Księgi Grimoirium Verum i Spirit Commado
Autor Wiadomość
Spirito K.
Użytkownik

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Księgi Grimoirium Verum i Spirit Commado
Obywatele Witchcraft'a, co sądzicie o księgach "Grimoirium Verum" i "Spirit Commado"?
Czy ktoś próbował korzystać z nich w swoich praktykach magicznych? Zachęcam do podzielenia się każdą opinią na ten temat.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-13-2014, 20:31 {2} przez Veneficus.)
01-13-2014, 20:26
Verisa
סמאל

Liczba postów: 59
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 7 razy w 4 postach
RE: Księgi Grimoirium Verum i Spirit Commado
Spróbuj użyć rytów zawartych w "Spirit Comanmando", a ktoś będzie cię skrobał z sufitu. Język
Zły pomysł. :D
Ryty są tam niekompletne. Uśmiech
Mą pomocną dłoń wieńczą pazury bestii
Dziś zżera mnie męka,Bo przecież Ty miałeś mieć moc, co uwalnia od piętna syna סמאל
Nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do obrony. Jeśli ktoś wejdzie ci w drogę masz prawo zemścić się z całą bezwzględnością. Odpłać mu po stokroć, a nigdy więcej nie stanie ci na drodze! Nikt nie może ci tego zabronić, a każdy kto mówi inaczej jest kłamcą.
01-13-2014, 23:01
anoli
Użytkownik

Liczba postów: 16
Reputacja: 1
Ja miałam do czynienia z "Grimorium Verum" i przyznam, że nie korzystałam z niej, ale zdecydowanie nie polecam korzystania z tego działa.
01-13-2014, 23:36
Spirito K.
Użytkownik

No wiadomo, że niektóre tam zawarte informacje są zbyt "niebezpieczne", bo gryzą się z obecnym prawem. :D Ale jest tam opcja na lustro do wróżenia oparte na sile Anioła, a nie demona. Potencjalnie można by pomyśleć, że Anioły nie krzywdzą itd. Coś w tym musi być, coś, co utkwione jest w tym, co tam napisano... Szukam sensu, może ktoś już go dostrzegł? Tym bardziej, że za wywoływanie duchów czy demonów brać się nie mam zamiaru, przynajmniej dopóki nie zostanę alfą i omegą w magii.

Druga sprawa, to skąd wiesz Verisa, że będą mnie skrobali z sufitu? A jeśli to nie działa? Itd.

Po trzecie, ta księga jest tak "niekompletnie" sformowana, aby byle kto nie mógł się brać za te zaklęcia. Przygotowanie do rytuałów jest długotrwałe, ponieważ trzeba każdy krok zrozumieć dogłębnie. Polega ono również na tym, aby przewidzieć wszystkie ewentualne możliwości, że coś może iść nie tak i przygotować się do tego, aby możliwie najbardziej jak się da wyeliminować ryzyko. Grunt to chronić siebie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-17-2014, 14:44 {2} przez Etana.)
01-14-2014, 15:32
Verisa
סמאל

To tak jakbyś dostał niedźwiedzia na łańcuchu, bez odpowiedniego przygotowania niedźwiadek zrobi sobie z Ciebie obiadek.
Poza tym żaden byt nie lubi być pętany i zmuszany do posłuszeństwa.
Przytoczę sobie tu krótką historię o człowieku, który przywołał siły, nad którymi nie umiał zapanować i jedyne, co po nim zostało to strzępy. Szczerbol
Nic nie daje ci 100% ochrony, nawet krąg może zostać przerwany, a wtedy niech Absolut zlituje się nad Tobą zsyłając szybką śmierć. Język
Działa, oj działa, pytanie czy jesteś gotowy na spotkanie z tym, co przybędzie? Uśmiech
Dziś zżera mnie męka,Bo przecież Ty miałeś mieć moc, co uwalnia od piętna syna סמאל
Nadrzędnym prawem każdego człowieka jest prawo do obrony. Jeśli ktoś wejdzie ci w drogę masz prawo zemścić się z całą bezwzględnością. Odpłać mu po stokroć, a nigdy więcej nie stanie ci na drodze! Nikt nie może ci tego zabronić, a każdy kto mówi inaczej jest kłamcą.
01-14-2014, 18:22
Spirito K.
Użytkownik

Jeszcze nie jestem gotowa... Ale przysięgam na wszystko, że kiedyś będę! ;>
01-15-2014, 21:58
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Najpierw naucz się szanować istoty... I nie miej pretensji, jak ściągniesz byta na siebie, tylko czytając.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-15-2014, 22:04
~ajka
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Czytałam Grimoir... Według mnie jest zbyt katolicki, te inkantacje, litości...
To jest trochę jak ówczesna księga do "czarnych mszy", hehe.

Nie zrobiła na mnie wrażenia. Nie ma sensu uczyć się z niej, ani nawet posiłkować nią.
Mało w niej magii.
01-16-2014, 10:33
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Co się dziwisz, ajka?
Te księgi zostały stworzone, kiedy to był podział na szlachtę i pospólstwo, tzn. nazywali to magią niską, czyli ludowa, naturalna i magią wysoką, czyli ceremonialna, itp.

No i ludzie, co pisali te księgi, robili wszystko, aby ci niżej nie mieli dostępu do tak dużej mocy i się nie wybili. Księgi są zakodowane w ten sposób, aby zdezorientować ludka, wystraszyć i aby w razie czego nie podziałało.
Zrozumieć kod miał mag, który jest wyższego szczebla.

Czyli wniosek z tego taki, że, owszem, rzeczy z tego i siamtego mogą działać, ale nie tak, jak powinny, tzn. można sobie napytać biedy.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-16-2014, 13:19
Verisa
סמאל

(01-15-2014, 21:58)Spirito K. napisał(a): Jeszcze nie jestem gotowa... Ale przysięgam na wszystko, że kiedyś będę! ;>

Gdy już będziesz gotowa, nie będziesz tego potrzebować. Cwaniak
01-16-2014, 16:34

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB