Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miejsca Mocy...
Autor Wiadomość
wena Offline
Leniwa Szumowina

Liczba postów: 346
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 13
Podziękowania: 5
Podziękowano 8 razy w 10 postach
Podziękowano 8 razy w 10 postach
Post: #1
Miejsca Mocy...
A więc miejsca mocy. Jakoś nikt nie założył podobnego wątku, więc ja go założyłem. Nie wiem. gdzie go umieścić, jeśli jest w złym miejscu proszę szanownych moderatorów o przesunięcie go na godne jego miejsce.

Miejsca mocy występujące w naturze. Ktoś z nimi pracował? Ma jakieś doświadczenia itp.? Tak zadam pytanie na wstępie. Bo jeśli założyć, że miejsca takie są naładowane energią w jakieś formie, można tą energie wykorzystać.

Według hinduistycznej filozofii, na kuli ziemskiej znajduje się siedem energetycznych centrów, dających niezwykłą moc, energię itp. No i nie tylko, bo istnieje więcej mniejszych skupisk, gdzie występują miejsca mocy.
Ja mieszkam w Irlandii i tam co parę kilometrów, nie w mieście tylko na polach, można znaleźć mały krąg z kamieni, nawet na mapie są oznaczone. Nikt nie wie, do czego aktualnie służyły, niektórzy myślą, że to są groby zmarłych, inni że tak znakowali miejsca itp. Są także większe kręgi, sam jakieś 4 lata temu byłem w jednym takim skupisku kręgów w północnej Irlandii, trawa w kręgach była czerwona, od razu był też mit na tabliczce informacyjnej, że tutaj zgładzono smoka, zabito i zakopano jego kości i dlatego trawa w tym miejscu jest koloru krwi. A gdzieś dawno czytałem ze zabicie smoka symbolizuje zneutralizowanie negatywnej energii.

Miejsca w Polsce.
[Obrazek: leys3.gif]

Wawel
Najsilniejsze miejsce mocy w Polsce, Wzgórze Wawelskie ma moc sięgającą 140 tysięcy jednostek BSM. Wawelskie wzgórze jest zatem jednym z najsilniejszych na ziemi źródeł mocy. Najsilniejsze promieniowanie występuje w rejonie pozostałości nieistniejącego kościoła św. Gedeon. O Wzgórzu wawelskim krążą liczne legendy. Podobno to tylko dzięki niemu Krakowa nie spotkał dotąd żaden kataklizm.... i nie spotka, bo energia wzgórza zapewnia tak silną ochronę, że miasto nigdy nie zostanie zniszczone. Według radiestetów siła Wawelu bierze się także stąd, że krzyżuje się tu aż siedem linii geomantycznych. Łączą one Wawel z Rzymem, Wilnem, Jasną Górą, Jerozolimą, Gnieznem, Gizą w Egipcie i Stonehenge.

Wzgórze wawelskie w pradawnych czasach było miejscem kultu Celtów, a jeszcze wcześniej Wenedów. Sama nazwa Wawel, według starosłowiańskich źródeł oznacza "Wzgórze pośród bagien" (bardzo duże podobieństwo do Glastonbury). Istnieje wiele podań związanych z tym miejscem, z których jedno dotyczy Smoka.

[Obrazek: mapa_cudow.gif]

Klasztor Na Jasnej Górze
Częstochowa
Początki istnienia klasztoru sięgają roku 1382, kiedy to książę Władysław Opolczyk sprowadził paulinów z Węgier do dawnego kościoła parafialnego na mocy dekretu książęcego z 9 sierpnia tego samego roku oraz dokonał fundacji klasztoru.
Nazwa Jasna Góra została nadana klasztorowi przez węgierskich paulinów na pamiątkę macierzystego klasztoru św. Wawrzyńca na Jasnej Górze w Budzie. Wzięła się stąd, że klasztor znajduje się na jasnym wapiennym wzgórzu położonym 293 m n.p.m. Jest wiele śladów mówiących o wiele wcześniejszych budowlach usytuowanych w miejscu obecnego klasztoru na Jasnej Górze (Niezwykłych odkryć archeologicznych dokonano na Jasnej Górze przy okazji wymiany posadzki w bazylice Jasnogórskiej odkopano fragmenty murów, które prawdopodobnie są pozostałością wcześniejszych zabudowań. Odkryto także nagrobki zimne i nową kryptę grobową. Odsłonięte dotąd fragmenty ścian mają od 90 cm do 1,50 m szerokości. Są to mury z kamienia wapiennego)......

Łysa Góra
szczyt w paśmie Górach Świętokrzyskich, położony we wschodniej jego części, zwanej pasmem Łysogór. Drugi szczyt po Łysicy pod względem wysokości w tych górach…..

Na szczycie znajduje się skalne rumowisko, charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich zwane gołoborzem, jest to ścisły rezerwat przyrody obejmujący las jodłowo-bukowy, pozostałości pogańskiego wału kultowego, opactwo Pobenedyktyńskie na Świętym Krzyżu..... Jeżeli mamy szczeście to przez cały czas bedzie nam toważyszył niepowtarzalny i niezapomniany zapach puszczy jodłowej jedynej takiej w całej Europie.......

Łysa Góra stanowiła w okresie wczesnego średniowiecza ośrodek kultu pogańskiego, jako religijne centrum plemion zamieszkujących obszar położony między Wisłą a Pilicą. Święty Krzyż otaczał usypany z kamieni wał, wokół którego rósł święty gaj, a na wschodnim skraju wierzchołka znajdował się, zachowany do dzisiaj, ziemny ołtarz. Ośrodek ten powstał jako symbol kosmicznej góry i łączności z wyższym światem dla Słowian....
Legendy wielu takich miejsc, w których daje się odczuć szczególna energię odwołują się do prastarych podań zamieszkujących później te okolice ludów......

Nie mniej jednak cała okolica aż po wały ma silne energetyczne oddziaływanie, przy czym wzrasta ono do 50 000 jednostek BSM w samym Kościele.....Można sobie tylko przypuszczać jak wielką moc miało to wspaniałe miejsce kiedyś, kiedy dokoła kamiennych wałów rosły święte gaje, a szacunek cisza i spokój otulały te miejsce......

[Obrazek: swiety-krzyz.jpg]

Białowieski Park Narodowy
Badania wykazały, że szczególna aktywność promieniowania subtelnych energii w Puszczy Białowieskiej nasila się 30 kwietnia każdego roku w dzień Walpurgii, dla druidw to BELTAINE - noc 30 kwietnia na 1 maja, szamańskie święto Święto ognia i światła - Sylwester druidów - czas nieposkromionej radości, miłości i magii, szamańskie święto to doskonały termin na tworzenie, szczęścia, miłości i dobrobytu. Precyzyjnie stworzona w tym czasie WIZJA pozwala nosić w sobie nową sile i moc, tak, aby cały Wszechświat pomógł ją zrealizować.... . Ostatnia noc kwietnia tak jak i noc świętojańska to czas odrodzenia i odnowienia w całej naturze szczególnie odczuwalne w miejscach mocy, miejscach silnego promieniowania energii ziemi......

Przeprowadzone badania w Puszczy Białowieskiej 30 kwietnia potwierdziły duży wzrost wpływu na otoczenie subtelnej energii w dniu przesilenia, wykryte metodami radiestezyjnymi częstotliwości radiacji wokół drzewa 50.000 j. BSM, i odpowiadają rytmowi oddychania człowieka oraz ilości uderzeń serca na minutę. Tak jakby dąb był istotą pulsującą w rytmie fizjologicznym człowieka. Przeprowadzone badania radiestezyjne wykazały, że całe wzgórze w Parku Pałacowym porośnięte 15 starymi dębami jest silnie promieniującym obszarem 20.000 - 25.000 j. BSM, pozostałością świętego gaju, miejsca kultu, inicjacji i pochówku mieszkających tu niegdyś plemion. Inny Tajemniczy obszar położony jest na południowy zachód od Białowieskiego Parku Narodowego, oddalone na zachód od Białowieży o 5-6 km oraz jakieś 3 km na południe od Pokazowego Rezerwatu Żubrów.

Miasto Kamieni
Skamieniałe Miasto to rezerwat przyrody nieożywionej położony na prawym brzegu rzeki Białej na Pogórzu Ciężkowickim, w pobliżu Ciężkowic jest to południowa część województwa małopolskiego niedaleko Tarnowa. Powierzchnia 15,01 ha, wstępnie utworzony w 1931 a formalnie 1974 r.

Rezerwat rozciąga się od dna doliny Białej po szczyt wzgórza Skała 367 m n.p.m. Wśród lasu mieszanego dębowo-sosnowego porozrzucana jest grupa skałek dużych rozmiarów z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, fantazyjnie ukształtowanych wskutek procesów erozji....

Jest to właśnie skalne miasto, są w nim ambony, maczugi i grzyby skalne. Nadane nazwy odpowiadają ich kształtom, "Maczuga", "Piramida", "Baszta", "Borsuk", "Grunwald z niewielką jaskinią szczelinową i tablicą pamiątkową wmurowaną w pięćsetną rocznicę bitwy pod Grunwaldem", "Ratusz" i "Czarownica". W pobliżu Kamiennego Miasta jest niewielki wodospad.

"Przedziwne to miejsce wypełnione jest ono niezwykłymi energiami, które dają się badać radiestezyjnie, A nawet fotografować. Obszar 15 ha, pokryty wieloma różnej wielkości kamieniami i skałkami o wymyślnych kształtach, na pierwszy rzut oka wygląda normalnie. Badania jednak wykazały, że teren ten przenika silne, pozytywne promieniowanie (wyłącznie w kolorach radiestezyjnych, określających pozytywne cechy osobowości ludzkiej). Co więcej - w jakiś niewytłumaczalny sposób dostosowuje się ono do potrzeb energetycznych przebywających tu ludzi.

Dziwne właściwości tego miejsca znane są od dawna tutejszym mieszkańcom - zwłaszcza parów, zwany "wąwozem czarownic" z racji pojawiających się tu niezwykłych widziadeł.
[Obrazek: cbf3bce603e386a121990d06bc7622c2.jpg]

Na świecie
1 EGIPT- PIRAMIDY W GIZIE
2 ANGLIA – STONEHAGE
3 FRANCJA -CARNAC
4 PERU - MACHU PICCHU
5 KAMBODŻA - ANGKOR WAT
6 FAJSTOS – KRETA
7 ANGLIA - GLASTONBURY
8 ANGLIA - AVEBURY
9 POLSKA- WAWEL
[Obrazek: images5.jpg]

źródło :http://wiedzaduchowa24.pl /polskie_miejsca_mocy,32.html
http://wiedzaduchowa24.pl/wielkie_miejsca_mocy,31.html
"Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć...." = Napoleon Hill

----------------------------


[Obrazek: tumblr_omilcy7mzi1ue04pxo1_250.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2015, 20:24 {2} przez Olimpia.)
19-01-2014, 17:58
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Miejsca Mocy...
19-01-2014, 19:30
Reply
dementia Offline
Użytkownik

Liczba postów: 15
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Miejsca Mocy...
Mogę polecić wspaniałe miejsce mocy z moich rodzimych stron - Kamienne Kręgi w Odrach. Cmentarzysko Gotów, jedno z najstarszych tego typu miejsc w Europie zaraz po Stonehenge i zarazem silniejsze od niego energetycznie (120000 w skali Bovisa). Miejsce niezwykle urokliwe i wyciszające.

http://kamiennekregi.pl/odry
http://www.las.pl/rozne/kregi/kregi.htm
20-01-2014, 00:31
Znajdź Posty Reply
Seraf Offline
Flaki z olejem

Liczba postów: 93
Dołączył: Jul 2013
Reputacja: 6
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #4
RE: Miejsca Mocy...
Mnie zastanawia taka kwestia- czy można sobie samemu stworzyć miejsce mocy? Np w pokoju?
31-03-2014, 10:44
Znajdź Posty Reply
Raven Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 230
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 8
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #5
RE: Miejsca Mocy...
Dla osób z okolic Łodzi, polecam Justynów. Szczególnie, co poniektóre fragmenty lasów.
Nie są może tak silne jak np. Stonehenge, ale równie interesujące. Zwłaszcza nocą.
Kiedy tonie twoje dziecko, to musisz skakać do wody i je ratować, a nie inwokować rusałki
31-03-2014, 12:07
Znajdź Posty Reply
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #6
RE: Miejsca Mocy...
SERAF- Podobno można...Niektórzy magowie z czego wiem tak robią. Niestety nie wiem jak tego dokonać, może ktoś nas oświeci...?
31-03-2014, 13:47
Reply
xao Offline
Pierwszy wśród równych

Liczba postów: 267
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 22
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #7
RE: Miejsca Mocy...
(31-03-2014, 10:44)Seraf napisał(a): Mnie zastanawia taka kwestia- czy można sobie samemu stworzyć miejsce mocy? Np w pokoju?
Zależy co przez to rozumiesz, jeśli chodzi ci o stworzenie własnego czakramu ziemskiego, to nie... Jeśli natomiast chodzi ci o miejsce, które będzie bardzo na energetyzowane, oraz będzie przyciągać (dzięki tej energii) inne istoty - to jak najbardziej. Nie powinno się to bardzo różnić od tworzenia złożonych "artefaktów", tylko tutaj pracujesz na czymś większym. Oczywiście nie będzie to kwestia jednego rytuału, tamte miejsca mocy powstawały przez lata - właśnie na miejscach świętych gajów, miejsc rytualnych.

Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że takie miejsca w małym stopniu będą tworzyć się samoistnie w miejscu w którym często odprawiasz rytuały/rzucasz zaklęcia. Miejsce przesiąka energią do takiego stopnia, że nie można jej tak po prostu odegnać (a może to kwestia tego, że nigdy próbowałem na siłę odegnać energii która wsiąknęła w dane miejsce, bo nie widziałem w tym sensu).
31-03-2014, 15:44
Znajdź Posty Reply
kozioł Offline
Zbanowani

Liczba postów: 104
Dołączył: Mar 2014
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #8
RE: Miejsca Mocy...
Pracowałem z nimi. Babcia co roku wywoziła mnie nad morze i tam codziennie o 5 prowadziła 3-5. Osobowe praktyki kundalini. Jak się potem dowiedziałem miało to miejsce w jednym z okolicznych miejsc mocy. Teraz przynajmniej wiem czemu było to takie skuteczne.
01-04-2014, 07:30
Znajdź Posty Reply
Etana Niedostępny
Użytkownik

Liczba postów: 35
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #9
RE: Miejsca Mocy...
Dziś zwiedzałam Stary Kostrzyn, polecam.
03-05-2014, 19:47
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #10
RE: Miejsca Mocy...
POLSKIE STONEHENGE - MIEJSCE MOCY NA PODLASIU. Białowieża znana jest w Polsce i na świecie z majestatycznych żubrów, żyjących w nieprzebranych ostępach puszczy. Niewielu jednak wie, że tuż obok wsi leży miejsce, którego natura nie jest do końca wyjaśniona. Podlaskie Stonehenge - miejsce mocy. Miejsca mocy to punkty koncentracji stymulującej energii przyrody. Pulsują dziwną, nie do końca poznaną energią. Chory organizm szybciej wraca tam do zdrowia, a umysł łatwiej nawiązuje kontakt z wyższym wymiarem rzeczywistości. Owe „mocne punkty” Ziemi połączone są ze sobą liniami energetycznymi, oplatając naszą planetę siatką przypominającą strukturę kryształu. Najsilniejsze miejsca mocy znajdują się w punktach krzyżowania się owych linii. Tak przynajmniej twierdzą zwolennicy geomancji, sztuki wykorzystywania pozytywnej energii Ziemi i Kosmosu dla uzyskania harmonii z otoczeniem, a w konsekwencji zdrowia i szczęścia.

Miejsca mocy są rozsiane po całym świecie. To między innymi piramida w Gizie, Machu Picchu, Świątynia na skale w Jerozolimie, wyrocznia w greckich Delfach czy kaplica na Wawelu. Z reguły znajdują się one na terenie świątyń najróżniejszych wyznań. Człowiek, żyjący dawniej blisko natury, miał instynktowną zdolność odnajdywania miejsc o wyjątkowo pozytywnej energii. Stawiano tam budowle poświęcone bogom, w których aktualnie wierzono. „Magiczne miejsce” na Podlasiu jest o tyle niezwykłe, że znajduje się w środku puszczy i dlatego łatwo zaobserwować, jak bardzo odróżnia się od reszty lasu. Na swego rodzaju polanie rosną jabłonie, grusze i głogi, w miejsce typowych dla tutejszych lasów dębów, olch, świerków i brzóz. Możliwe, że w XIX w. istniało tu obozowisko pasterzy wypasających bydło w lesie. Trudno jednak wyjaśnić, dlaczego wiele drzew otaczających polanę rozgałęzia się z jednego pnia na dwa, trzy i cztery drzewa. Osoby znające puszczę twierdzą, że jest to zjawisko dość rzadkie, zdumiewa zwłaszcza nagromadzenie tylu „zmutowanych” drzew w jednym miejscu.

Wreszcie, nie da się nie zauważyć kamieni ułożonych w krąg, z wielkim głazem pośrodku. Najlepiej spojrzeć na nie z góry, z wieży widokowej ufundowanej przez – a jakże – producenta piwa „Żubr”. Być może chodzi o to, by wzmocnić doznania w miejscu mocy. Wpływ spożywania alkoholu w tak niecodziennym miejscu nie został jednak jeszcze zbadany przez żadną naukę. Badania geodezyjne wykazały, że kamienie są wkopane w ziemię na głębokość ponad dwóch metrów, a na powierzchni widać jedynie ich czubki! Czy oznacza to, że zostały tu ustawione tak dawno, że zdążyła je przykryć tak gruba warstwa ściółki? Zdecydowanie więcej tu pytań, niż odpowiedzi. Jaką funkcję pełniły głazy? Czy było to pogańskie obserwatorium słoneczne, kalendarz, miejsce kultu? Stworzyli je Słowianie czy lud zamieszkujący te tereny przed naszymi pradziadami?

A jak czuje się człowiek wewnątrz tajemniczego kręgu? Ufam święcie, że jest to miejsce niezwykłe. Niestety, jednocześnie jestem wyjątkowo mało wrażliwy na nadprzyrodzone zjawiska. Słyszałem o najróżniejszych reakcjach – najczęściej o wyjątkowo dobrym znakomitym samopoczuciu, ustąpieniu bólu głowy i innych dolegliwości. Niektórzy odczuwają swego rodzaju podniecenie, a nawet ekstazę. Trudno powiedzieć, na ile może być to efekt autosugestii. Nie brakuje jednak osób, które czują się w miejscu mocy źle – najczęściej są to bóle i zawroty głowy, chociaż zdarzały się też poważniejsze przypadki. Dlatego nie należy przebywać w kręgu dłużej niż kwadrans. Oczywiście nie brakuje również nieczułych osobników mojego pokroju, którzy nie czują absolutnie nic. Na energię płynącą z kosmosu również trzeba umieć się otworzyć – ważne jest pozytywne nastawienie wewnętrzne, wyciszenie i koncentracja. Ludzie wrażliwi nie powinni mieć jednak problemu z poczuciem tajemnej mocy.

Do „magicznego miejsca” łatwo można dostać się samochodem, skręcając przed Białowieżą w prawo i kierując się znakami. Ostatni kilometr należy przejść pieszo. Wyjątkowo leniwi mogą jednak poczuć moc również w parku pałacowym, tuż obok siedziby dyrekcji Białowieskiego Parku Narodowego. Na jednym z tamtejszych dębów, po ścięciu konara, ukazała się… głowa ludzka. Trudno było określić płeć wizerunku na drzewie, jednak wielu upatrywało w niej Chrystusa lub Matki Boskiej. Szybko okazało się, że dąb wydziela również niezwykłą energię, a za miejsce mocy oficjalnie uznano go po wizycie Leszka Mateli, polskiego autorytetu w geomancji. Wprawdzie „obraz” został już dawno zamalowany, ale nie znaczy to, że przestała kumulować się tu energia kosmosu. *** W linku jest obrazek tego miejsca. http://turystyka.wp.pl/kat,1036541,title...zytajdalej
26-11-2014, 17:54
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB