Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dewy - ogólnie
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,766
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 328
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Podziękowano 188 razy w 330 postach
Post: #1
Dewy - ogólnie
Dewa oznacza światło, blask.
Dewy są to duchy Natury; każdy ma swojego Przewodnika Duchowego i dewy właśnie nimi są, z tym, że opiekują się wszystkim co żyje oprócz... ludzi. Wszystko i każdy ma swojego dewę oprócz człowieka i większości zwierząt. Człowiek wyrzekł się tego, że jest dzieckiem Natury, więc dewy go opuściły, za to zwierzaki potrafią się same bronić, więc dewy nie potrzebują.

Dewa rodzi się wraz z życiem, np. pojawia się nowa planeta, to i rodzi się dewa; zasadziłeś roślinkę, to zaraz będzie nim dewa. Uśmiech Nowe miasto, nowy kamień, nowa muszla - zaraz narodzi się dewa.

Dewy nie są równe, mają swoje rangi. Przykładowo:  

Dewa rośliny/drzewa/kamienia -----> Dewa miejsca/terenu -----> Dewa Miasta -----> Dewa Województwa -----> Dewa Państwa ----> Dewa Kontynentu ------> Dewa Ziemi (jako żywiołu) ------> Dewa Ziemi (jako planety) -----> Dewa Wszechświata  

Wszystkie Dewy podlegają aniołom.
Ludzie nie masz szans skontaktować się z Dewami, jeśli na powrót nie przyznają, że są częścią Natury i się z nią nie zjednoczą. nie zaczną współpracować, nie wrócą do życia w trybie koła Natury, tzn według pór roku, faz księżyca itp.

Im Dewa jest niższa rangą, tym łatwiej się z nią skontaktować. Pamiętaj, Dewy Cię nie znoszą, jeśli niszczysz Naturę, poza tym... łamiąc gałąź drzewa, krzywdzicie też jego Dewę - istotę Boską.
No, ale jeśli nie tylko szanujesz, ale też sprzątasz śmieci z ulicy, dbasz, aby podlewać kwiatki sąsiadki, bo sama ma wyjebane itp., to wtedy Dewy są Ci przychylne, ale musi to być bezinteresowne, a nie 'bo chcesz nawiązać kontakt z Dewą'...

Dewy, jak już mówiłam, są Duchami Natury, ale nie wspomniałam, że uważa się je za Duchy Natury, które są aniołami niskiej rangi albo za Boginki, czyli pół-Boginie.

Dewy wyglądają jak ludzie, ale są o wiele piękniejsze i mają rożne charaktery, nawet wielkości... Ich wielkość zależy od tego, czego pilnują - Dewa Kamienia jest malutka (chyba, że mowa o dużym kamieniu), Dewa Gór będzie tak wielka jak góra, o której mowa.

Ogólnie... Mówiłam wam kiedyś, że jak dojdziemy do Oświecenia, to możemy zostać np Opiekunami Duchowymi... Otóż możemy też przybrać fuchę Dewy. Uśmiech Człowiek może stać się Dewą, ale Dewa nie może być już człowiekiem, bo jest wyższa i doskonalsza.
Ale... mało dusz bierze fuchę Dewy... Serio. Dewa jest śmiertelna - kiedy ginie drzewo, opiekunka tego drzewa ginie wraz z nim i łączy się z Absolutem.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
29-01-2014, 14:13
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB