Jestem początkująca, od czego mam zacząć?
Autor Wiadomość
satanic_verses Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Jestem początkująca, od czego mam zacząć?
Witam, jestem tu nowa i ogólnie temat magii jest dla mnie dość nowy. Nie mam pojęcia od czego mam zacząć by się w tym nie pogubić i czegoś konkretnego się nauczyć. Interesuje mnie magia naturalna, ale nie tylko na niej chcę się skupić. Bardzo prosiła bym o pomoc kogoś, kto chciałby wprowadzić mnie w temat magii Uśmiech I nie jestem pewna, czy dodałam wątek w odpowiednim miejscu, więc jeśli nie, to bardzo przepraszam. Uśmiech
Si ad na­turam vi­ves, num­quam eris pauper.
01-09-2014, 01:10
~Nesse
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Jestem początkująca, od czego mam zacząć?
Czytaj.
01-09-2014, 07:38
satanic_verses Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Czytam, ale czasami wydaje się to strasznie chaotyczne. Uśmiech
Si ad na­turam vi­ves, num­quam eris pauper.
01-09-2014, 10:33
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,029
Reputacja: 85
Podziękowania: 908
Podziękowano 1252 razy w 612 postach
To pytaj. ^^` Zawsze służę wyjaśnieniem, czy pomocą na PW. Innej pomocy tutaj nie znajdziesz, w ogóle jej w taki nie znajdziesz. To nie jest tak, że uczeń chce i nauczyciel się zjawia. Uczeń gotowy, nauczyciel się zjawia. :-) Żaden prawdziwy wiedzący i kompetentny, znający swoją wartość nauczyciel nie odpowie na taką prośbę... Najczęściej to jest tak, że mentor widzi w człowieku duży potencjał, więc go bierze - a i tak mało który teraz robi jakieś prywatne lekcje, bo prawda jest taka, że jeden na 100 uczniów coś faktycznie osiąga (a Ci, co nie osiągnęli, sami sobie są winni).
Pozdrawiam. :-)
P.S. jak znajdziesz chętnego, upewnij się co do jego wiedzy i praktycznego doświadczenia, no" wielkich magów" których tak naprawdę można roznieść w minutę jest o wiele więcej, niż tych właściwych.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-09-2014, 11:23
~Viktor
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Mnie też interesowała Magia naturalna, neoszamanizm... A obecnie ścieżki lewej ręki... Heh.
Naucz się śnienia, astral to kupa informacji.

Kropki są albo trzy, albo jedna. Po znaku interpunkcyjnym jest spacja, a zdania kończymy kropką, nawet jeśli po nich jest emotka (wtedy przed emotką spacja). Aquila
01-09-2014, 16:22
Verisa Offline
סמאל

Liczba postów: 59
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 7 razy w 4 postach
Wpajajcie jej takie głupoty dalej. =D
Gdzie ty ją wysyłasz? Język
Mą pomocną dłoń wieńczą pazury bestii
Dziś zżera mnie męka,Bo przecież Ty miałeś mieć moc, co uwalnia od piętna syna סמאל
Nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do obrony. Jeśli ktoś wejdzie ci w drogę masz prawo zemścić się z całą bezwzględnością. Odpłać mu po stokroć, a nigdy więcej nie stanie ci na drodze! Nikt nie może ci tego zabronić, a każdy kto mówi inaczej jest kłamcą.
01-09-2014, 16:49
~Nesse
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(01-09-2014, 16:22)Viktor napisał(a): Naucz się śnienia astral to kupa informacjii

Mam nadzieje, że Ty wiesz, iż astral to projekcja Twojego własnego umysłu i zapisków historycznych tam nie znajdziesz.

O jakich Wy nauczycielach pieprzycie, mało Wam 12 lat szkoły? Do wszystkiego trzeba dojść samemu, każda informacja od kogoś innego jest przefiltrowywana przez jego kanały i tworzy się paplanina słów o subiektywnym znaczeniu. Nawet to, co ja mówię to nieprawda. Ale antonim tego też byłby nieprawdą, więc nie ma co negować moje zdania. Wracając do nauczycieli - ja np. nie widzę siebie stojącej nad kimkolwiek i tak samo nie widzę, jakoby ktokolwiek miał stać nade mną i uczyć mnie magii (która sama w sobie jest częścią każdego człowieka i u każdego objawia się inaczej). W każdym razie - jak szukacie drogi życiowej w astralnych gniotach typu "Księga Akaszy", która de facto jest tworem podmiotowym - powodzenia.

Kondziu pierwszy raz chyba coś mądrego napisał - lewa i prawa to może być strona polityki, nie magii.
01-09-2014, 17:51
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Cytat:Czytam, ale czasami wydaje się to strasznie chaotyczne

Niestety tak jest, z tego co zauważyłem to tyle magii i teorii, co magów na tym forum, albo więcej. Musisz sama uznać co jest właściwe, a co nie.

Sam zaczynałem od energii i to Ci polecam, naucz się czuć własną, kierować ją, "nadawać jej kształt", zacznij od psi balli i ćwicz koncentrację.

Polecam także medytację, choć sam nie za bardzo to lubię. Poradniki @Evander'a najlepsze na początek.
01-09-2014, 18:39
Verisa Offline
סמאל

Liczba postów: 59
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 7 razy w 4 postach
A ja będę oryginalny i zapraszam cię do Lektury H.Michaela Ścieżka wielkiego maga.
Jeśli chcesz link, to zapraszam na PW.
Mą pomocną dłoń wieńczą pazury bestii
Dziś zżera mnie męka,Bo przecież Ty miałeś mieć moc, co uwalnia od piętna syna סמאל
Nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do obrony. Jeśli ktoś wejdzie ci w drogę masz prawo zemścić się z całą bezwzględnością. Odpłać mu po stokroć, a nigdy więcej nie stanie ci na drodze! Nikt nie może ci tego zabronić, a każdy kto mówi inaczej jest kłamcą.
01-09-2014, 20:15
Servanith Offline
Nowicjusz

Liczba postów: 21
Reputacja: 1
Wielu ludzi szuka mentorów i nauczycieli, szczególnie jeśli chodzi o początki w magii. Ja tam bym sobie darował mentorów. Słuchanie ludzi bardziej doświadczonych to oczywiście dobra rzecz, ale jak we wszystkim na świecie, ważny jest umiar, jak i znalezienie (czy raczej poszukiwanie) złotego środka.

Tzn., nie czytaj od razu wszystkich postów czy też połowy internetu związanej z magią naturalną. Wybierz to, co najbardziej Cię zainteresowało, proste praktyki, i zacznij ćwiczyć, uważnie obserwuj wszelkie zachodzące zmiany, w szczególności w samej sobie. Przynajmniej ja tak robiłem.

Chociaż w sumie nie zaczynałem od magii tylko od ćwiczeń na rozluźnianie własnego ciała.
Później przyszło zainteresowanie kontrolą emocji, a później zainteresowanie magią chaosu.
W sumie ładnie się wszystko poskładało bo praktycznie tych prostych rzeczy jak rozluźnienie i przywoływanie/odsuwanie emocji używam prawie na co dzień. Ja nigdy wcześniej, zanim nie zacząłem ćwiczyć, nie uwierzyłbym, że ktoś jest w stanie myśląc i skupiając się na tym wywołać efekt rozluźniania mięśni (a po całym dniu pracy to rzecz zbawienna!), a praktyka z emocjami przydaje się przy sigilach.
Ale to tylko przykład. Ja nie zachęcam do kopiowania.

Mimo wszystko nie może być za łatwo bo byłoby zbyt nudno, mentor odpowiadałby na większość pytań, a i po co, większa satysfakcja jak się samemu dojdzie do jakichś wniosków, albo i do żadnych, pytania bez odpowiedzi tez są spoko, przynajmniej napędzają do działania (znowu przykład, ja tak mam).
Albo po prostu ja mam tak śmiesznie, że podróż własną ścieżką nawet małymi krokami wydaje mi się najlepszą opcją.
Nowy eon nadchodzi...
01-14-2014, 14:49

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB