Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oczyszczanie Czakr
Autor Wiadomość
~obca_w_krainie_czarów
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Oczyszczanie Czakr
Chciałabym się z Wami podzielić się metodą na oczyszczanie czakr. Przeglądałam forum, nie znalazłam nic podobnego, ale jeżeli nie zauważyłam to od razu bardzo przepraszam Uśmiech
W każdym razie metodę tą znalazłam kiedyś na http://glebiazycia.wordpress.com/ . Bardzo mi się spodobała, bo jest łatwa i skuteczna. Pomyślałam więc, że może komuś z Was się przyda.

Oto ona:

Każdy kontakt z czakrami należy przede wszystkim zacząć od koncentracji na swym wnętrzu. Ja to robię metodą czterech oddechów, Służy ona do połączenia się z niższym ja, skupieniu się na czynnościach jakie są wykonywane przez niższe ja.

1. Należy się przede wszystkim rozluźnić, uspokoić, odprężyć. Dopiero wtedy można przejść do czterech oddechów. Pamiętajcie, że oddechy powinny być całkowicie świadome i dosyć głębokie. Podczas pierwszego oddechu koncentruj się na tym, jak powietrze przechodzi przez Twój nos a potem dociera do płuc. Podczas drugiego oddechu skup uwagę na ruchach klatki piersiowej podczas wdechu i wydechu. Przy trzecim oddechu przenieś całą swoją uwagę na bicie Twojego serca, poczuj je w sobie, wychwyć uderzenia (ja czuję akurat wtedy kiedy zatrzymuję oddech, więc tak robię na chwilkę). Podczas ostatniego oddechu rozszerz uwagę na całe swoje ciało, przypomnij sobie, że masz ręce i nogi, poczuj jak krew przepływa itp. Teraz już jesteś gotowy.

2. Na początku powinieneś oczyścić czakry swoich rąk i dłoni. Wyprostuj rękę przed siebie, wnętrzem do dołu, i drugą ręką poklepuj delikatnie i powoli od ramienia aż do dłoni. Skieruj wnętrze dłoni do góry i poklepuj delikatnie od dłoni do ramienia. Teraz powtórz to na drugiej ręce.

3. Potrzyj swoje dłonie o siebie, aby “zaktywizować” czucie. Teraz przybliż jedną dłoń do miejsca, gdzie mniej więcej znajduje się czakra, którą chcesz oczyścić. Nie dotykaj ciała tylko unoś dłoń około 1-2 cm nad nim. Badaj siebie kierując dłoń w górę lub w dół, wzdłuż ciała, aby wychwycić położenie danej czakry.

(Ja wyczułam ją jako delikatne ciepło, którego nie było ani poniżej, ani powyżej tego miejsca)

4. Zacznij świadomie oddychać. Jeżeli masz zamiar oczyścić czakrę serca, oddychaj klatką piersiową, jeżeli np czakrę splotu słonecznego, oddychaj przeponą, tak żebyś oddech czuł w okolicach tamtej czakry. Po kilku wdechach przejdź do wizualizacji.

5. Wyobraź sobie w miejscu danej czakry (dajmy na to: serca) kwiat w odpowiadającym czakrze kolorze. Zacznij oddychać tym kwiatem. W przypadku czakry serca jest łatwiej, gdyż oddychając podnosisz klatkę piersiową i łatwiej jest wyobrazić sobie, że powietrze bierze się czakrą, a nie nosem.

6. Kiedy wdychasz powietrze, wyobrażaj sobie, że jest ono koloru zielonego (tu dla czakry serca). Kiedy je wdychasz czakrą, formuje ono w Tobie, na poziomie tego kanału energetycznego, kulę, w której ruch powietrza oczyszcza przestrzeń w całej czakrze. Powietrze robi się ciemnozielone i wydychasz je. Podczas wydechu wyobrażaj sobie, że idzie ono przez Twoje plecy, czyli przez to wyjście kanału (jak pokazane na obrazku). Tutaj pomaga leżenie na łóżku, staje się ono swoistym śmietnikiem. Wydaje mi się, że przy pierwszych kilku wdechach i wydechach, nie będziesz odczuwać tego “wyjścia przez plecy”. Przynajmniej ja tak miałam. Dopiero po kilku wdechach, kiedy to usilnie wyobrażałam sobie, ze te zabrudzone powietrze idzie przez te wyjście, w końcu to odczułam.

7. Kiedy już wprawisz się w wdychanie zielonego powietrza, formowaniu z niego zielonej kuli w polu czakry i wydychaniu go, przy jednoczesnym wyobrażaniu sobie jego oczyszczających właściwości, zacznij tak znowu oddychać, jednak wdychając powietrze świetlistozielone, takie, które będąc w Tobie, zaczyna lśnić, promieniować. Tym razem uformuj z niego lśniącą kulę w sobie, jednak już nie wydychaj go. Niech w Tobie zostanie. Możesz jeszcze kilka razy pooddychać tak, wypuszczając powietrze tylnym kanałem. Jednak utwierdź widok tej świetlistej kuli na poziomie oczyszczanej czakry.

8. W przypadku czakry korony i korzenia, wydycha się powietrze tym samym kanałem (otworem, kwiatem), co się wdycha. Mi to sprawiało pewne trudności, gdyż pierwsze moje wyobrażenia o tych wyjściach były takie, że są one bardziej szare i brudne, natomiast wejścia są jasne i delikatne, gdyż nimi się wdycha czyste, oczyszczające powietrze. To może trochę komplikować sprawę, ale da się obejść dobrym wyobrażeniem Oczko
03-01-2014, 14:55
Reply
 Podziękowali: Seiren , Nefilim


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB