Abraxas
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,767
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 191 razy w 332 postach
Podziękowano 191 razy w 332 postach
Post: #1
Abraxas
W mitologii perskiej był najwyższym z Bogów. Jeśli chodzi zaś o chrześcijaństwo...

Cóż, był utożsamiany z samym Bogiem, jego imię tłumaczyło się jako "Ojciec Niestworzony", "Pan Zastępów", "Imię Boga" czy "Nasz Ojciec". W mitologii Perskiej zaś jego imię oznacza koniec cyklu, obrazuje Słońce wędrujące przez wszystkie znaki zodiaku.

Był Alfą i Omegą, zarówno w mitologii Perskiej, jak i w chrześcijaństwie.

Od jego imienia wywodzi się formuła magiczna "Abrakadabra", teraz tak nierozsądnie i żartobliwie bez szacunku używana. Abrakadabra było najpotężniejszą formułą magiczną, używaną do ściągania klątw, uroków, oczyszczeń oraz jako formuła naginająca rzeczywistość do naszej woli.
Tak więc jak teraz na końcu rytu mówimy "Niech tak się stanie", wtedy mówiono na początku "Abrakadabra", które miało moc zwielokrotniona. Od dzisiejszej "Niech tak się stanie" polecam więc używać Abrakadabry jako zamiennik.

Jednak największą moc to sformułowanie miało do chorób, używano go do najokropniejszych dolegliwości. "Abrakadabrę" noszono często jako amulet, był najpopularniejszy. Najczęściej było wypisane na amulecie abrakadabra z towarzyszącym samym Abraxasem, którego wyobrażano sobie jako istotę z tułowiem i rękoma człowieka, głową koguta i wężami zamiast nóg.
Nieodłączonymi atrybutami Abraxasa był bat przepędzający demony i tarcza symbolizująca jego mądrość. Taki amulet można do dziś zakupić w sklepach ezoterycznych.

Atrybuty te miał zarówno w mitologii Perskiej, jak i chrześcijańskiej, potem sam został zdemonizowany przez jego związek z magią.

Abraxas był mistrzem kunsztu sztuk tajemnych i wielkim nauczycielem, który nie raz zostawał spętany przez swojego ucznia i wykorzystywany do złych celów... Abraxas symbolizował także siedem głównych planet, tzn. wszystkich w tych czasach znanych.
W chrześcijaństwie uważało się, że Abraxas maczał palce w sprowadzeniu Jezusa na świat.

Na naszym pierwszy szablonie, tzn. "Witchcraft klasyczny" (który możecie sobie zmienić w panelu użytkownika) widać w tle sigil Abraxasa - ten na niebiesko, trochę ucięło, ale cóż. xD Wystarczy kliknąć "Pokaż obrazek tła". Język
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
16-01-2014, 16:24
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB