Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadomość nieśmiertelna
Autor Wiadomość
~Ismena
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Świadomość nieśmiertelna
 TEORIA KWANTOWA DOWODZI, ŻE ŚWIADOMOŚĆ W MOMENCIE ŚMIERCI PRZENOSI SIĘ DO INNEGO WSZECHŚWIATA.   Wiele zamieszania wywołała ostatnio książka napisana przez dr Roberta Lanza zatytułowana "Biocentryzm: Jak życie i świadomość są kluczem do zrozumienia natury wszechświata". Zawarto w niej tezę, wedle której życie nie kończy się, gdy ciało umiera i praktycznie może trwać wiecznie. 
Autor tej publikacji to nie byle kto. Lanza został uznany przez New York Times'a za trzeciego najważniejszego żyjącego naukowca. Jest on na co dzień specjalistą w zakresie medycyny regeneracyjnej. W życiu zawodowym zajmuje się badaniami nad komórkami macierzystymi, w przeszłości miał też epizody związane z klonowaniem zagrożonych gatunków zwierząt. Nie jest to zatem człowiek z nikąd.
 

 
Jakiś czas temu naukowiec zainteresował się fizyką, mechaniką kwantową i astrofizyką. Z połączenia takich dziedzin musiało wyjść coś ciekawego i tak pojawiła się teoria biocentryzmu, którą uczony głosi od jakiegoś czasu. Według tej hipotezy to świadomość jest podstawą wszechświata. Tworzą ona materialny wszechświat a nie odwrotnie. Lanza wskazuje na to, że prawa natury i stałe kosmologiczne wydają się być dostrojone do tego, aby istniało życie. Jego zdaniem wynika z tego, że inteligencja istniała przed materią.
[Obrazek: dreamstime_xs_8586267_0.jpg]
Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, jeśli zna się przypadek tak zwanego paradoksu obserwatora. Na poziomie kwantowym sam fakt obserwacji danego układu odniesienia ingeruje w ten układ determinując konkretny stan. Oznacza to, że bez obserwatora zjawiska fizyczne mogą po prostu nie istnieć. Teoria biocentryzmu zakłada, że śmierć świadomości po prostu nie istnieje. Śmierć jest tworem funkcjonującym tylko w myślach, ponieważ ludzie identyfikują się ze swoim ciałem. Materialna powłoka prędzej czy później musi umrzeć i wydaje się, że to samo dzieje się ze świadomością.
 
Jeśli jednak uznamy, że to świadomość wytwarza nasz organizm i określa go niczym sygnałem telewizyjnym określa się to, co potem widać odbiorniku, to staje się oczywiste, że fizyczny rozpad naszej powłoki nie jest końcem naszej świadomości. Po prostu świadomość istnieje poza ograniczeniami narzucanymi nam przez czas i przestrzeń. Innymi słowy nie jest ona lokalnie przypisana do ciała, tylko jest obiektem kwantowym z zasady nieprzypisanym do miejsca. Jest obiektem, który określa się w trójwymiarowej przestrzeni dzięki zjawisku dekoherencji kwantowej, czyli ostatecznej siły determinującej kierunek, w którym podąży dany układ kwantowy.

Według dr Lanzy w jednym wszechświecie nasze ciało może być już martwe, ale zawsze będzie istniał jakiś inny wszechświat, w którym może się określić nasza świadomość zyskując tymczasowe przypisanie do czasu i przestrzeni. Gdyby ta teoria była prawdziwa oznaczałoby to, że po śmierci nasza świadomość nie wędruje do piekła czy nieba, ale do innego wszechświata.
/ Do odsłuchania wykład na YouTube - http://innemedium.pl/wiadomosc/teoria-kw...zechswiata /
21-01-2014, 11:21
Reply
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Świadomość nieśmiertelna
Heh, wyprzedziłaś Lorda z tym artykułem, wspominał o tym chyba na chat'cie.
21-01-2014, 14:50
Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 129
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #3
RE: Świadomość nieśmiertelna
Bardzo prawdopodobna teoria. Tak naprawdę bardzo łatwo poznać odpowiedź na bardzo ważne pytania, wystarczy umrzeć. Szczerbol Chociaż zanim to nastąpi przydałoby się rozwijać duchowo. Nie rozumiem jak można być tak przyziemnym, by nie myśleć o takich rzeczach? Takie teorie dotyczą nas wszystkich bardziej niż czy masz dużo kasy i duży telewizor... Do czego Ci ludzie dążą?!
21-01-2014, 16:27
Znajdź Posty Reply
~DarkKnight
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: Świadomość nieśmiertelna
Dążą do zagłady.
21-01-2014, 16:38
Reply
 Podziękowali: DragoBonita
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #5
RE: Świadomość nieśmiertelna
Nie telewizja, nie komputer i nawet nie Radio Maryja. Sytuacja egzystowania np. w tym kraju zmusza do zapieprzania dzień w dzień po 12h, ciągłej nauki i pogonią, by móc zarobić te niezbędne minimum do normalnego życia. Przez to większość ludzi nie ma czasu na zastanowienie się nad samym sobą.

Efekt strachu "przed ubóstwem", tak popularny w tych czasach.
21-01-2014, 17:55
Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 129
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #6
RE: Świadomość nieśmiertelna
To prawda, ale często jeden temat rodzi drugi. Oczko Tak jak to było w przypadku pirokinezy i nekromancji.
21-01-2014, 21:18
Znajdź Posty Reply
~DarkKnight
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #7
RE: Świadomość nieśmiertelna
Dodam jeszcze, że nie wszyscy szukają jakichś ciekawych rzeczy godzinami po necie i jest im wygodniej wejść na Witchcrafta i przeczytać to tutaj.
21-01-2014, 21:19
Reply
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 160
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 25
Podziękowano 15 razy w 5 postach
Post: #8
RE: Świadomość nieśmiertelna
A z punktu magii czym jest świadomości, jest to dusza? Kiedyś czytałem, że po śmierci ciało staje się lżejsze o kilka gram, świadomości jest jakiś rodzaje energii/materii? Co ją pootrzymuje na życiu? Nić z bogiem?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2015, 23:25 {2} przez Neaxx.)
19-02-2015, 21:08
Znajdź Posty Reply
Binah Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 59
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 5
Podziękowania: 7
Podziękowano 31 razy w 17 postach
Post: #9
RE: Świadomość nieśmiertelna
Moim zdaniem (na podstawie moich doświadczeń i odczuć) świadomość jest składową częścią duszy i jest powiązana z naszą psychiką, ale nie ma to związku z magią.
Świadomość napędza do poznania, np. do nauki i stosowania magii, ale nie ma w świadomości niczego magicznego. Świadomość to odczucie bycia Tu i Teraz, odbioru rzeczywistości, sygnałów z otoczenia, ale nie uważam ze jest związana z bogami. Bo podtrzymujemy ja sami - swoją wolą.
Świadomość łączy się z wolną wolą, wyborem, decydowaniem o sobie.
Bogowie nie potrzebują jej podtrzymywać, raczej woleli by mieć nieświadomych ludzi - wtedy łatwiej by na nas wpływali a nawet nami "kierowali".
Do udanego kontaktu z bogami potrzeba transu, czyli wyłączenia świadomości, chociażby częściowego jej wyłączenia.

Dusza jest formą (nazwałbym ją) energetyczną, nie sama energią ale czymś w rodzaju energetycznego zapisu, czymś w rodzaju czarnej skrzynki w której zapisane jest to co się działo w tym życiu i w poprzednich życiach.
Myślę że po śmierci nie potrzeba już świadomości takiej jaka mamy za życia, bo z bogami/bogiem/ bytami kontakt następuje na zupełnie innej płaszczyźnie, to i nasz odbiór będzie zupełnie inny.
20-02-2015, 02:18
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: atik
Nekron Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 50
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #10
RE: Świadomość nieśmiertelna
Ciekawa teoria.
Zawsze znajdzie się nadzieja.
20-02-2015, 05:54
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB