Ocena wątku:
  • 3 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koty
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,063
Reputacja: 85
Podziękowania: 925
Podziękowano 1271 razy w 627 postach
Koty
Nieodłączny przyjaciel czarownicy, wiernie cierpiący wraz z nami w średniowieczu.

Zwłaszcza kot koloru czarnego miał przechlapane, gdyż uważano, że to kolor smoły piekielnej. Wierzono, że kot może się wcielić w diabła bądź złe duchy, aby je wypędzić z kota, robili mu naprawdę okrutne rzeczy... Torturowano i męczono go, wszystko aby zadać jak najwięcej bólu, nie rzadko w efekcie kończył na stosie. Wierzono, że kot dusi nieochrzczone niemowlęta i że wysysa z nich życie. Wierzono, że kot to posłaniec czarownic, który podsłuchuje sekrety, kradnie szczęście, a nawet rzuca uroki. Kociak był sądzony jak czarownice i tak samo traktowany. Cóż, nie można się nie zgodzić, że były towarzyszami naszej niedoli.

W medycynie zdzierali z kota futro i kładli na kręgosłup. Skóra miała leczyć reumatyzm i bóle kręgosłupa. Sproszkowana głowa dodana do jedzenia zaś poprawiać miała wzrok, wypita krew wzmacniać, zaś pocieranie jęczmienia kocim ogonem miało go likwidować, na wyleczenie się z cholery należało spalić kota żywcem w piecu...

W państwach Islamskich kot wciąż jest zwierzakiem na piedestale. Prorok Mahomet wręcz ubóstwiał swoją kotkę, towarzyszyła mu nawet przy jedzeniu, a raz gdy Mahomet został zaatakowany przez psy, kotka wylizała mu rany ratując mu życie.

W Egipcie z kolei, kot był symbolem tajemnicy, bliskości, wdzięku i piękna. Stał się ulubionym zwierzęciem Egipcjan, gdyż chronił zbiory przed szkodnikami. Kult kocio-głowej Bastet jeszcze bardziej podniósł notowania kota. Stał się świętym zwierzęciem, za którego zabicie karało się tym samym, czyli śmiercią. Kot był łącznikiem pomiędzy Bastet, a ludźmi. Przynosił jej wieści, informacje, pomagał jej, ogólnie był jej posłańcem. Był również strażnikiem, pilnował Świątyń i nie pozwalał do nich wejść niegodnym ludziom, kiedy ktoś próbował na chama, kot stawał się niebezpieczny i agresywny. Kiedy była jakaś katastrofa zagrażająca życiu, ludzie nie ratowali swoich dzieci, partnerów czy majątku zanim nie uratowali kota. Wrogowie, którzy najechali Egipt, znali słabość ludzi do kotów, pierwotnie porywali im dzieci i wystawiali przed szereg, ale żołnierzy Egipskich to nie wzruszało i dalej strzelano. Dopiero, kiedy wrogowie wystawili koty przed szereg, dopięli swego. Kiedy kot umierał właściciele golili sobie lewa brew na znak żałoby, a ciało kota mumifikowano.

W Buddyzmie i Kabale był (może wciąż jest) symbolem grzechu, zaś Japończycy i Chińczycy przypisują mu, bądź przypisywali, znajomość czarnej magii.

Naukowo potwierdzono uzdrawiające właściwości kota. Kot, mrucząc, wytwarza wibracje od 25 do 125 [Hz], co przyśpiesza regenerowanie tkanek, ścięgien i kości. Mruczenie i głaskanie kota zaś działa odprężająco, leczy nerwice, stany lekowe i depresje. Sama sierść natomiast wyciąga ból, choroby oraz reumatyzm. Koty wyczuwają chorobę i ból, kładą się tam gdzie boli, czy tam, gdzie czegoś brakuje i uzdrawiają. Wyobraźcie sobie że gdy byłam chora, to nie można mnie było znaleźć pod warstwą dziewięciu (!) kotów, xD centralnie mnie obsiadły, zaś najnowszy dziesiąty służył mi za poduszkę. xD Tak, tak, wiem, przyznaje się jestem straszną kociarą. ^^` Ale cóż się dziwić? :D Wszak jestem czarownicą. xD

Koty, koty, koty... Macie pojecie, że gdyby nie to, że je widzimy i możemy dotknąć, zostałyby wrzucone do pudełka wraz z jednorożcami i pegazami? Swoją drogą, to jedyne zwierzęta, które nie należą ani do świata astralnego, ani do fizycznego, one są pośrednikami tych dwóch światów i siedzą w tym świecie na który w danej chwili mają ochotę. Są strażnikami, ich rolą jest ochrona przed demonami i złymi duchami, a także pomoc zagubionym duszom. To mistyczne zwierzaki.

Tak jak na nasze cechy wpływają poszczególne planety, tak na kota wpływają tylko dwie, a mianowicie:

Księżyc - no proste że księżyc, nie ma chyba człowieka, który zapytany o skojarzenia z kotem nie wymieni czarownic, jego charakteru i właśnie... Księżyca. Uśmiech Ten tutaj odpowiada za ta słodką naturę kota, pieszczoty,  domek, ciepłe mleczko i oczywiście jego magiczne zdolności. <3

Uran - ten odzwierciedla dziką naturę kota, nie słucha się, chodzi własnymi drogami, jest niezależny, nieprzewidywalny, dumny, tajemniczy, wojowniczy i nieposkromiony. Kot zawsze robi to na co ma ochotę. ^^

Teraz co nieco o przesądzie dotyczącym kota, który - choć wywodzi się ze Średniowiecza - przetrwał do dziś. Tak, chodzi o przecięcie nam drogi przez czarnego kota. W Europie wierzy się że czarny kot przebiegający nam drogę to pech, zaś biały to szczęście, ale w całej Ameryce uważa się odwrotnie, że to biały= pech, a czarny= szczęście. Ci, co wierzą w ten przesąd, spluwają przez lewe ramię albo żegnają się, bądź krzyżują palce serdeczny i wskazujący.

No i bym zapomniała, nie napisałam jeszcze o przepowiadaniu przyszłości i pogody z kota. xD Kiedyś marynarze nie mogli wypłynąć z portu póki na statku nie pojawi się kot, bo kot = powodzenie, ochrona i szczęście. :D

Obserwując kota, można się połapać, jaka będzie pogoda, np. gdy widzimy jak kot się załatwia, to znaczy, że będzie lało, jeśli kota pozbawimy wolności, np. zamykając go gdzieś, to będzie burza - więcej interpretacji nie znam. xD Wiem natomiast, że jeśli kot syczy na nowo przybyłego gościa to nie jest on dla nas, albo że... Ma przypięty jakiś negatywny byt do siebie. Jeśli kot lubi naszego gościa to wszystko ok. ^^ Powiem jeszcze tak, jako ciekawostkę, że podobnie jest z psami. Kiedyś chciałam zapytać panią na ulicy o godzinę, jej pies jak podeszłam zaczął szczekać, baba uciekła ode mnie gdzie pieprz rośnie! xD Rzucając zza ramienia, że jestem złą osobą, bo jej pies na mnie szczeka. xD No cóż... Widać, lepiej wyczuwają koty. ^^`

Koty też są świetnymi czyścicielami i bioenergoterapeutami. Koty lubią negatywną energię, żywią się nią, a może po prostu siedzą najczęściej tam gdzie negatywna energia, aby ją oczyścić? Łatwo tak znaleźć żyły wodne. ^^

A tutaj macie jak to koty uratowały Cypr: http://witchcraft.org.pl/T-wyspa-kotow-g...9#pid66119
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2014, 15:33 {2} przez Olimpia.)
01-15-2014, 16:51
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Błękitny , Sea , farfalla
Olimpia Niedostępny
...

RE: Koty
Koty lubią mieć kocie towarzystwo. Uśmiech Polecam dwa. ^^ Albo więcej, ogólnie uważam, że im więcej, tym lepiej. xD
Można "mieć" kota, ale nie znaczy, że ma się przyjaciela. :-)
Nie wystarczy wziąć kota. Koty to istoty niezależne i dumne, jeśli mu nie podpasujesz to Cie będzie olewał albo... Będzie wredny.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
01-16-2014, 00:11
Znajdź Posty Reply
Nephi Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
Podziękowania: 18
Podziękowano 3 razy w 1 postach
Koty to naprawdę niezwykłe stworzenia. Ciche, zwinne, poruszające się z gracją. Fascynują mnie.
Pamiętam jednego ' futrzaka', który pojawiał się tylko i wyłącznie wtedy, gdy w najbliższym czasie coś ważnego miało się zdarzyć - moja mama urodziła siostry, babcia zmarła, miałem wypadek. Kot pojawiał się zwykle 2-3 dni przed danym zdarzeniem. Na szczęście, albo i nie dawno go nie widziałem ^^
Od 2 lat mam w domu kotkę - Zosię. Jest bardzo inteligentna. Na co dzień bardzo spokojna, opanowana, ale gdy trzeba potrafi porządnie podrapać xd Trzeba zwracać się do niej z szacunkiem, bo inaczej się obrazi:D Zazwyczaj śpi na moim łóżku i nikomu nie pozwala się do mnie zbliżyć gdy śpię. No może z wyjątkiem moich najmłodszych sióstr, które niedawno nauczyły się chodzić:p Zauważyłem, że od chwili kiedy zacząłem interesować się ezoteryką stała się takim moim osobistym strażnikiem. Daje mi swego rodzaju wsparcie. Jestem z nią niesamowicie związany. Gdy mam słabsze dni potrafi wyciągnąć mnie z dołka samą swoją obecnością. To niesamowite.
Ciemność obdarza nas jakimś dziwnym rodzajem wolności, sprawia, że pozwalamy sobie na bezbronność w najmniej właściwym momencie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-24-2014, 00:20 {2} przez Nephi.)
08-24-2014, 00:20
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Nephi masz więc Chowańca. :D

Wiem, jakie to cudowne uczucie mieć przyjaźń i miłość kota. To coś, czego nie da się porównać, gorzej, jak Chowaniec Ci umiera. Wówczas czujesz pustkę, brak jakiegoś bardzo ważnego elementu i tego elementu brakuje wszędzie, a najgorsze jest, że tracisz część duszy.- po prostu czujesz, że jej kawałek został oderwany na zawsze.

Ale wiem po sobie, że nawet jak już Chowańca nie ma, to i tak może nam uratować dupę. I osobiście myślę, że na strażników najlepiej nadają się koty i wilki (tak, te dzikie).
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-27-2014, 01:03 {2} przez Crumble.)
08-24-2014, 08:10
Znajdź Posty Reply
QueenLilith Offline
Neofita

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
Podziękowania: 1
Podziękowano -1 razy w -1 postach
Koty są wspaniałe, mają niezwykle rozwiniętą intuicję, oraz wyczucie. Często odnoszę wrażenie, że są dużo inteligentniejsze od ludzi i od wielu psów...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-27-2014, 01:04 {2} przez Crumble.)
08-26-2014, 22:12
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Bo są. Uśmiech
Normalność to wymysł.
-----------
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-27-2014, 00:21 {2} przez Tetram.)
08-26-2014, 22:40
Znajdź Posty Reply
WhiteWitch Offline
Użytkownik

Liczba postów: 39
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 37 razy w 17 postach
Szkoda, że nie możecie wkleić tu fotki swoich mruczków. ;] Ja mam 3: czarny, bury, rudy i 3 dokarmiane na dworze.
Kot to zwierzę na którego miłość trzeba sobie zasłużyć. Oczko
[Obrazek: tumblr_mrszqxmsLf1qbd52ro6_500.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-18-2015, 21:35 {2} przez Animal.)
07-18-2015, 01:26
Znajdź Posty Reply
Sh3 Niedostępny
Corvus

Liczba postów: 135
Reputacja: 4
Podziękowania: 107
Podziękowano 120 razy w 48 postach
(07-18-2015, 01:26)WhiteWitch napisał(a): szkoda, że nie możecie wkleić tu fotki swoich mruczków;] ja mam 3:czarny,bury, rudy i 3 dokarmiane na dworze
kot to zwierzę na którego miłość trzeba sobie zasłużyćOczko

Kilka zdjęć mruczków masz w dziale HydaPark ---> Fotki userów.
[Obrazek: tumblr_ly0kvvLq2s1qc5c66.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-18-2015, 21:35 {2} przez Animal.)
07-18-2015, 19:30
Znajdź Posty Reply
Animal Niedostępny
Zwierzaczek

Liczba postów: 311
Reputacja: 9
Podziękowania: 435
Podziękowano 80 razy w 53 postach
(07-18-2015, 19:30)Sh3 napisał(a):
(07-18-2015, 01:26)WhiteWitch napisał(a): szkoda, że nie możecie wkleić tu fotki swoich mruczków;] ja mam 3:czarny,bury, rudy i 3 dokarmiane na dworze
kot to zwierzę na którego miłość trzeba sobie zasłużyćOczko

Kilka zdjęć mruczków masz w dziale HydaPark ---> Fotki userów.

I sama może swoje tam wstawić. Język
07-18-2015, 21:36
Znajdź Posty Reply
jaro Offline
Wiecznie Początkujący

Liczba postów: 43
Reputacja: 2
Podziękowania: 8
Podziękowano 13 razy w 8 postach
Ciekawe, że akurat dzisiaj temat został odgrzebany, bo do mojej rodziny dołączyła bardzo ładna, jeszcze młodziutka (bo dwumiesięczna) kotka. Biało-szara.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2015, 22:00 {2} przez Szczęściarz.)
07-18-2015, 23:01
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB