Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szu
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,063
Reputacja: 85
Podziękowania: 925
Podziękowano 1271 razy w 627 postach
Szu
O ludzie... Jaki ten internet jest beznadziejny. xD Nie znam wszystkich Bogów za dobrze, a niektórych prawie wcale, a na necie jest to co już wiem. -_- Nawet na anglojęzycznych stronach jest lipa. o_O

Ok, trudno. No więc Szu został stworzony kiedy to nie było świata, lecz był Chaos, a z niego stworzył siebie sam Re, następnie westchnął, a z tego westchnienia Re zaistniał Szu (imię oznacza 'pustka'), Bóg powietrza. Następnie Re wypluł Tefnut, Boginię wilgoci i wody. Funkcją Szu było rozdzielenie Ziemi od Nieba, a jego żoną była oczywiście Tefnut z którą to ma dwójkę dzieci, Geb (Ziemię) i Nut (Niebo). Rodzeństwo potem się pobrało i miały swoje dzieci, które także wyszły za swoje rodzeństwo. Choć w niektórych mitach Geb, Nut i Szu są rodzeństwem.

Szu jest ukazywany jako facet o rozpostartych skrzydłach i zawsze trzyma w jednej ręce symbol życia, zaś w drugiej symbol powietrza. Idąc za radą Evandera powiem wam, do czego może być wzywany. Otóż można go poprosić o pomoc, jeśli pracujemy z magią powietrza, kiedy potrzebujemy weny, kiedy coś tworzymy, a nawet jeśli komuś grozi śmierć, choć myślę że tutaj lepiej poprosić Anubisa, Boga śmierci.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-14-2014, 13:18
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB