Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agat
Autor Wiadomość
~Alator
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Agat
Agat

Kategoria: Krzemiany.
Kolor: Biały lub mleczny, szary, niebieski, brązowy... Często występuje w cienkich warstwach o rozmaitych odcieniach tej samej barwy.
Występowanie: Na całym świecie, zwłaszcza w Afryce Środkowej, na Madagaskarze, w Brazylii...
Twardość: 6,5.
Wygląd: Gładki, o wsokowym połysku, często ma smugi rozmaitej intensywności tego samego koloru. Może być przezroczysty z drobnymi kryształami. Uwaga na agaty sztucznie barwione!

Właściwości: Kamień o dużej twardości, utworzony z mikrokryształów kwarcu ukladających się warstwowo. Agat dopomaga w zbalansowaniu wszystkich rodzajów energii naszego organizmu, zarówno fizycznych, jak emocjonalnych i umysłowych, ułatwia relaks. Poza tym poprawia funkcjonowanie umysłu, gdyż pomaga w koncentracji i introspekcji, a także stymuluje pamięć i wiarę w siebie. Tym samym stwarza poczucie bezpieczeństwa, powiązania z ziemią i z życiem oraz uławtwia akceptację siebie samego. Jest szczególnie skuteczny w leczeniu zaburzeń żołądka, macicy oraz chorób skóry. Umieszczony nad chorym organem pomaga go uspokoić i sprawia, że jego funkcje zaczynają przebiegać harmonijnie i bez napięć. Ułatwia krążenie krwi i oczyszczanie organów wewnętrznych.

Agat chalcedon
Ta odmiana agatu niebieskiego inspiruje i rozbudza w nas kreatywność. Jest to kamień żeński, całkowicie lub częściowo przejrzysty, o mlecznym odcieniu , jego twardość wynosi 7(w skali od 1 do 10). Absorbuje energie negatywne, a wydziela dobre wibracje, przynosząc powodzenie na wielu polach. Uspokaja uczucie wrogości i zamienia melancholię w radość. Trzymany pod poduszką pomaga pozbyć się strachu przed ciemnością i nocnymi lękami, zapewniający przyjemny, pokrzepiający sen. Wspomaga wydzielanie mleka u karmiących kobiet, a u mężczyzn pomaga poprawić ilość i jakość nasienia. Jest także bardzo skuteczny przy rozpuszczaniu kamieni nerkowych i łagodzi bóle oczu, spowodowane niedostatecznym nawilżeniem. Nadaje się do leczenia schorzeń gardła, zaburzeń mowy, ułatwia nawiązywanie kontaktów z otoczeniem. Bardzo zalecany przy zwalczaniu depresji i braku pewności siebie. Pomaga lepiej znośić upływ czasu.

Agat karneol
Odmiana agatu o barwie pomarańczowej lub brązowej; może być półprzejrzysty lub matowy, ma twardość około 7. Związany z drugą czakrą karneol jest idealnym kamieniem do zwalczania barku akceptacji samego siebie, a także nieśmiałości, zbytniej introwersji i innych podobnych zachowań, w tym również seksualnych. Czyni nas zdolnymi do materializacji własnych snów, wyzywla od negatywnych mysli i emocji, przywraca radość. Rozbudza wewnetrzny ogień, ułatwiając funkcjonowanie organów jamy brzusznej, rozwiązując wszelkiego typu problemy trawienne, seksualne i wydalnicze. Oczyszcza i regeneruje tkanki oraz krew.
Karneol symbolizuje ciepło i energię ziemi. Przynosi stabilność i równowagę. Wzmacnia motywację, rozpędza apatię, a jego pole elektromagnetyczne działa jak tarcza chroniąca tego, kto ten kamień nosi. Pomaga rozproszyć dręczące myśli i ułatwia koncentrację. Zwiększa wiarę w siebie i zabezpiecza nas przed zazdrością, gniewem i negatywnymi uczuciami w stosunku do innych ludzi.
Karneol nasyca energią tkanki naszego organizmu, reguluje i poprawia przyswajanie witamin i minerałów przez komórki naszego ciała i zapewnia dobry dopływ tlenu do mięsni poprzez krążenie krwi. Karneol zaleca się przy trudnościach adaptacyjnych w środowisku, w integrowaniu się, przy braku akceptacji samego siebie, przy kryzysie tożsamości...
Filtruje nieczystości, poprawia metabolizm i reguluje działanie nerek. Jego oczyszczajaca i filtrująca siła czyni ten kamień niezmiernie użytecznym w zwalczaniu wszelkiego typu artretyzmów czy reumatyzmów. Poza tym łagodzi stany łagodniejszej depresji.

Agat zielony mszysty
Ten klejnot łączy nas z naturą, a zwłaszcza z roślinami. Wśród plemion indiańskich Ameryki Północnej istniał zwyczaj obdarowywania się agatami mszystymi jako talizmanami ochronnymi. Połączenie w nim barwy białej i zielonej sprawia, że może zwalczać wyczerpanie spowodowane stresem gruczołów nadnerczy i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu narzadów płciowych. Ponieważ ma w sobie energię pięciu elementów, jest pomocny w leczeniu całego organizmu: związany z ziemią, równocześnie absorbuje energię zarówno z powietrza, którym oddychamy, jak i z pożywienia; poza tym usuwa z organizmu toksyny.

Źródło: "Tajemnicza moc kryształów" - Jose Antonio Blanco
17-07-2013, 09:55
Reply
karwasz10 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 14
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Agat
A napisałbyś coś o ametyście?
05-02-2014, 21:04
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB