Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miasnoj Bor
Autor Wiadomość
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Miasnoj Bor
Przeglądając dziś sadistic'a trafiłem na artykuł o najbardziej nawiedzonym/przeklętym lesie w Rosji. Postanowiłem rozbudować naszą "bibliotekę" Witchcrafta, o trochę bardziej rozwiniętą wersję ów artykułu. Mam nadzieję, że będziecie równie zaciekawieni jak ja.

Miasnoj Bor

Miasnoj Bor leży w obwodzie nowogrodzkim, w tzw. Dolinie Śmierci. To leśna, bagnista okolica, gdzie w czasach II wojny światowej zginęły setki tysięcy żołnierzy. Przede wszystkim, z radzieckiej 2. Armii Ofensywnej, a także z niemieckiego Wehrmachtu i hiszpańskiej Błękitnej Dywizji.

Do tej pory w najbardziej głuchych częściach lasu pozostaje ogromna ilość niepogrzebanych szczątków ludzkich. Ich poszukiwaniem i grzebaniem zajmuje się kilka ochotniczych oddziałów. Marina Wasiliewa, uczestniczka jednego z nich, opowiedziała Głosowi Rosji:

Pierwsze, co zauważasz przybywając tutaj, to niezwykła, powiedziałabym nawet złowieszcza cisza. W lesie nie śpiewają ptaki. Wydaje się, jakby ich tu w ogóle nie było. Wszędzie bagna. Mroczne miejsce. Niekiedy widać kości niepochowanych żołnierzy. Wszystko to mocno wpływa na psychikę. Pewnego razu, kiedy wraz z grupą wracaliśmy po wykopaliskach, usłyszeliśmy coś, jakby dźwięk wybuchających pocisków, a potem krzyki i strzelaninę. Ale nie byliśmy zdziwieni, poprzednie oddziały uprzedziły nas, abyśmy byli na to przygotowani. Takie rzeczy często dzieją się w Miasnom Borze.

[Obrazek: f950c48066f5.jpg]
gen. Własow który dowodził 2. Armią Uderzeniową walczącą w rejonie Miasnoj Boru (na zdjęciu już z żołnierzami kolaboracyjnej Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej)

Niektórzy nie tylko słyszą, ale i widzą, co działo się w lesie podczas walk. Nie na darmo Miasnoj Bor jest jedną z najsłynniejszych stref w Rosji, gdzie zdarzają się chronomiraże. Są to zjawiska, podczas których można dostrzec obraz przeszłości. Nazwa pochodzi od dwóch słów chronos (czas/grecki bóg czasu) i miraż (fatamorgana, pozorny obraz).

Wiele jeszcze opowiadano o tym miejscu. Na przykład, okoliczni mieszkańcy są przekonani, że w lesie istnieją dwa równolegle światy, że często widuje się tam duchy zabitych żołnierzy, że do lasu można chodzić tylko za dnia i tylko w grupie złożonej z kilku osób. A po zachodzie słońca nie ma tam czego szukać: możesz przepaść i nikt cię już nie odnajdzie.

Miejscowi są także przekonani, że nazwa wsi i samego lasu od początku stanowiła zapowiedź złego losu i nieprzypadkowo przyciągała do siebie krwawe walki w latach 1941-1942. Miasnoj Bor uważany jest za geopatogenną strefę. Są świadectwa wielu niewyjaśnionych zjawisk, które odbywały się tu wcześniej i które zdarzają się także dziś. W lesie często słychać krzyki „ura!”, słychać niemiecki i hiszpański język. Albo duch żołnierza pokaże grupie poszukiwawczej, gdzie należy kopać, aby znaleźć jego szczątki. Ludzie od takich przeżyć często mdleją, a potem, ocknąwszy się, kopią w tym miejscu i ku powszechnemu zdziwieniu znajdują to, czego szukali.

Nie na próżno ludzie wierzą, że tylko wtedy, gdy ostatni z zabitych tam żołnierzy zostanie pochowany, las w Miasnom Borze znów będzie normalny. A na razie... ten bór pozostaje najstraszliwszym i najbardziej mistycznym lasem w Rosji.

Sceptycy i krytycy zjawisk paranormalnych twierdzą iż, chronomiraże, a także wszelkiego rodzaju "wizje", spowodowane są bagiennymi wyziewami gazów, które wywołują w ludzkim organizmie "senne wizje".

[Obrazek: 66aded850730.jpg]
Miasnoj Bor, Rosja

Rosyjski filmik, ukazujący pozostałości po walkach

Tutaj link dla co bardziej zainteresowanych przebiegiem walk, oraz osobą gen. Własow'a

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articl...NO-WLASOWA

źródła: "Głos Rosji", Wikipedia.
01-25-2014, 19:09
Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,063
Reputacja: 85
Podziękowania: 925
Podziękowano 1271 razy w 627 postach
RE: Miasnoj Bor
Wow... Chciałabym tam kiedyś pójść.
U mnie niedaleko odbywały się walki gladiatorskie, kilkanaście kroków dalej była Świątynia Afrodyty. Jak ja nie znosiłam tam chodzić, włażenie pod wielką górę jest zbyt wielkim wyzwaniem dla takiego lenia jak ja. :-D Ale wilk1610 zawsze węszył w takich miejscach i mnie tam ciągnął. Mój brat też się zainteresował. Było tam mnóstwo duchów. Pewnego dnia odkryliśmy dziurę. Następnej nocy śnił mi się chłopczyk, widziałam jego śmierć. Został utopiony w studni, potem jako duch prosił o pomoc. Nie miałam pojęcia gdzie szukać, ale następnym razem jak poszliśmy nad tą dziurę, okazało się, że krajobraz jest taki sam jak we śnie ze studnią... Zrobiliśmy co należy, a mój brat znalazł podejrzany czarny kryształ, taki ogromny. Uparł się, aby go wziąć. Był faktycznie okazały, biedny wilk1610 musiał go taszczyć przez tą górę. xDDDD

W każdym razie, takie miejsca są okropne i duchy nie znikną dopóki się ich nie uświadomi, że umarli i nie odprowadzi. Ale z tego względu, że najechali Polskę, mi ich nie żal. Pomogłabym tylko tym skruszonym bytom, ale to naprawdę musi być straszne, widzieć ich szczątki, dotykać ich itp. Cóż, brudna robota, ale też i interesująca. Miło ze strony tej ekipy, że pomyśleli, aby ich pochować, ale na moje oko - nie zasługują. Zabijali brutalnie i boleśnie - nawet dzieci.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-25-2014, 20:59 {2} przez Diego.)
01-25-2014, 20:32
Znajdź Posty Reply
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Cóż, trzeba patrzeć z innej strony, większość tych żołnierzy to młodzi "buntownicy", którzy nie chcieli walczyć, chcieli wrócić do domów, do rodziny. Niestety w armii czerwonej albo ginęło się od kul wroga, albo dowódców stojących z tyłu. Więc wybór większości przyczyniał się do takich rzezi.

Za całym mordem jednak i skurwysyństwem podczas wojny stała propaganda Stalina i to jego głównie trzeba winić.
01-25-2014, 20:41
Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 131
Reputacja: 4
Podziękowania: 2
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Bardzo bym chciał tam pojechać.
01-26-2014, 00:12
Znajdź Posty Reply
~DarkKnight
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Ciekawe, czy mają tam jakiś sklepik z pamiątkami... XD
01-26-2014, 00:14
Reply
Anwansi Offline
Magiczny

Liczba postów: 18
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Baaardzo ciekawe miejsce, raj dla kolekcjonerów. Szczerze mówiąc, sam chciałbym tam pojechać, oczywiście w dzień. Uśmiech
Czy wiesz, że 99% ludzi czyta tego posta z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno :troll:
01-26-2014, 14:06
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB