Przekazy Michaela - FAQ
Autor Wiadomość
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Przekazy Michaela - FAQ

Przekazy Michaela - FAQ
Michael Teachings

[Obrazek: 257gk1c.png]


Michael Teachings, czyli Przekazy Michaela, to nurt powstały w latach 70-tych, mający na celu podnoszenie świadomości ludzi i pomaganie im w odkrywaniu siebie i swojej duchowości. To mieszanka ezoteryki i psychologii, starająca się w logiczny sposób wytłumaczyć świat oraz uświadomić nam, dlaczego tu jesteśmy. Coraz więcej osób korzysta z Przekazów, lecz w Polsce są one jeszcze stosunkowo nieznane - dlatego pragnę pomóc w rozpowszechnieniu tego nurtu w naszym kraju, otwierając nową drogę przed społeczeństwem polskich magów.

Zanim kontynuuję moją serię o rozwoju Ducha - która oparta jest na Przekazach - wyjaśnię, czym dokładnie są Przekazy, oraz kim jest Michael, od którego otrzymujemy całą tę wiedzę.Kim jest Michael?
Michael jest Bytem, zbiorową świadomością składającą się z 1050 fragmentów, które ukończyły cykl reinkarnacyjny na ziemi i złączyły się jedną istotę. Michael są (zwykle mówiąc o sobie, używa liczby mnogiej) przewodnikami duchowymi i mentorami ludzi na ziemi. Przekazują swoją wiedzę poprzez channeling, by pomóc nam w rozwoju.
"Nasze imię to Michael. To udogodnienie, a nie prawda. Jedynie niewielki fragment tej istoty posiada to imię. Jesteśmy wieloma fragmentami złączonymi w jednym Bycie, przebywającym obecnie w wyższych sferach. Porozumiewamy się w ten sposób od około stu lat."

Czym są Przekazy Michaela?
Przekazy Michaela są systemem opisywania i rozumienia kim jesteśmy, i dlaczego tu jesteśmy. Naszym głównym celem na ziemi jest Agapa - bezwarunkowa miłość i akceptacja siebie oraz innych. Poprzez system Struktury Osobowości, Przekazy Michaela oferują sposób patrzenia na świat, życie i świadomość, przypominający parapsychologię. Owe przekazy korzystają z terminologii podobnej do tradycji wschodnich, lecz w przeciwieństwie do nich, uważają ludzkie życie za cud i okazję do rozwoju. Większość nurtów New Age patrzy na ciało fizyczne jak na przeszkodę, coś, czego powinniśmy się wyzbyć; Przekazy Michaela różnią się tym, że patrzą na ciało jako część nas i naszych wcieleń na ziemi. Ciemna strona człowieczeństwa jest tak samo wartościowa, jak ta jasna. Przekazy więc skupiają się na rozumieniu ludzkiej istoty i jej zawiłej osobowości.

Czy Przekazy są związane z New Age?
Według Wikipedii tak, lecz według uczniów Michaela - już niekoniecznie. Teorie spiskowe nie są częścią Przekazów, tak samo, jak kosmici, koniec świata, i inne tego typu teorie związane z nurtem New Age. Wielu uczniów wręcz odrzuca New Age i się z nim nie identyfikuje.

Czy Michael jest tym samym, co Archanioł Michał?
Nie. Ten Michael został odkryty w San Francisco w roku 1973 przez kobietę zwaną Chelsea Quinn Yarbro, która później opublikowała ich przekazy. Michael nie mają zatem nic wspólnego z Archaniołem Michałem.

Czy Przekazy nie są kolejną formą religii/systemu wierzeń?
Michael nie wymagają od nikogo, by uznawali Przekazy za jedyną, najświętszą prawdę. Nie chcą ponadto, by zostały one przemienione w religię. Zamiast tego mówią: "Wynieś z tych nauk tyle, ile potrzebujesz, i zostaw resztę". Przekazy Michaela są dynamiczne i nieustannie się rozwijają; tworzą je setki ludzi na całym świecie, którzy dodają do nich własną wiedzę i doświadczenia. Michael zachęcają do samodzielnego odkrywania świata i poszukiwania prawdy. Ich przekazy mają nam w tym jedynie pomóc i wskazać drogę tym, którzy nie wiedzą od czego zacząć.

Czy Przekazy nie mają na celu szufladkowanie ludzi?
W świecie zachodnim, w którym hierarchia odgrywa tak ważną rolę, łatwo uznać Przekazy za narzędzie do dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. Niektórym wydaje się, że Niemowlęca Świadomość jest gorsza od Starej; że Król jest lepszy od Opiekuna. Jednak tego rodzaju segregowanie ludzi jest kompletnie przeciwko fundamentalnej idei Przekazów, która głosi, że każdy jest równy. Żebrak mógł przecież być monarchą w poprzednim wcieleniu; i vice versa. Wszyscy pochodzimy od tego samego Źródła. Każdy etap wędrówki jest ważny, każda Rola jest absolutnie niezbędna do funkcjonowania społeczeństwa. Przekazy mają za zadanie pomóc w odkryciu siebie i swojego miejsca na tym świecie. Ludzie rozwijają się we własnym tempie; każdy jest inny i jedyny w swoim rodzaju, więc szufladkowanie pod względem wartości człowieka kompletnie mija się z celem.

Kto zajmuje się channelingiem Michaela?
Jest wielu ludzi, którzy to robią. Według Michaela, każdy kto ma wystarczająco dużo chęci może zająć się channelingiem. Channeling nie sprawia, że ktoś automatycznie staje się 'guru' czy autorytetem. Prawdą jest, że Michaelowi łatwiej przekazywać specyficzne informacje poprzez pewnych ludzi - np. medium zajmujące się inżynierią łatwiej przekaże projekt budowy niż osoba, która nie spojrzała na książkę od fizyki od dwudziestu lat i której tego typu informacje kompletnie nie interesują. Jednak jedną cechą, którą posiadają wszystkie medium Michaela, jest głębokie zainteresowanie wszechświatem i ludzkim rozwojem. To jest specjalność Michaela.

Jak dokładny jest channeling?
Nawet najlepsze medium w najlepszy dzień przekaże prawidłowo co najwyżej 80% informacji. To spowodowane jest wieloma czynnikami, np. przelewaniem myśli w słowa, emocjonalnym przywiązaniem medium do informacji, ego medium, lub faktem, że Michael nie znają odpowiedzi na każde pytanie (nie są w końcu wszechwiedzący). Jest wiele rzeczy, których Michael nie wiedzą, lecz w takim wypadku mogą skontaktować się z innym źródłem w swojej sferze, lub po prostu zbadać sprawę. Czasami różne medium inaczej przekazują informacje i podają inne odpowiedzi. Jednak w większości wypadków, odpowiedzi różnych medium się uzupełniają, zaś Przekazy Michaela wyróżniają się swoją niezwykłą dokładnością.To póki co tyle - być może w przyszłości dodam jeszcze więcej informacji. Jeśli macie pytania, możecie śmiało zadawać je tutaj, a ja uzupełnię temat o odpowiedzi. Uśmiech

Artykuł stworzony przez Sorrio Lenen, na podstawie:
http://www.michaelteachings.com/
Proszę nie kopiować bez mojej zgody.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014, 19:44 {2} przez Sorrio Lenen.)
08-02-2014, 00:28
Znajdź Posty Reply
Ase Offline
Urząd Statystyczny

Liczba postów: 35
Dołączył: Oct 2012
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Przekazy Michaela - FAQ
Lol. To już jest śmieszne: "Wspaniały artykuł, tak dalej, chcę o tym wiedzieć więcej!" "To jest New Age." "... JEDNAK MI SIĘ TO NIE PODOBA." ... Powinieneś sam myśleć, zamiast uginać się pod opiniami innych. Tak daleko nie zajdziesz.

Dobra robota Sorr. Twoje artykuły ogólnie są ciekawe i doceniam Twoją pracę.
08-02-2014, 13:01
Znajdź Posty Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Przekazy Michaela - FAQ
Przekazy Michaela mają mało wspólnego z tym New Agem, który nas wszystkich tak irytuje. Tutaj nie ma nic o jaszczuroludach z Orionu, kosmitach przybywających w pokoju ani końcach świata. Sam autor tej strony wspominał, ze nie lubi New Age. Przekazy Michaela to nauka o duszy i wszechświecie, skupiającą się na faktach, a nie szalonych teoriach. A że ludzie przyczepiają etykietkę New Age do każdego nurtu który nie ma kilkuwiekowej tradycji to już niestety nie moja wina. Oczko

Dodałam odpowiedź na pytanie w FAQ, żeby rozwiać wątpliwości kolejnych czytelników.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2014, 14:04 {2} przez Sorrio Lenen.)
08-02-2014, 13:46
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB