Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bastet/Sachmet
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,022
Reputacja: 86
Podziękowania: 904
Podziękowano 1251 razy w 612 postach
Bastet/Sachmet
Dawno dawno temu xD Egipt był podzielony, nie był tym samym krajem w dolnej części Egiptu. Ludkowie w ogóle nie uznawali Re ani jego dzieci. Ten się w końcu wściekł, ale nie miał zielonego pomysłu co zrobić, jak wpłynąć na tych jakże to wstrętnych i nie posłusznych ludzi. xD Kiedy to nasza Hathor którą już opisałam w tym dziale dała Re prezent. Był to amulet który emanował złem ogniem, wściekłością i żądzą zemsty... I wtedy do sokolej główki Re wpadł pomysł za co mu strasznie dziękuję, bo Bastet nie dałabym sobie rady. xD No wiec wracając do naszej opowieści... Re znający się na magii odprawiał czary nad amuletem i tak oto została stworzona Sachmet pół lwica i pół kobieta (skojarzcie sobie ze Sfinksem). Re kazał jej wyjść do ludzi i przynieść sobie ich głowy. Sachmet wyruszyła i tak oto mordowała bezlitośnie każdego napotkanego. Siała spustoszenie wszędzie... Gdy ocaleli przysięgając wierność Re ten zadowolony kazał Sachmet przestać, ale... dupa ona pokochała krew i mordowanie. Re nie mógł jej powstrzymać. Ona była za silna nawet dla niego, tak wiec wpadł mu kolejny pomysł do tego ptasiego móżdżka. xD

Polazł do Thota który nawet największych awanturników. Thot bez problemu znalazł rozwiązanie. Polazł spryciarz jeden nad Nil i wlał do niego czerwonego wina i tak oto Sachmet myśląc ze to krew zaczęła pic z Nilu i... Najebała w trzy dupy. xD Kiedy się już obudziła nie była krwiożerczą lwicą, lecz pokorną kotką domową. :-) Re nadał jej nowe imię, zgadnijcie jakie? Tak. Bastet. Do teraz moi kochani tak gdzie Sachmet zrobiła największą rozróbę miasto nazywa się Bubastis. Znam jeszcze taką wersję tego mitu, że Sachmet i Bastet były bliźniaczkami w jednym w ciele, ale pokłóciły się o tą rzeź i tak oto Re je rozdzielił. Sachmet jest boginią wojny i zamętu, zemsty i gniewu bożego. Zaś Bastet płodności, miłości, radości, tańca opiekunką domów i oczywiście... KOTÓW!!!

[Obrazek: eg115.jpg]

A teraz opis. xD A zanim to nadejdzie to muszę się wam przyznać, że nigdy sobie nie zapomnę i nie wybaczę tego, że zanim mi pomogła wyśmiewałam się z niej i nazywałam Pasztet... A ona mimo to mi pomogła. <3 No ok. Powiedziałam już czego jest Boginią Bastet teraz wam powiem o jej atrybucie. Jest to instrument.muzyczny zwany sistrum niekiedy jeszcze przedstawiana menat to nazwa magicznego amuletu Bastet który chroni ją przed złymi mocami.

Bastet wiadomo jest córką Re, jest także żoną Anubisa psogłowego Boga śmierci. Ze związku psa i kociaka wyszedł... Lew. Syn Bastet ma na imię Maahes i jest wcielonym złem. Maakes jest identyczny jak Sahmet. A co jest świetnym dowcipem synem Sachmet jest Nefertum także lwiogłowy i jest identyczny jak Bastet. xD Koleś jest usposobieniem dobra i łagodności. :-D
Na cześć Bastet były urządzane festiwale <3 w maju i kwietniu. ^^ I w tych własnie miesiącach należy ją czcić szczególnie. Ah, zapomniałabym. :-P Ponoć Bastet chroni facetów od chorób i demonów. ^^
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-31-2015, 14:06 {2} przez Olimpia.)
01-09-2014, 15:36
Amaterasu Offline
Neofita

Liczba postów: 3
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Bastet/Sachmet
Przepraszam, że zadam to samo nasuwające się pytanie, ale - co to jest?
01-09-2014, 16:06
Olimpia Niedostępny
...

Ehhh, jeśli chodzi o to, jak piszę te posty, to po prostu piszę z telefonu, z którego nie całkiem potrafię korzystać... A jeśli chodzi o temat, to jak byś przeczytał, to byś wiedział, to jest opis egipskiej Bogini.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-09-2014, 16:15
Seraf Offline
Flaki z olejem

Liczba postów: 103
Reputacja: 6
Podziękowania: 1
Podziękowano 27 razy w 14 postach
Ja też czytałem że Sachmet jest taką drugą osobowością bogini Hathor, która na prośbę Ra aby ukarała ludzi za ich niewiarę, zmieniła się właśnie w lwicę Sachmet. Ale widać mity mogą mieć różne wersje.
01-09-2014, 16:20
Amaterasu Offline
Neofita

Niestety, ale czytałam. Sens logiczny gubi się wiele razy w tekście, sam mit dla mnie jest przedstawiony w sposób niemal abstrakcyjny.
01-09-2014, 16:26
Olimpia Niedostępny
...

Bo abstrakcyjny miał być. xD Piszę z humorem, aby nie zanudzać ludzi, jak większość autorów. Jakoś nikt nigdy nie narzekał, ale cenię sobie i krytykę. Jakbyś jeszcze tylko mogła mi pokazać gdzie sens logiczny się gubi, to będę rada i będę mogła też na przyszłość unikać.
Normalność to wymysł.
-----------
01-09-2014, 16:30
Amaterasu Offline
Neofita

Polecam na pewno pilnowanie szyku logicznego by nie zlewało się wszystko ze sobą. Pomijając wygląd (mam nadzieję, że ktoś poprawi to), to czyta się sam tekst ciężko. Pojawiają się wtrącenia, które są w tych miejscach nie potrzebne i bardziej całość przypomina czyjeś skrótowe opowiadanie z gg bez ładu i składu niż jakiś logiczny ciąg. Gdyby to poprawić to można by coś z tego zrobić, ale warto też zaznaczyć jakikolwiek odnośnik, jakąś grafikę zamieścić, która pokazuje wizerunek lub jakiś ornament, by czytelnik wiedział o czym czyta. Tak samo mam zastrzeżenia do tego fragmentu:

Maakes jest identyczny jak Sahmet.
Nefertum takze lwioglowy i.jest identyczny jak.Bastet

Z jakiego powodu? Dlaczego tak sądzisz? Najważniejszą sprawą jest to, że pokuszenie się w tekście o stwierdzenie, że coś jest identyczne zobowiązuje do jakiegoś wyjaśnienia. Pomijam, że nie są wcale identyczne i tym bardziej powinno to zostać poruszone tutaj. Gdy się jakąś tezę stawia to trzeba dać przynajmniej napomknienie o tym jakiekolwiek dlaczego tak ma być.
01-09-2014, 18:13
Olimpia Niedostępny
...

Fakt, nie jest to najlepiej napisane, ale zawsze byłam pedantką i oczywiście modzi to poprawiają i zlepią te moje wątki w cały temat. Widzisz, tutaj bardzo dbamy o ortografię, jeśli jest choć jeden błąd w piśmie, to modzi mają obowiązek go poprawić, więc wyobraź sobie jak ja muszę się czuć, robiąc takie straszne błędy... W sumie to chyba starałam się odciągnąć uwagę od tych błędów, tym jak piszę... Zwykle tak nie przesadzam z luzackim podejściem.

Co do tego dlaczego twierdzę tak a nie inaczej, to na podstawie mitów, które czytałam. Wiadomo, mity mają różne wersje, ale to już logiczne i nie będę tego pisać w każdym opisie, bo to by było głupie. Zaraz jeszcze będę kończyć mój post o Izydzie i mam szczerą nadzieję, że modzi ten post poprawili. xD I dziękuję bardzo za uwagi.
Normalność to wymysł.
-----------
01-09-2014, 18:26

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB