Kim my właściwie jesteśmy?
Autor Wiadomość
~Zygfryd
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Kim my właściwie jesteśmy?
Post ten stworzyłem aby każdy mógł napisać według siebie o tym kim jesteśmy, co nas stworzyło, w co wierzy itp. itd.

Według mnie pewna bardzo silna moc (Chaos) latała sobie po wszechświecie:D i tworzyła i niszczyła. I tak przez przypadek lub umyślnie nas stworzyła. Co wyjaśnia pojęcie Chaos jest wszystkim, wszystko jest chaosem.

A więc piszcie co wy o tym myślicie i jakie macie poglądy na ten temat. :huehue:
01-12-2014, 18:55
Reply
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
RE: Kim my właściwie jesteśmy.
(01-12-2014, 19:12)Dark Sorcerer of Will napisał(a): Jest naukowo potwierdzone, że świadomość wszystkich istot stworzyła wszechświat z energii, aby się wyrażać. Ponadto energia i świadomość jest wieczna.

To jest jak na razie teoria wysnuta na podstawie eksperymentów dotyczących czego innego. Jednak bardzo ciekawa teoria, która potwierdza w pewnym sensie to co ja myślę: Najpierw był astral, a z niego wykształcił się świat fizyczny.

Co do pytania co nas stworzyło, zależy co masz na myśli. Bo jeśli chodzi ci o samo życie na naszej planecie, to kto wie, czy jakieś pierwsze formy życia zostały tu "dostarczone" np. na jakimś meteorze, czy po prostu powstały tutaj ze względu na dobre warunki.
01-12-2014, 19:22
Znajdź Posty Reply
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 391
Reputacja: 13
Podziękowania: 64
Podziękowano 72 razy w 32 postach
Nie wiem co ten świat stworzyło, nie interesuje mnie to.
Wierze w siebie.
Jestem człowiekiem.
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------

[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
01-12-2014, 19:24
Znajdź Posty Reply
~DarkKnight
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Idea stworzenia świata jest obecna we wszystkich religiach i jest pochodną wiary we wszechmoc i odwieczność bóstwa.
01-12-2014, 19:55
Reply
Gywher Niedostępny
Wtajemniczony

Liczba postów: 126
Reputacja: 7
Podziękowania: 41
Podziękowano 38 razy w 17 postach
Nie tylko jako ludzie, Trójpoziomowymi Istotami, wydzielonymi z Jednego/Wszystkiego We Wszystkim/Boga/dopisać_swoje_określenie, wędrującą paletami doświadczeń po Kosmicznym Kole, by doświadczalnie to Wszystko We Wszystkim móc określić, gdyż bez doświadczalnego pierwiastka istnieje "ledwie" wizja, myśl bez urzeczywistnienia. (x3 "doświadczenie") Egzystencją wydzielonych z Jednego bytów jest doświadczalne poznanie samego siebie. Boską dychotomią jest nasza indywidualna, oddzielna tożsamość oraz nieprzenikniona, nierozdzielna jedność.
Tak pokrótce. I według mnie.
01-12-2014, 20:11
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,063
Reputacja: 85
Podziękowania: 925
Podziękowano 1271 razy w 627 postach
Uważam tak jak xao. :-)
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-12-2014, 20:31
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
(01-12-2014, 21:02)Dark Sorcerer of Will napisał(a):
(01-12-2014, 19:22)xao napisał(a): To jest jak na razie teoria wysnuta na podstawie eksperymentów dotyczących czego innego. Jednak bardzo ciekawa teoria, która potwierdza w pewnym sensie to co ja myślę: Najpierw był astral, a z niego wykształcił się świat fizyczny.

Widać, że się nie przegląda strony opisujące nowe poglądy naukowców. Oni zaś odkryli, że świadomość - obserwator ma wpływ na energię - rzecz obserwowaną. Ponadto bez procesu obserwacji nic by się nie wydarzyło. A więc bez świadomości energia nie byłaby w ruchu. To myśl chęci wyrażania się sprawiła, że żyjemy w świecie, gdzie możemy się wyrażać. Możemy się spotkać, rozmawiać. Ponadto odkryli, że wszechświat zachowuje się jak wielki hologram.

Tak wiem o tym, jednak są to tylko teorie, a nie pewne w 100% informacje i o tym właśnie pisałem.
01-12-2014, 21:16
Znajdź Posty Reply
Clairvoyant777 Offline
Moon777

Liczba postów: 25
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(01-12-2014, 18:55)Zygfryd napisał(a): Post ten stworzyłem aby każdy mógł napisać według siebie o tym kim jesteśmy, co nas stworzyło, w co wierzy itp. itd.

Według mnie pewna bardzo silna moc (Chaos) latała sobie po wszechświecie:D i tworzyła i niszczyła. I tak przez przypadek lub umyślnie nas stworzyła. Co wyjaśnia pojęcie Chaos jest wszystkim, wszystko jest chaosem.

A więc piszcie co wy o tym myślicie i jakie macie poglądy na ten temat :huehue:.

PS. Mój avatar jest chwilowy i go niedługo zmienię :huehue:

A skąd się wziął (chaos). I można tak pytać ale i tak nie znajdziemy odpowiedzi .
Rozmyślałem dużo nad tym ale gdy tylko chcę znaleźć odpowiedź, pod koniec tylko znajduje pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi. Bo według nas wszystko ma ''początek'' ale tak naprawdę on nie istnieje. Możliwe, że jest rozwiązanie tego problemu ale nasze rozumienie wszystkiego musiało by się zmienić.
01-12-2014, 21:31
Znajdź Posty Reply
Arcane Offline
.

Liczba postów: 62
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
(01-12-2014, 21:31)Yasella napisał(a): Nauka a magia...

Jeszcze nie tak znów dawno magią była matematyka, medycyna, fizyka. Właściwie to nie zdziwię się jeśli w najbliższych latach kolejna porcja wiedzy tajemnej przestanie być tak nazywana.
Co do tematu. Poprę Keda, nie ma lepszego dowodu niż doświadczenie.
01-13-2014, 20:12
Znajdź Posty Reply
Verisa Offline
סמאל

Liczba postów: 59
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 7 razy w 4 postach
Czym innym jest magia jak nie nauką?
Mą pomocną dłoń wieńczą pazury bestii
Dziś zżera mnie męka,Bo przecież Ty miałeś mieć moc, co uwalnia od piętna syna סמאל
Nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do obrony. Jeśli ktoś wejdzie ci w drogę masz prawo zemścić się z całą bezwzględnością. Odpłać mu po stokroć, a nigdy więcej nie stanie ci na drodze! Nikt nie może ci tego zabronić, a każdy kto mówi inaczej jest kłamcą.
01-15-2014, 02:21
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB