Siedem Etapów Świadomości
Autor Wiadomość
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Siedem Etapów Świadomości
Siedem Etapów Świadomości
Czyli 35 stopni do nieba

[Obrazek: zklqio.png]

Zobacz także:
| Siedem Ról we Wszechświecie | Siedem Celów | Siedem Wad |

~

Domyślam się, że większość osób na forum wierzy w reinkarnację. Wielu z Was ma również dość dobre pojęcie, na czym reinkarnacja polega. Jest jednak jedna kwestia, którą warto poruszyć, a o której ludzie rzadko mówią: etapy rozwoju świadomości. Każdemu magowi obiło się o uszy określenie "stara dusza". Kojarzy nam się ono z magicznymi guru, mędrcami, filozofami, ludźmi o wielkim doświadczeniu. W wielu tradycjach ezoterycznych, bycie nazwanym "starą duszą" jest ogromnym komplementem i zapewnia prestiż oraz posłuch. Czym jednak naprawdę jest stara dusza? Kto może się nią określać, i jaki jest jej cel? Temu właśnie przyjrzymy się w tym artykule.

Jak wspominałam w temacie "Siedem ról we Wszechświecie", Bóg/Tao/Źródło stworzyło świat fizyczny by móc doświadczyć życia i rozwijać się. Rozwój Świadomości jest podzielony na siedem etapów: Niemowlęcą, Dziecięcą, Młodą, Dojrzałą, Starą, Mistyczną i Wieczną, z czego ostatnie dwie są już poza cyklem reinkarnacji i schodzą na ziemię tylko w czasach wielkich zmian. Jeśli więc mówimy ściśle o etapach rozwoju na ziemi, tych etapów jest pięć, zaś każdy z nich składa się z siedmiu stopni. Jeden stopień może zająć nam kilka wcieleń do pokonania, zależnie od Karmy i rodzaju Świadomości (Kapłani zwykle szybciej kończą cykl reinkarnacyjny, ze względu na bardzo szybkie wibracje). Jednak bez względu na to, jak długo nam to zajmie, wszyscy jesteśmy tu w tym samym celu - by podejmować decyzje, doświadczać życia i uczyć się. Pochodzimy ze Źródła, i po zakończeniu cyklu do Źródła wracamy; w idealniejszym, czystszym, bardziej świadomym stanie.

Stara Świadomość nie jest lepsza od młodej Świadomości. Każdy z etapów jest równie ważny, każdy krok nosi ze sobą niezbędne lekcje i doświadczenia, nie można żadnego z nich ot tak 'przeskoczyć'.

Spójrzmy zatem na każdy etap z osobna.

Niemowlęca Świadomość

Przetrwanie

[Obrazek: 24ccxh3.png]

Niemowlęca Świadomość, która stawia swoje pierwsze kroki w świecie fizycznym, jest całkowicie skoncentrowana na przetrwaniu. Nie rozumie jeszcze wyższych konceptów i emocji, ani nie koncentruje się na rozwoju duchowym. Liczy się dla niej "tu i teraz", życie z dnia na dzień. Najwięcej niemowlęcych fragmentów można spotkać w krajach trzeciego świata. Mają tendencje do życia w plemionach, na skrajach cywilizacji, lub całkiem w dziczy. Jako, że te fragmenty świeżo odłączyły się od Boga, mają silny kontakt z nim i naturą, choć nie do końca go rozumieją. Miłość jest dla niektórych z nich niezbyt zrozumiałym uczuciem, jako, że nie posiadają jeszcze bardzo rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Dlatego też wiele z tych fragmentów ma skłonności psychopatyczne. Często łamią prawo i krzywdzą innych ludzi, nie rozumiejąc, co zrobili źle - ich poczucie moralności nie jest jeszcze wystarczająco wysokie. Mogą mieć problemy z odnalezieniem się w społeczeństwie, dlatego unikają go. Wolą żyć w prymitywnych warunkach, skupiając się na podstawach przetrwania. Posiadają silny instynkt, zaś będąc częścią plemienia, dbają o jego członków. Życie w grupie jest dla nich tak ważne, że koncept bycia samemu może być dla nich dość przerażający. Niemowlęca Świadomość postrzega świat jako "ja" i "nie-ja" - czyli one versus otoczenie. Takie osoby być strachliwe i nieufne, widząc świat wokół jako wrogi i niebezpieczny. Jednocześnie ze względu na ich więź z Bogiem, animizm oraz koncept jedności jest dla nich oczywisty. Przypisują Ducha wszystkim elementom natury, mają problemy ze zrozumieniem nauki. Mogą wydawać się naiwne i niewinne w swoim światopoglądzie, który jest jeszcze bardzo prosty, czysty i bliski Źródłu.


Dziecięca Świadomość

Społeczeństwo


[Obrazek: 27ya49i.png]

Kończąc etap Niemowlęcia, Dziecięce fragmenty zaczynają skupiać się na społeczeństwie, prawie, zasadach, hierarchii i strukturze świata. Widzą świat w bardzo konkretny sposób - "to jest złe, a to dobre". Nie ma w nich jeszcze głębszego zrozumienia; te fragmenty pragną żyć według zasad, często zgodnie ze swoją religią. Nie podważają autorytetów, nie kwestionują swojej wiary - podążają za tym, co zostało im wpojone jako słuszne. Potrzebują poczucia porządku i przynależności; widzą ludzi jako "mnie i inne wersje mnie". Jeśli więc inni zachowują się inaczej, niż zgodnie z ich przewidywaniami, dziecięce fragmenty nie są w stanie tego zrozumieć. Uznają takie zachowanie za złe i niewłaściwe. Jednocześnie są bardzo skupione na społeczeństwie; poświęcają własne ambicje dla dobra ogółu. Uczą się, jak dawać i wspierać innych. Mają silne poczucie moralności, jednak jest ono na ogół czarno-białe. Nienawidzą chaosu i pragną wszystko uporządkować. Dlatego też bez słowa poddają się nawet najsurowszym zasadom, nie kwestionując ich sensu. Większość dziecięcych fragmentów jest głęboko wierząca; można wśród nich spotkać fundamentalistów, zagorzałych katolików i muzułmanów, którzy uważają swoje pisma święte za niepodważalne. Tradycja, honor i szacunek wobec wyższych rangą są dla nich bardzo ważne; widać to w takich krajach, jak Japonia. W przeciwieństwie do poprzedniego etapu, posiadają bardzo silne sumienie, i uważają zachowania niezgodne z religią lub prawem za "grzeszne". Występuje u nich wiara w skrajności, np. "dobrzy ludzie idą do Nieba, a źli do Piekła". Mogą wydawać się ograniczone, nietolerancyjne, staroświeckie i uparcie trzymające się zasad, co wynika z ich umiłowania do struktury w życiu. Mogą mieć tendencje do dyskryminacji, sekciarstwa, ksenofobii i homofobii, jeśli nie zostały wychowane w tolerancyjnym środowisku. Nie czują jeszcze potrzeby poszukiwania głębszego znaczenia w życiu, jako, że uczą się funkcjonować w społeczeństwie.

Młoda Świadomość

Ego

[Obrazek: wi1xfd.png]

Na tym etapie, Świadomość zaczyna skupiać się na sobie, swoim sukcesie i osiągnięciach. Tutaj liczy się rywalizacja, sława i wpływ na świat. Młodej Świadomości często towarzyszy materializm i skupianie się na przyjemnościach świata fizycznego. Wiele młodych fragmentów to 'typowi nastolatkowie', którzy więcej czasu poświęcają imprezom, zdobywaniu uznania rówieśników i byciu 'na topie', niż na rozwoju duchowym. Wśród młodych fragmentów można spotkać celebrytów, gwiazdy popu, a także polityków takich jak George Bush. Koncentrują się na podbijaniu świata, rozwijaniu swoich talentów i poznawaniu siebie. Nie poświęcają jeszcze większej uwagi innym, jako, że ich świat kręci się wokół nich samych; ten etap służy odkrywaniu swoich możliwości. Dlatego też ich częstą cechą jest egoizm i skupienie na własnych zyskach, czemu sprzyja kapitalizm. Nie dostrzegają większego obrazu i wpływu, jaki ich czyny mają na świat i innych ludzi. Widzą świat jako "ja versus ty", przez co chcą być najlepsi i najpopularniejsi, porównując siebie do innych. Wśród młodych fragmentów zajmujących się ezoteryką można znaleźć osoby podające się za stare dusze i guru, by zyskać szacunek i posłuch. Ciężko im przyjąć punkt widzenia innych - uważają, że ich opinia jest jedyną słuszną, i inni powinni za nimi podążać. Pragną udowodnić swoją wartość poprzez pieniądze, sławę i władzę; miasta jak Los Angeles są na to świetnym przykładem. Oczywiście, nie wszystkie młode fragmenty są materialistami - wiele z nich jest uduchowionych. Jednak wszystkie kierują całą swoją energię na świat zewnętrzny, chcąc zostawić swój ślad w historii.


Dojrzała Świadomość

Zrozumienie

[Obrazek: 2eg5htl.png]


Kończąc poznawania siebie, Świadomość wkracza w najcięższy i najbardziej dramatyczny z etapów. Dojrzałe fragmenty zaczynają skupiać się na innych i na szukaniu sensu w życiu. To pełne empatii osoby, które na początku etapu mogą czuć się przytłoczone ilością emocji oraz cierpienia, jako, że są bardzo wyczulone na innych. Pragną rozumieć ludzką naturę, pomagać i wspierać. Dostrzegają większy obraz, stają się bardziej tolerancyjne i uduchowione. Więź z ludźmi jest dla nich bardzo ważna; przyjmują punkt widzenia innych i starają się zaakceptować to, co odmienne. Szukają głębszego sensu w swojej egzystencji i czynach; zaczynają zastanawiać się nad konsekwencjami ich postępowania. Interesują się innymi kulturami i wierzeniami. Wyznają równouprawnienie, prawa człowieka, bycie sobą, autentyczność. Przestają skupiać się tylko na świecie zewnętrznym; kierują uwagę na swoje wnętrze i uczucia. Mają wysoki poziom empatii i współczucia. Poszukują prawdy, szukają wiedzy poza konwencjonalnymi źródłami. Zaczynają kwestionować wiarę; wiele dojrzałych fragmentów zostaje ateistami. Odrzucają materializm i rywalizację, która towarzyszyła ich wcześniejszemu etapowi, otwarcie krytykując młodsze fragmenty za brak empatii. Jest to bardzo burzliwy etap, w którym dojrzała Świadomość jest narażona na depresję, kryzysy wiary i tożsamości. Gdy nie mogą odnaleźć sensu życia, często popadają w cynizm i nihilizm, a nawet targają się na życie, gdy ich problemy stają się zbyt ciężkie. A jest ich niemało - jako, że  domeną tego etapu jest rozwój wewnętrzny, ich życie jest pełne wzlotów i upadków, oraz dramatycznych przeżyć. Towarzyszy im poczucie, że świat jest przeciwko nim - nie posiadają jeszcze równowagi starej Świadomości, przez co nie do końca rozumieją, skąd biorą się ich problemy. Jednak w przeciwieństwie do młodych fragmentów, które mają tendencje do obwiniania wszystkich oprócz siebie samych, dojrzałe fragmenty dostrzegają własne błędy. Przez swoje nietypowe poglądy i podejście do świata mogą być odrzucane przez społeczeństwo, dlatego trzymają się ludzi podobnych do siebie i dołączają do społeczności, w których mogą znaleźć akceptację. 

Stara Świadomość

Równowaga

[Obrazek: vsc6sl.png]

To ostatni etap rozwoju na ziemi, w którym to fragment powraca do jedności z Bogiem, mając za sobą bagaż doświadczeń i głębszego zrozumienia życia oraz ludzkiej natury. Po kryzysach poprzedniego etapu, ich wcielenia stają się o wiele spokojniejsze. To czas na spłacanie długów karmicznych oraz przekazywanie swojego doświadczenia młodszym duszom. Etap starej Świadomości jest etapem nauczania. Jednak im bliżej do ostatniego wcielenia, tym mniej mają energii na działanie. Towarzyszy im poczucie, że "wszystko zrobili, wszystko widzieli", i nic ich już w świecie nie zdziwi. Nie mają chęci oddziaływać na świat tak, jak młode fragmenty - wolą odpoczywać i obserwować zmieniający się świat, skupiając się na rozwoju. Bez względu na to, czy są uduchowione, czy nie mają pojęcia o ezoteryce, stare fragmenty mają w sobie wewnętrzną mądrość i silną intuicję. Stają się bardziej filozoficzne i wyluzowane; nieznany jest im pośpiech i dramatyzm młodszych fragmentów. Przestają odczuwać przywiązanie do rzeczy materialnych, które przemijają. Zaczynają rozumieć sens życia i swoją rolę na ziemi, akceptując problemy i cierpienie związane z życiem. Mają w sobie duże pokłady współczucia i zrozumienia dla innych. Nie próbują zmieniać innych na siłę - wyznają motto "ja wierzę w co chcę, i ty wierzysz w co chcesz". Mają silne poczucie tożsamości oraz współzależności. Odnajdują wewnętrzną równowagę i więź z wszechświatem, dostrzegając wyraźnie większy obraz oraz znaczenie każdej istoty na świecie. Pomagają młodszym fragmentom poznać prawdę i rozwijać się duchowo (szczególnie starzy Kapłani). O ile we wczesnych wcieleniach tego etapu skupiają się całkiem na pozbywaniu się ostatków karmy, o tyle w późniejszych wcieleniach przekazują wiedzę innym, aż do momentu, w którym mogą mieć  tylko jednego lub dwóch uczniów. W końcu kończą cykl i powracają do Źródła, czasem wracając na ziemię jako Mistyczna Świadomość.Mistyczna Świadomość

Podnoszenie świadomości

[Obrazek: 2qkt3dg.png]

Każdy z fragmentów na ziemi należy do grupy zwanej Bytem. Gdy wszystkie części Bytu zakończą cykl reinkarnacji, Byt może pozostać na niższych poziomach świata duchowego w celu przekazywania medium wiedzy - jak Michael, Byt, dzięki któremu piszę ten artykuł. Jednak każdy Byt przynajmniej raz powraca na ziemię w postaci Mistycznej Świadomości, by podnosić świadomość ludzi. W przeciwieństwie do innych, nawet starych fragmentów, Mistyczna Świadomość od dziecka jest uduchowiona, posiada głębokie zrozumienie wszechświata i  łatwy dostęp do wyższych stanów świadomości. Nie uważa siebie za jedną osobę (ze względu na wiele fragmentów w jednym Bycie), lub za obywatela jednego kraju; Mistyczna Świadomość widzi siebie jako obywateli całego świata i identyfikują się ze wszystkimi ludźmi. Nawet, jeśli nie jest kompletnie świadoma swojej tożsamości, to czuć od niej ogromną siłę i mądrość. Jej rolą jest wskazanie ludziom - czy to na skali globalnej, czy mniejszej - właściwej drogi. Zdarza się, że Mistyczna Świadomość popada w Mayę i wydaje jej się, że jest 'oświeconym mistrzem'. W większości jednak, Mistyczna Świadomość pozostaje na właściwej drodze by pomagać ludzkości. Przykładami są Mahatma Gandhi, Sai Baba, Meher Baba, Yogonanda, Babaji i Rumi. Najwięcej Bytów inkarnuje się w czasach wielkich zmian, takich, jak obecne.

Wieczna Świadomość

Wcielenie Boga

[Obrazek: 2cgbvq0.png]

Ten rodzaj Świadomości jest jeszcze rzadszy, niż Mistyczna Świadomość. Wieczna Świadomość jest bowiem wcieleniem Boga, Źródłem w ludzkim ciele. Sama obecność takiej istoty na ziemi powoduje ogromne zmiany i zmienia świadomość ludzi. Ze względu na swoją niewyobrażalnie potężną energię, Bóg może objawić się w ciele starego fragmentu dopiero w późniejszych latach (jak w przypadku Jezusa, starego Króla) lub wchodzić i wychodzić z ciała (jak miało to miejsce u Kriszny). Nieustanne przebywanie w ciele skończyło by się jego śmiercią. Wcielenie Boga ma pełną świadomość i dostęp do wiedzy wszechświata, a także zdolność wpływania na świat fizyczny. Do Wiecznych Świadomości należą też Budda i Laozi. Gdy tylko na ziemi pojawia się Wieczna Świadomość, zauważa ją cały świat; często po ich zniknięciu, na ich cześć powstają nowe religie. Ich rolą jest szerzenie prawdy i miłości.7 stopni w każdym etapie

Każdy z pięciu etapów w cyklu posiada siedem stopni, zaś każdy stopień może trwać kilka wcieleń.

Stopień 1 - 'Sprawdzanie wody', wypróbowanie nowej świadomości. Powolne oswajanie się z nowym etapem.
Stopień 2 - Budowanie podstaw, porównywanie starej świadomości z nową. Rozumienie celu tego etapu.
Stopień 3 - Podejmowanie wyzwania. Odkrywanie nowej świadomości, skok na głęboką wodę. Pełne zaangażowanie w etap.
Stopień 4 - Integracja. Oswojenie z etapem, korzystanie z nowej świadomości. Włączanie etapu do swojego Ducha, rozumienie nauk w nim zawartych. Utożsamianie się z nową świadomością i światopoglądem.
Stopień 5 - Ekspresja. Zwracanie na siebie uwagę. Dzielenie się swoją świadomością i poglądami z innymi ludźmi.
Stopień 6 - Demonstracja. Używanie nowej wiedzy by pomagać innym. Świadomość wystawiona na próbę. Spalanie pozostałej karmy.
Stopień 7 - Mistrzostwo, kompletne zrozumienie i kontrola nad świadomością. Poczucie, że wiemy co robimy, i że jesteśmy wzorem dla innych. Przygotowanie się do kolejnego etapu.Oto, z błogosławieństwem Otha, prezentuję nowy artykuł. Uff. Dużo tego pisania. Możliwe, że będę jeszcze rozbudowywać ten artykuł, bo to dość obszerny temat.

Artykuł stworzony przez Sorriolenen, na podstawie:
http://personalityspirituality.net/artic...-35-steps/
Proszę nie kopiować bez mojej zgody.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014, 19:08 {2} przez Sorrio Lenen.)
03-02-2014, 23:07
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #2
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Dojrzała dusza... xDDD Hmmm... No ładnie, jeszcze się będę długo męczyć, zanim dojdę do końca drogi. :'(
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
06-02-2014, 11:04
Znajdź Posty Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Olimpio, a tam znowu męczyć. Ciesz się każdym krokiem swojej wędrówki. Życie nie jest wyścigiem kto pierwszy odejdzie z ziemi, tylko niesamowitą przygodą. ^_^
06-02-2014, 19:02
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 4,731
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 86
Podziękowania: 315
Podziękowano 168 razy w 317 postach
Post: #4
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Chciałabym już, po prostu, być czyjąś Opiekunką Duchową. <3
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
07-02-2014, 12:03
Znajdź Posty Reply
~MojzesHop
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #5
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Nie wiem jak to możliwe, ale w jednym życiu, właśnie w tym, rozwinąłem się od Niemowlęcej Duszy do Starej Duszy. ^^
Pasują też trochę cechy mistycznej duszy i wiecznej. ^^ Wie ktoś, o co kaman?
08-02-2014, 03:49
Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #6
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
MojzesHop, już tłumaczę. Prawdziwy wiek duszy nie ujawnia się od razu. Nawet, jeśli dusza jest stara, to może zachowywać się jak dojrzała aż do pewnego momentu. Nie chodzi więc tu o to, że nagle przeskoczyłeś sto wcieleń i stałeś się starą duszą, tylko, że od początku nią byłeś, ale osiągnięcie odpowiedniej temu wiekowi dojrzałości mogło Ci zająć wiele lat. Czyli, że 10-latek ze starą duszą może zachowywać się jak młoda dusza, lecz poprzez doświadczenia w życiu, w końcu dojrzeje do swojego prawdziwego wieku. Bywa, że stare dusze zaczynają zachowywać się na swój wiek dopiero po 30-tce. To zależy od duszy.
08-02-2014, 16:01
Znajdź Posty Reply
Shai Offline
...

Liczba postów: 16
Dołączył: Dec 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #7
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Jestem starą duszą i mistyczną duszą, mam też coś z wiecznej. :D
Ludzie, z początku byli dla mnie bardzo zabawni, teraz już nie są, znudziła mi się ich wszechstronna głupota.
12-02-2014, 09:26
Znajdź Posty Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #8
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Shadow, nie możesz być jednocześnie starą duszą i mistyczną duszą. Mistyczna dusza to taka, która zakończyła już cykl reinkarnacyjny i wróciła na ziemię by pomóc w przygotowaniach do zmiany świadomości świata. Stara dusza nadal się reinkarnuje. A wieczną duszą nie jesteś, bo wtedy miałbyś dostęp do całej wiedzy wszechświata i pełną świadomość. Wieczna dusza to reinkarnacja Źródła, które ze względu na swą naturę potrafi wpływać na świat fizyczny. Reinkarnuje się po to, by wywołać zmianę świadomości na świecie (pojawienie się Jezusa zmieniło świadomość ludzi z dziecięcej na młodą). O ile umiesz chodzić po wodzie, to wątpię, żeby można Cię było porównywać do Jezusa. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2014, 00:03 {2} przez Sorrio Lenen.)
13-02-2014, 00:02
Znajdź Posty Reply
radolix Offline
Użytkownik

Liczba postów: 19
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #9
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Ciekawe...
Wygląda na to, że moja dusza w ciągu życia z dziecinnej przeszła do dojrzalej. ;-)
14-02-2014, 02:48
Znajdź Posty Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #10
RE: Siedem etapów rozwoju Duszy
Yasella, zdarza się. Jest na to kilka możliwych odpowiedzi. Być może prawdziwy wiek Twojej duszy się jeszcze nie ujawnił. Albo jesteś między jednym etapem a drugim, przez co świadomość nie jest mocno określona. Jest też szansa, że czytając te opisy próbowałaś je dopasować do swojej maski (jeśli takową posiadasz), a nie prawdziwej osobowości.

Na czym skupiasz się w tym życiu: na społeczeństwie, sobie, innych, czy nauczaniu/równowadze?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2014, 18:24 {2} przez Sorrio Lenen.)
14-02-2014, 18:23
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB