Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Onyks
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #1
Onyks
Dużo jest odmian onyksu Ale największą moc ma onyks czarny. Niesie wibrację intelektu i wiedzy, zawiera spokój i harmonię, chroni od niesławy i upodlenia, uspokajająco działa na duszę. Jest przyjacielem ludzi którzy dążą do poznania i pogłębiania życia, takim przynosi szczęście... Za to... Innych niszczy i zabiera bliskich. Onyks do dawca odrodzenia i śmierci, kamień Saturna - planety śmierci i ograniczeń. Onyks to kamień tzw. ''czarnych magów'', i chaotów, noszą go ludzie rozumiejącą mroczną stronę życia... Onyks znosi ból, opuchlizny i kolkę żołądkową, poprawia też słuch a naturalnie zabarwiony onyks, wzmacnia kości, serce i oczy. Wyrównuje ciało i ducha, da równowagę psychiczną, łagodzi apatię i stres. Dobry kamień dla sportowców i ludzi żyjących w extramalnym stresie.
Mówią że dzięki onyksie wzrasta wrażliwość, cóż, ja stawiałam się coraz bardziej zła...
W każdym razie otwiera splot słoneczny, czakrę podstawy i czakrę gardła.
''Onyks'' wziął się z greckiego słowa i oznacza ''pazur'', ''szpon'' bo jego blask przypomina pazur. :D
W niektórych krajach uważano że ludzie noszący onyksa potrafią stać się niewidzialni - myślę że to prawda, ale techniki nie znam. xD
Z powodu koloru uważano, że onyks wywołuje kłótnie między parami, sąsiadami i innymi ludźmi - otóż jest to prawda, chyba że onyks Cię łaskawie ''zaakceptuje''. Tak więc, dla czarnoksiężników i magów chaosu jest on szczególnie szczęśliwy, ogólnie dla ludzi którzy nie są ''za dobrzy''.
Onyks to też kamień milczenia, ucisza i powoduje zamyślenie oraz pomaga w ukryciu tajemnych talentów i zdolności. Jest cichy ale pełny mocy, to potężny kamień i bardzo niebezpieczny - przekonałam się o tym, ale aż tak źle nie było bo jak zauważyłam to się go pozbyłam. :D
''Szczęściarzą'' którzy będą go nosić bez pośrednio da ciele, da ochronę przed obcymi wpływami.


Mój brat, wielbiciel ''czarnej magii'' nie mając żadnego pojęcia o kamieniach, wybrał właśnie onyksa, ciągnął go do siebie, hipnotyzował jakby szeptał... Obsesja!
Ja na chwilę obecną, mam dwa onyksy. :D Ale nie luzem puszczone, zamknięte w metalowym pudełku dzięki czemu ich energia nie wychodzi poza miejsce ich pobytu i używam tylko wtedy jak mi ktoś zajdzie na skórę.
Wystarczy parę sekund żebym była mściwa i nie zastanawiała się czy na pewno chce coś komuś zrobić...
Nie każdy tak będzie miał jak ja, po prostu onyks czuje obecność ciemnej strony, ma wgląd w duszę i czuje że jeśli ktoś ma duże możliwość a jeśli je ma będzie chciał ''nawrócić''.
23-09-2012, 21:03
Znajdź Posty Reply
~Amber
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Onyks
Czarny Onyks świetnie nadaje się dla osób "uduchowionych" i zgłębiających wiedzę. Jest przeznaczony dla - ludzi władzy, czyli piastujących wysokie stanowiska - Sędziów, Prokuratorów, Magów, osób duchownych (Kapłanów). Najczęściej jest noszony przez mężczyzn jako sygnet. Nie jest to dobry kamień dla młodych kobiet oraz ludzi marzących o udanym związku, ponieważ może powodować skłonności do samotnictwa. Ps. Ja z racji tego, że jestem urodzona właśnie w styczniu (Saturn) sprawiłam sobie srebrna biżuterię z onyksem, mam ją od dawna, ale mało kiedy nosze. Mnie ten kamień sprzyja. Nie należy się uprzedzać do czegoś tylko na podstawie książkowych opisów. Kamienie wybiera się na intuicję. Uśmiech
11-04-2013, 12:16
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB