Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadomość nieśmiertelna
Autor Wiadomość
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Liczba postów: 165
Reputacja: 8
Podziękowania: 35
Podziękowano 15 razy w 5 postach
RE: Świadomość nieśmiertelna
Kilka razy spotkałem się z kulą o różnych kolorach lub w jednym kolorze wielkości piłki do piłki ręcznej, to jest świadomości na jakiś planie? Świadomości znajduje się w duszy?
02-20-2015, 18:24
Binah Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 62
Reputacja: 5
Podziękowania: 8
Podziękowano 31 razy w 17 postach
Dusza jest jak puzzle, a świadomość jest jej częścią. Tak to widzę, ale nie wiem ja Ty rozumiesz pojęcie duszy. Co jest dla Ciebie duszą, albo jak ją "widzisz"?

Piszesz o kuli, czy pojawiła się u Ciebie na wysokości splotu słonecznego?
Za siedlisko duszy dawniej uważano serce, teraz raczej mówi się o obszarze splotu słonecznego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-20-2015, 23:23 {2} przez Neaxx.)
02-20-2015, 23:04
Morias Offline
Użytkownik

Liczba postów: 28
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Atik napisałeś że świadomość to dusza... Bardziej byłbym za tym, aby podświadomość była tak nazywana. Uśmiech
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-21-2015, 02:15 {2} przez Animal.)
02-21-2015, 01:35
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Trochę na tym dumałem i przemyślałem od początku, wiec dusza jest czymś w rodzaju pamięci, tak jak dysk twardy w komputerze. Zbiera wszystkie doświadczenia i informacje które człowiek doświadcza w każdy planie. Dusza samo w sobie nie posiada świadomości, dlatego człowiek w każdym wcieleniu może być innym. Zwykły człowiek nie komunikuje się z duszą. Dusza komunikuje się z wyższym ja i podświadomością, ego itp. W codziennej formie dusza przekazuje informacje człowiekowi, poprzez tzn intuicje. Byty nie posiadają duszy, tylko istoty fizyczne. W teorii uważam że dusza znajduje się na jednym z wyższych planów. Duża w sam sobie posiada energie. Tutaj sam z sobą się kłócę, bo duszę utrzymuje albo nic z bogiem albo dusza w pewnym sensie jest karmiona informacja z rodzajów świadomości ( założenie że każda forma informacji jest energią dusza pobiera energie i informacje). Dusza ma cel ciągłego zbierania wiedzy dlatego gdy, może stworzyć w przypadku braku ciało dla danym planie. Jest to proces ciągły w przypadku śmierci ciała na niższych planach. Dusza jest wolna od wszelkich pragnień. Na duszy działa prawo karmy. W przypadku unicestwienia duszy istota zaczyna od początku. Teoretycznie duszę można przekląć, uszkodzić itp. , ale brakuje mi tutaj wiedzy empirycznej, może ktoś coś takiego robił. xD Czy dusza znajduję się w ciele fizycznym? Raczej nie. Kula o której pisałem wczesnej, to rzeczywiście będzie świadomości, a nie dusza. Świadomości po śmierci wraca do duszy i staje się jej częścią. Co do splotu słonecznego, to się nie wypowiadam, bo nie czytałem jeszcze nic konkretnego o czakrach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-21-2015, 14:43 {2} przez Animal.)
02-21-2015, 10:56
Binah Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 62
Reputacja: 5
Podziękowania: 8
Podziękowano 31 razy w 17 postach
Ciekawa teoria.
Dusze można ukraść - patrz ludowe podania.
Kwestia unicestwienia jest mało prawdopodobna, bo potrzeba do tego technik nie z ziemskiego/fizycznego świata, a takich jeszcze nie ma w powszechnie znanych systemach magicznych.

Kiedyś ludzie byli przekonani że dusza przebywa w sercu, dlatego że po wyjęciu serca to serce jeszcze bije.

Piszesz też że dusza nie znajduje się w ciele fizycznym, to gdzie w takich razie przebywa?
Dopytuje się, bo jak sobie tę kwestię jasno poukładasz to potem pomoże Ci to skutecznie wykonywać magiczne działania.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-27-2015, 21:49 {2} przez Binah.)
02-22-2015, 02:50
atik Offline
Zaawansowany forumowicz

Ukaranie duszy ciekawe, takie ukaranie trwało by przez wszystkie wcielenia.

Nie wiem skąd wziął się pogląd, że dusza znajduję się w sercu, "oddać czy czyjeś serce itp". Może dlatego że serce biło, wydawało się dziwne dla dawnych "naukowców". Z drugiej strony serce transportuje energie w cały ciele, ale tego chyba nie wiedzieli.

W mojej teorii, dusza znajduję się na jednym z wyższych planów ponieważ, gdyby znajdowała się w wcielę, łatwo było by ją zniszczyć. Ma to nam służyć przez kilka wcieleń. Może argument jest słaby, ale to dopiero początkująca teoria.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-22-2015, 15:33 {2} przez Animal.)
02-22-2015, 09:03

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB