Jak działa reinkarnacja?
Autor Wiadomość
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 297 razy w 96 postach
RE: Jak działa reinkarnacja?
Mylisz się, Sorrio Lenen. Daltonizm jest stały, a poglądy na świat zmieniają się wraz z rozwojem.

Życzę Wam wszystkim odnalezienia siebie na właściwej drodze rozwoju. Uśmiech
11-02-2014, 00:26
Znajdź Posty Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 203
Podziękowania: 0
Podziękowano 11 razy w 5 postach
Oth, nie u wszystkich tak jest. Niektórzy rodzą się głusi na wszystko oprócz własnych poglądów... I głusi umierają. A przynajmniej trzymają się ich przez dużą część życia. Można mieć jednak nadzieję, że za ileś wcieleń nauczą się słuchać.
Nie żebym nazywała Cię głuchym, Blackdash. Mówiłam ogólnie.
Moje porównanie do daltonizmu tyczy się tej dyskusji. Dopóki Blackdash nie otworzy się na inne możliwości, to będzie trwał przy swojej teorii.

Blackdash. Równie dobrze to ja mogłabym być daltonistą, a Ty tą drugą osobą. That's not the point.
Powiedziałam, że ta rozmowa nie ma sensu, bo nie ma sensu. Nie doszukuj się tu głębszych powodów. Zaobserwowałam, że OBOJE się tak zachowujemy, więc powinniśmy przestać. Nie wiem po co bawisz się w Sherlocka i analizujesz moje zachowanie, bo za dużo tu do analizowania nie ma. Mam do Ciebie tak samo neutralny stosunek, jak na początku dyskusji.
Anyway. Nie wiem po co się tłumaczę. Mam zbyt silną chęć wyjaśniania wszystkim wszystkiego.

Uważam dyskusję za zakończoną z mojej strony. Dobranoc.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2014, 00:40 {2} przez Sorrio Lenen.)
11-02-2014, 00:39
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 297 razy w 96 postach
Może komuś łatwiej byłoby się otworzyć na czyjeś poglądy, gdyby miały one jakiekolwiek - chociażby logiczne - poparcie. Ale niestety, brak w Twojej teorii jakiejkolwiek logiki. Twoje opisy pojęć takich jak Duch/Dusza w ogóle nie pokrywają się z jakąkolwiek znaną mi wiedzą okultystyczną. Ale niestety na tym polega konfrontacja punktów widzenia. Ty masz zupełnie inny światopogląd, zbudowany na zupełnie innych zasadach, które oczywiście nie są znane nikomu, bo są tylko i wyłącznie Twoje. Niezgoda wynika nie z tego, że ktoś nie ma racji, lecz z tego, że ktoś zupełnie inne definicje przypisuje tym samym pojęciom. Ale nie drążmy już tego tematu, bo musiałbym Cię wtedy prosić o zobrazowanie Twoich poglądów na temat całego Wszechświata i zasad jego działania, a prawdę mówiąc, w ogóle mnie on nie obchodzi. Jeśli chcesz zagłębić się w to bardziej, może załóż osobny wątek?
11-02-2014, 00:41
Znajdź Posty Reply
maxmar Offline
Użytkownik

Liczba postów: 21
Reputacja: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Ja napiszę co myślę i co uważam na dzień dzisiejszy, ponieważ wszedłem w dyskusję z Sorrio Lenen i Mortiaris.

Ja uważam, że wszystko składa się z energii- nawet materia i teraz jak to zwał tak zwał- dusza jest formą cząstki energii, energii która po śmierci człowieka nie ginie, a miesza się z resztą całej energii. A "rodząc" się człowiek otrzymuje cząstkę z tej wymieszanej " doświadczonej" energii, która ma na celu nie tylko podtrzymywanie życia ale i doświadczanie, ewolucję. Możliwość, że rodząc się otrzymuję wyznaczony cel przez duszę, odrzucam. Ale to , że dusza ma wpływ na nasze życie, wierzę. Np. wiele razy w życiu miałem uczucie i pewnie nie tylko ja, że przemawia do mnie "drugie ja", "głos rozsądku" itp. Czy ja słucham tych rad, czy nie słucham to jest moja wolna wola-świadomość. Świadczy to też o tym że dusza ma "wiedzę i doświadczenie", której nabyła w tak długim okresie. Dusza uczy się przez życie istoty, nowych rzeczy, ale do nich nie popycha. Jakimi prawami to się rządzi nie mam pojęcia (zresztą o wielu sprawach też). Dlaczego dusza jest szufladkowana i nie może wejść np w ptaka, potem w człowieka i dalej w żółwia? Jakie doświadczenia mogę wynieść z życia żółwia i odwrotnie? Jeśli dusza przedtem była drzewem to ja zacznę szumieć, a drzewo nuczy się chodzić? Nie, bo to nie możliwe, tylko czy duszy to przeszkadza w doświadczaniu się.
Sprzeciwiam się nadawaniu duszy "inteligencji". Dla mnie dusza "nie wie" co to zło, co dobro, zysk, strata, co ładne i co brzydkie. Dusza dla mnie jest wielką księgą zapisaną, suchymi informacjami, które jeśli możemy uzyskać, to sami decydujemy jaki one nabiorą charakter.

Zastrzegam sobie pełne prawo do omylności.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2014, 17:29 {2} przez maxmar.)
11-02-2014, 17:28
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB