Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdejmowanie klątwy z kamienia
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Zdejmowanie klątwy z kamienia
Ezoterycy twierdzą, że struktura chemiczna minerałów ma właściwość zapamiętywania silnych emocji, jakie odczuwamy. Gdy wzburzona osoba nosi kamień, może on przejąć jej negatywne wibracje, a potem emanować nimi na inne osoby. W wielu przypadkach „kamienie przeklęte” były świadkami strasznych zbrodni, raniących słów lub emocjonalnych ran zbyt silnych, aby można było o nich zwyczajnie zapomnieć. Pamięć tych chwil może być obecna w kamieniu. Im jest on twardszy – jak diamenty – i im jest większy, tym trudniej jest zmienić zakodowane emocje. Wymaga to także więcej czasu i cierpliwości. Są magiczne metody, które z powodzeniem możemy sami w takiej sytuacji zastosować, aby wyczyścić klejnot i poprawić sytuację w rodzinie. Czasami trudno jednak stwierdzić, czy kamień jest przeklęty, czy też szukając winy za niepowodzenia, zaczęliśmy o nim tak myśleć. O rzuconej klątwie można mówić, gdy złe wydarzenia mają jednoznaczny związek z założeniem fatalnego klejnotu, a w historii rodziny wciąż powtarzają się te same przykre wydarzenia.
Klątwa musi mieć swojego mocodawcę, czyli kogoś, kto ją rzucił. Trzeba uważnie przyjrzeć się historii rodziny i przeanalizować znane nam wydarzenia, w których czyjaś złość i uraza mogły być silniejsze niż rozsądek. Uważajmy, aby nie rzucić pochopnie posądzenia na osobę, która jest niewinna, bo złe posądzenie wraca z trzykrotną mocą do osoby, która je wypowiedziała. Jeżeli przez pokolenia klejnot przynosił pecha, to nawet po dokładnym oczyszczeniu nie powinien pełnić funkcji pierścionka zaręczynowego, tylko być rodzinną pamiątką i lokatą kapitału.

Mii Krogulska


Uwaga!
Jeśli biżuteria z kamieniem zawiera kość słoniową, nie czyścimy jej wodą, aby nie popsuć kości. Większość kamieni można myć wodą, z wyjątkiem pereł, do których czyszczenia trzeba kupić specjalne preparaty. Długiego namaczania w wodzie nie lubią także bursztyny – tracą wtedy blask. Jeśli chcesz je oczyścić, zamiast 5 litrów wody użyj 5 łyżek.


Jak oczyścić klejnoty

Najlepiej zaczynać ten rytuał po pełni Księżyca, gdy go ubywa. Ten czas związany jest z rozpraszaniem negatywnych energii, a więc uwalnianie kamienia z klątwy powinno przebiec szybciej i przynieść pozytywne rezultaty.


Potrzebujesz:


– 5 litrów wody oligoceńskiej lub mineralnej,
– 2 białych lnianych chusteczek,
– 12 białych świec,
– dużego słoika pełnego soli gruboziarnistej zmieszanej z garścią ryżu,
– srebrnej folii spożywczej

Ustaw po jednej świecy na rogach stołu i zapal je, a pozostałe cztery ustaw przed sobą i zapal. Kamień najpierw umieść pod strumieniem chłodnej, krystalicznie czystej wody. Przynieś 5 litrów wody ze źródełka oligoceńskiego lub kup dobrą wodę mineralną niegazowaną. Nie używaj tanich wód niepewnego pochodzenia, bo w rytuale ważna jest jakość wody. Im starsza i z głębszego źródła, tym ma silniejszą moc czyszczenia kamienia.
Delikatnie, nad miską, polewaj kamień wodą. Wyobrażaj sobie, jak jej strumyk czyści złe emocje i przenika strukturę kryształu. Skieruj słowa przebaczenia w kierunku osoby, która mogła przekląć kamień. Wyobraź sobie inne zakończenie złej historii i skieruj w przeszłość energię miłości, światła i wybaczenia. Powiedz głośno pięć razy:


„Niech złe opuści kamień, niech woda zmyje rany, ogień spali klątwę, a sól wchłonie stare łzy”


Następnie dokładnie wysusz kamień, a potem zawiń go w bawełnianą chusteczkę i schowaj pakunek do słoika z solą i ryżem. Sól pochłonie negatywne emocje i oczyści energetycznie kamień. Słoik zakręć i zawiń w folię. Zgaś świece kołpaczkiem lub zmoczonymi palcami (nie zdmuchuj ognia!). Słoik schowaj w takie miejsce, gdzie nikt poza tobą go nie znajdzie lub przypadkowo go nie wyrzuci. Dokładnie umyj stół, świece wyrzuć i poczekaj 29 dni.
Po tym czasie zapal cztery świece (po jednej w każdym rogu stołu), odkręć słoik, wyjmij kamień. Przetrzyj go szmatką i powiedz:


„Zaczynasz nowe życie”


Potrzymaj go w dłoniach i nasyć energią radości oraz miłości. Następnie wystaw na chwilę kamień na promienie słońca, a potem zawiń w nową białą chusteczkę. Słoik z solą wyrzuć. Świece mogą się dopalić.


Mii Krogulska
23-09-2012, 20:47
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB