech
01-04-2014, 00:14
Havrana Offline
Użytkownik

Liczba postów: 24
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
A co ma to wspólnego z lyke, które pozostało związane z bloed mimo uwolnienia feorh?

Jeśli coś wyjmuje się z jakiejś kultury, dobrze byłoby najpierw zapoznać się przynajmniej z filozofią tej kultury...
Þat kann ek it þriðja
ef mér verðr þörf mikil hapts við mína heiptmögu
eggjar ek deyfi minna andskota
bítat þeim vápn né velir
01-05-2014, 19:11
Verisa Offline
סמאל

Liczba postów: 59
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 7 razy w 4 postach
Gdzieś w mojej Grimoire mam ryt na ożywienie Draugra. Język
Mą pomocną dłoń wieńczą pazury bestii
Dziś zżera mnie męka,Bo przecież Ty miałeś mieć moc, co uwalnia od piętna syna סמאל
Nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do obrony. Jeśli ktoś wejdzie ci w drogę masz prawo zemścić się z całą bezwzględnością. Odpłać mu po stokroć, a nigdy więcej nie stanie ci na drodze! Nikt nie może ci tego zabronić, a każdy kto mówi inaczej jest kłamcą.
01-08-2014, 17:31
Ingwar Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 57
Reputacja: 1
Podziękowania: 7
Podziękowano 29 razy w 13 postach
http://m.mentalfloss.com/article/69709/9...ok-sorcery Tutaj chyba o 9 chodzi.
Tri nornar eg ber
at liv skal du spinne
Tri nornar eg ber
at liv skal du tvinne
Tri norner eg ber
at liv skal du binde
...binde til rota...
06-20-2016, 23:40

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB