Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odczytywanie przekazów z płomienia świecy
Autor Wiadomość
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Odczytywanie przekazów z płomienia świecy
Wiecie że jak zapalacie ogień to rodzi się Salamandra? :> Żywiołak ognia? Umiera ona wraz ze zgaszeniem się ognia. I zawsze nas informuje jak nam ''działa'' rytuał czy intencja i tak oto:

Płomień silny: Nic nie stoi na przeszkodzie, wszystko jest ok, i rytuał w trakcie, zazwyczaj są szybkie efekty Uśmiech
Słaby płomień: Tutaj są dwie interpretację... Jak rzucamy klątwę/urok na kogoś to może to oznaczać że dana osoba poddaje się naszej woli, i słabnie albo że na razie nasza magia napotkała przeszkody i trzeba będzie rytuał powtórzyć.
Skaczący, drgający płomień: To silne emocje, chaotyczne emocje. To są fale przekazywanej energii od świecy na cel. Uśmiech Ale też znak że jakiś ''gość'' nas odwiedził...
Płomień zmienia kolor: :O To już coś niezwykłego, osobiście rzadko tak miałam... Trzeba się przyjrzeć jaki to kolor i dowiedzieć się co on znaczy, bo to wiadomość od Salamandry. Uśmiech

Kierunki dymu:

Półudnie - Huraaa!!! :D Cel zostanie osiągnięty, szybko i nagle - nie zdziw się jak nawet po paru minutach, czy sekundach :D U mnie najszybciej było 10 minut, godzinę, jedna noc :D
Północ - No i dupa. Samo się wszystko nie zrobi, to znak że Twój cel zostanie tylko lekko popchnięty ale bez Twoich starań nic nie wyjdzie.
Zachód - Znak że podchodzi się do sprawy zbyt emocjonalnie, ochłoń - zastanów się co robisz i czy na pewno chcesz.
Wschód - Nie znoszę tego kierunku w Magii Świec -_- Na realizację celu będzie trzeba czekać długo o ile wogóle coś z tego wyjdzie. To też może być znak że nasza podświadomość nie chce osiągnąć tego celu albo uważa go za nie potrzebny i daje do zrozumienia świadomości żeby przemyślała te plany.
09-24-2012, 00:39
 Podziękowali: Irbis , Sea , dampa
Irbis
Wtajemniczony

Liczba postów: 362
Reputacja: 9
Podziękowania: 41
Podziękowano 51 razy w 18 postach
RE: Odczytywanie przekazów z płomienia świecy
Wielkie dzięki, ale jednak brakuje co oznacza jaki kolor ognia. Uśmiech.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-24-2012, 18:03 {2} przez Olimpia.)
09-24-2012, 17:33
Olimpia
...

Liczba postów: 5,017
Reputacja: 86
Podziękowania: 902
Podziękowano 1246 razy w 610 postach
Bo tego akurat nie wiem. xD
09-24-2012, 18:03
Zołi.
Stały Bywalec

Liczba postów: 364
Reputacja: 6
Podziękowania: 146
Podziękowano 67 razy w 59 postach
Jak odróżnić "gościa" od fal przekazywanej energii? ;>
08-22-2015, 04:40
Marzena
Starszy użytkownik

Liczba postów: 77
Reputacja: 1
Podziękowania: 128
Podziękowano 8 razy w 8 postach
Jeśli chodzi o kolory to spotkałam się w kilku miejscach z taką interpretacją, oczywiście zawsze trzeba to odnieść do danego rytuału
zielony – uzdrawianie - osoby, relacji,
niebieski – duchowość, ochrona - a także wysłuchanie przez istotę do której się zwracamy
kolory tęczy – obecność anioła lub innej wyższej formy pozytywnej energii

Co do "gościa", możesz po prostu wyczuć czyjąś obecność? Wg moich obserwacji płomień drgający i wibrujący pionowo, jakby pulsujący to szybki przepływ dużej energii. Natomiast płomień chwiejący się na boku, trochę jakby reagujący na jakieś podmuchy (których fizycznie nie ma bo pomieszczenie zamknięte) to manifestacją jakichś sił niesprzyjających rytuałowi.
To takie moje spostrzeżenia i odczucia, myślę, że nie da się tego jednoznacznie opisać i każdy też może trochę inaczej odebrać zachowanie ognia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-22-2015, 13:38 {2} przez Ashes_Hexe.)
08-22-2015, 10:01
 Podziękowali: Sea
Unebris
Zbanowani

Liczba postów: 0
Podziękowania: 223
Podziękowano 942 razy w 379 postach
...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-22-2015, 15:33 {2} przez Unebris.)
08-22-2015, 15:32
 Podziękowali: Animal , Zołi. , Sea , Mintka , Void , ninak , dampa , Plague Doctor
dampa
Użytkownik

Liczba postów: 27
Reputacja: 0
Podziękowania: 3
Podziękowano 7 razy w 4 postach
Ostatnio gdy do świec dołożyłam kartkę z zaklęciem aby spaliła się powstało wielkie palenisko, ogień może na pół metra, z niebieską otoczką. Tylko czekałam kiedy coś się zacznie palić. Na szczęście obeszło się bez mojej interwencji.
09-25-2015, 10:02
Unebris
Zbanowani

...
09-25-2015, 10:15
XapHap
Użytkownik

Liczba postów: 39
Reputacja: -2
Podziękowania: 7
Podziękowano 6 razy w 4 postach
Ja myślałem, że po dodaniu wody do ognia, to jest kupa dymu, albo ogień gaśnie... Wszystko zależy od wielkości ogniska i ilości wody... No ale, skoro Unebris sądzi, że po dodaniu wody do ognia, ten gwałtownie wystrzeliwuje w górę, to chyba jestem niedouczny, albo ktoś inny ma nie po kolei w głowie. :D

Nie wiem... Być może "tajemne rozwiązanie" tej zagadki, drzemie w słowniku języka polskiego, bowiem dwie panie tu stacjonujące, używają go niczym Biblii. Poszukam, by odkryć tą zagadkową sprawę. Oczko
Pomoc w Rytach ( PV)
Masz problem? Jak znajdę czas i chęci może pomogę...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-25-2015, 11:59 {2} przez Plague Doctor.)
09-25-2015, 10:27
Unebris
Zbanowani

...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-25-2015, 11:11 {2} przez Unebris.)
09-25-2015, 10:58
 Podziękowali: Olimpia , Sea , Sh3

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB