Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dżiny
Autor Wiadomość
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 204
Dołączył: May 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 7 razy w 4 postach
Post: #1
Dżiny
Dżinny (arab. جن) - demony i  powstałe z czystego ognia bez dymu (w niektórych wersjach wierzeń z czystego płomienia oraz obłoku pary), które posiadają nadnaturalną potęgę i są niewidzialne, mogą jednak przyjmować dowolną postać (człowieka, zwierzęcia lub potwora). Utożsamiały one wrogie człowiekowi siły natury. Uważano ich za mieszkańców pustyni. Wiara w dżinny stanowiła bardzo istotny składnik religii Arabów w okresie przed przyjęciem przez nich Islamu.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCinnNo dobrze, a teraz jak te dżinny się w lampach znalazły i tak dalej.Dżinny powstają tak naprawdę, kiedy zaklniemy* potężnego i inteligentnego demona, który nie potrafi panować nad gniewem w jakimś przedmiocie. Brzmi prosto, lecz ciężko demona uwięzić, co jest oczywiste, ciężko ukierunkować gniew demona na swoją korzyść i co najważniejsze - jak tu kurde zamienić jego potęgę, by spełniała życzenia? 

Istoty te nie były chowane w lampach. Często zaklinano je w posągach, by wybranym pomagały**.


* Nie znam innego odpowiedniego słowa oprócz 'zaklnąć' na tę sytuację.
** Wola maga zmusiła je do spełniania życzeń; to 'pomagały' to tak w przenośni.
03-02-2014, 18:27
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 297 razy w 96 postach
Post: #2
RE: Co to dżinn i z czym to się je
Jinny nie były takie pomocne, jak się to opisuje. W wielu opowieściach Jinn wykłócał się z osobą, która go "wyzwoliła", niejednokrotnie grożąc mu nawet śmiercią. Jinny nie należały zazwyczaj do zbyt inteligentnych, natomiast były naprawdę potężne. Były posłuszne osobom, które były właścicielami przedmiotów (w tym i tych tymczasowych), w których były zamknięte. Własność przedmiotu określona była otrzymaniem go od poprzedniego właściciela. Jeśli znalazło się "lampę" w piasku na plaży, to nie stawało się jej właścicielem, co nie dawało możliwości posługiwania się Jinnem, chyba, że był wdzięczny za uwolnienie (co się zdarza rzadko). Jest jednak sposób, by zapanować nad Jinnem, nie będąc jego właścicielem. Wystarczy być magiem i sprawować kontrolę nad sobą. Wtedy wszystko inne - a w tym i Jinn - jest posłuszne.
03-02-2014, 22:08
Znajdź Posty Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 129
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #3
RE: Co to dżinn i z czym to się je
Trzeba dodać, że dalej, mimo że uwięzione, są przebiegłe i inteligentne. Mogą spełnić życzenie, ale nie tak jakbyśmy chcieli, np. chcę pieniędzy, to demon pozabija członków rodziny, a ja dostanę pieniądze ze spadku itd.
Kojarzy mi się to z czymś, z jakimś filmem albo bajką czy książką, ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.
04-02-2014, 03:26
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB