Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONKURS - LUTY 2014
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,093
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Post: #1
KONKURS - LUTY 2014
UWAGA KONKURS!Witam was, chciałabym zachęcić was do konkursu, sponsorowanego przez Illuminatio. Konkurs tego miesiąca ma tematykę "Czas Magii", tzn. zachęcamy użytkowników do czytania książek o tematyce ezoterycznej oraz wybieramy najlepszy tytuł. Swoje pozycje należy podać w poście oraz krótko opisać, dlaczego właśnie ta książka i czego dotyczy. Każdy użytkownik może napisać tylko o jednej pozycji i tylko jeden post. Większa ilość będzie usuwana.Do wygrania 3 egzemplarze książki "Magiczne praktyki i rytułały dla początkujących".
Dla zainteresowanych tytułem link, z resztą informacji.Rozstrzygniecie konkursu bedzie po zakończeniu konkursu, tzn. w przyszły poniedziałek.Serdecznie zapraszam do udziału. Wasza Olimpia. 
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
27-01-2014, 19:38
Znajdź Posty
~DarkKnight
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Konkurs
[attachment=1020]Wtajemniczenie do Hermetyzmu (Initiation into Hermetics)-Franz Bardon

Wtajemniczenie do Hermetyzmu jest pierwszą i podstawową książką całego systemu magii hermetycznej stworzonego przez Franza Bardona. Ta książka jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę związaną z hermetyzmem, opisane są w niej podstawowe i obowiązkowe informacje, które musi wiedzieć każdy adept. Napisana w 1956 roku. Książka bardzo ciekawa,napisana w poważnym stylu i wciągająca.

Ale każdy, kto sądzi, że znajdzie w tej książce zbiór przepisów, dzięki którym będzie mógł bez wysiłku uzyskać honor, sławę, bogactwo i władzę, czy też inne środki do unicestwiania swoich wrogów, ten powinien wiedzieć, że ostatecznie bardzo zawiedziony odstawi tę książkę na bok.

Link: http://franzbardon.pl/ksiazki/wdh/
27-01-2014, 19:54
Veneficus Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano -1 razy w -2 postach
Post: #3
RE: Konkurs z nagrodami
"Czy rzucono na ciebie klątwę?" - Alexandra Chauran
Autorka w niezwykle przystępny sposób opisuje klątwy, sposoby ich wykrywania i zwalczania. Ponadto autorka pokazuje nam w swoim dziele wiele rytuałów odczyniających i oczyszczających. Ukazuje ona również najczęstsze metody rzucania klątwi i rekwizyty wykorzystywane przy ich tworzeniu. Podsumowując publikacja ta zawiera wiele cennych wskazówek nie tylko dla nowicjuszy, ale również dla zaawansowanych magów.
27-01-2014, 21:40
Znajdź Posty
~Sorrio Mortiaris
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #4
RE: Konkurs z nagrodami
Scott Cunningham "MOC ZIEMI, rytuały i zaklęcia w magii naturalnej"- moja druga książka o tematyce ezoterycznej, która jednocześnie jest moją ulubioną. Pomaga zrozumieć i poczuć cud żywiołów.
27-01-2014, 22:30
Ase Offline
Urząd Statystyczny

Liczba postów: 36
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 7 razy w 3 postach
Post: #5
RE: Konkurs z nagrodami
Alan Abyss - Księga Magii i Zaklęć. Nie pamiętam czemu, ale kiedyś mi się podobała.
27-01-2014, 23:40
Znajdź Posty
Arcane Offline
.

Liczba postów: 59
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #6
RE: Konkurs z nagrodami
"Krybalion" to sławna na całym świecie księga przybliżająca prawa filozofii hermetycznej. Jej stworzenie w roku 1908 przypisuje się trzem bliżej nie znanym "wtajemniczonym" - tak właśnie sami siebie określili.
Książka traktuje o naukach wielkiego człowieka - Hermesa Trismegistusa (po trzykroć wielkiego) uznawanego za mistrza mistrzów w starożytnym Egipcie. Objaśnia ona działanie wszechświata wymieniając i opisując siedem jego uniwersalnych praw. Uważny i gotowy na prawdę czytelnik, dostrzeże jednak w tym ponad stu letnim hermetycznym traktacie o wiele więcej niźli "jedynie" siedem zasad działania znanego nam uniwersum. Zawarta jest w nim niemała ilość aksjomatów wypowiedzianych przez samego Hermesa kilka tysięcy lat temu, które pokazują niebywałą inteligencję tego człowieka (jeśli w ogóle nim był).
By Jednak całkowicie zrozumieć zawartą w "Krybalionie" mądrość należy do granic możliwości otworzyć się na nową wiedzę, albowiem jak nauczał sam Trzykrotnie Wielki:
 "Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego z wyjątkiem uszu zrozumienia".

Wybrałem właśnie tę pozycję, ponieważ uważam, iż nie jest to rzecz przeznaczona wszystkich oczu.
Słyszy się często, że "Krybalionu nie da się zrozumieć". Ależ da się, jednak trzeba umieć chwilowo zapomnieć o wszystkich poglądach jakie się przejawia, o religii jaką się wyznaje i otworzyć się, otworzyć się na wiedzę, jak to napisałem kilka wersów wyżej.
27-01-2014, 23:50
Znajdź Posty
Razkael Offline
...

Liczba postów: 129
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #7
RE: Konkurs z nagrodami
Robert Monroe "Podróże poza ciałem". Książka ciekawie napisana, napisana jest jak dla całkowitych laików, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ogólnie książka wart polecenia. Autor opisuje swoje doświadczenia i eksperymenty, które po prostu czynią książkę wiarygodniejszą.
28-01-2014, 01:15
Znajdź Posty
Diego Offline
Magic Medic

Liczba postów: 90
Dołączył: Nov 2013
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 3 razy w 2 postach
Post: #8
RE: Konkurs z nagrodami
"Magija współczesna" - Donald Michael Kraig

Bardzo dobrze napisana, zrozumiałym językiem. Całość jest przedstawiona w formie kolejnych 'lekcji', więc czytelnik nie gubi się podczas studiowania jej. Bogato ilustrowana, dobrze opisane rytuały. Autor proponuje nam także literaturę dodatkową, do uzupełnienia wiedzy w wielu zagadnieniach przez niego poruszanych. Każdy kto interesuje się Magią, powinien mieć ją na biblioteczce.
"Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by." - Oscar Wilde
28-01-2014, 10:21
Znajdź Posty
~Siegel
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #9
RE: Konkurs z nagrodami
Brida - paulo coeltho

Jest. To powieść ezoteryczna która skłania do refleksji i zastanowienia się nad celem życia nad sensem szukania miłości.

Polecam wszystkie jego książki ale wybrałem bride bo ostatnio ją czytałem.
28-01-2014, 23:33
Estel Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 76
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 3
Podziękowania: 7
Podziękowano 2 razy w 1 postach
Post: #10
RE: Konkurs z nagrodami
Franz Bardon - Praktyka Magicznej Ewokacji

[Obrazek: yz0561.jpg]

Dzieło wybitnego czeskiego okultysty dla bardziej zaawansowanych magów, będące przewodnikiem po sztuce magicznej ewokacji. Jest to napisany przystępnym językiem, spójny podręcznik podzielony na część wprowadzającą czytelnika w tajniki tego systemu, oraz część w której opisuje on poszczególne istoty astralne, uwzględniając przy tym ich hierarchię. Znajdziemy tam kompletną instrukcję o tym jak wykonać ewokację, oraz obszerny opis narzędzi używanych w magii ceremonialnej. Co ważne autor nie zapomniał o licznych przestrogach dla mniej zaawansowanych adeptów, stanowczo odradzając im praktykowanie tego dość niebezpiecznego systemu, bez osiągnięcia odpowiedniego poziomu rozwoju. Książkę wyróżnia również charakterystyczne dla Bardona metodyczne podejście do kształcenia się uczniów. Radzi on z jakimi sferami istot kontaktować się w pierwszej, a z jakimi w następnej kolejności, mądrze podpowiadając drogę rozwoju.
"Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy - cały ocean"
29-01-2014, 02:08
Znajdź Posty


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB