Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy noszenie talizmanu może doprowadzić do opętania?
Autor Wiadomość
~DarkKnight
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Czy noszenie talizmanu może doprowadzić do opętania?
W dzisiejszym świecie możemy spotkać wiele symboli, które mają przyciągać do nas ludzi, sytuacje, bogactwo, zdrowie. Jednak najbardziej znane są amulety czy talizmany zapewniające nam ochronę i bezpieczeństwo. Amulet to zazwyczaj drobny przedmiot, naturalny lub sztuczny, który miałby chronić nas przed nieszczęściem, pechem, biedą, chorobą czy złymi mocami. Nosi się go na ciele lub ubraniu jako pierścień, łańcuch, wisiorek. Przedmiot taki możemy kupić wszędzie, począwszy od przykościelnego sklepiku, skończywszy na sopockim molo w trakcie wakacji. Czyli jest to przedmiot jeszcze nie obdarzony mocą czy intencją. Talizman natomiast to przedmiot poświęcony, zaklęty, przedmiot magiczny mający przynieść swojemu właścicielowi szczęście. I tu jest pies pogrzebany - zwykłe kawałki blaszki, kamyczki, koraliki czy niteczki w zasadzie nie posiadają istotnej mocy, jednak poświęcone, naenergetyzowane, czy zaprogramowane mogą posiadać ogromne moce, które pozwolą nam ochronić się przed niebezpieczeństwem lub zapewnić sobie bogactwo.

Decydując się na zakup amuletu w formie blaszki, symbolu czy kamienia warto kierować się podstawowym ezoterycznym BHP. Po pierwsze, jeżeli na pierwszy rzut oka przedmiot odrzuca lub budzi odrazę, lęk czy niepokój lub po wzięciu go do ręki masz złe odczucia, nie kupuj go, gdyż może przynieść ci pecha. Dzieje się tak dlatego, że przedmioty, a szczególnie metale i kamienie są nośnikami energii, zapamiętują energie byłych właścicieli lub zwyczajnie osób, które ich dotykały, dlatego po zakupie jakiegokolwiek amuletu należałoby go oczyścić. Najprostszym sposobem będzie zamoczenie go w wodzie z solą na 24 godziny i po oczyszczeniu wystawienie go na słońce tak, aby zneutralizował się - oddał soli cudze energie, a potem naładował się energią słoneczną. W sytuacjach, w których przedmiot może być narażony na uszkodzenie można również zasypać go tylko w soli. Niektóre osoby praktykują również zamrożenie amuletu w pojemniku z wodą, by dzięki temu przedmiot zapomniał, komu i czemu służył. Kiedy będziemy mieli już energetycznie czysty amulet, możemy wtedy zająć się jego przemianą w talizman. Trzeba wtedy wiedzieć, co dany przedmiot ma nam dać lub przed czym ma nas chronić. Wtedy, trzymając go w rękach i na wydechu wizualizując sobie pragnienie, np. miłość, bezpieczeństwo, bogactwo, trzeba wypowiedzieć swoje marzenie lub zaklęcie, a potok schodzący wraz z wydechem powietrza utrwali program, który zadaliśmy talizmanowi. Wtedy talizman taki możemy bezpiecznie nosić na sobie.

Wracając jednak do sedna sprawy: czy talizman może doprowadzić do opętania? Moim zdaniem tak! Porównałbym to do założenia ubrania po chorej osobie. Istnieje wtedy wielkie prawdopodobieństwo, że ściągniemy lub zarazimy się chorobą po osobie, która nosiła je wcześniej. Przedmioty, amulety, talizmany w sposób szczególny potrafią zapamiętać programy, które im włożono, dlatego też mogą one je przenosić na kolejnych właścicieli. Dokonując zatem zakupu amuletu lub otrzymując takowy od kogoś nawet bliskiego bądź świadomy tego, że jest to przedmiot, który może być nośnikiem zarówno tej dobrej, jak i tej złej energii. Dlatego też chcąc mieć swój osobisty talizman, sam nadaj mu program. Jeśli tego nie potrafisz, poproś o pomoc zaufaną wróżkę. Jeśli jesteś osobą wierzącą, poproś o poświęcenie medalika czy krzyżyka swojego księdza. W niektórych kościołach odbywają się również msze, w trakcie których święci się medaliki czy krzyżyki. Ich moc jest wtedy bardzo duża.


Źródło: http://magia.onet.pl/artykuly/magiaonetpl,368,page6/
04-02-2014, 21:13
Reply
~Siegel
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Czy noszenie talizmanu może doprowadzić do opętania?
Może lepiej podzielić "świecidełka" na używane, NOWE, ręcznie robione i masówka...
Bo te cechy sporo mogą zmienić szansie na "opętanie".
04-02-2014, 21:32
Reply
~DarkKnight
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #3
RE: Czy noszenie talizmanu może doprowadzić do opętania?
Ale w sklepie też ktoś może przekazać pierwszemu lepszemu talizmanowi ''złą energię''.
04-02-2014, 21:39
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB