Siedem Planów Egzystencji
Autor Wiadomość
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 164
Dołączył: Aug 2013
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Siedem Planów Egzystencji
Siedem Planów Egzystencji

[Obrazek: oax5x1.png]

Witam w kolejnym artykule. Uśmiech Dziś będzie nie o duszy, a o płaszczyznach/planach egzystencji przez które podróżuje Duch. Wszyscy znamy słowo "astral", lecz nie jest to jedyna płaszczyzna poza światem fizycznym. Według Przekazów Michaela, tych planów jest siedem, zaś każda z nich ma inną szybkość wibracji. Artykuł będzie krótki, jednak postaram się dodawać do niego informacje z innych źródeł, jeśli takie znajdę.

Siedem Planów to: plan fizyczny, astralny, kazualny, Akaszy, mentalny, mesjanistyczny i buddaistyczny.Plan Fizyczny - to nasz świat, w którym odbywa się cykl reinkarnacyjny. Jest to plan o najwolniejszych wibracjach, co umożliwia tworzenie się materii. Jednocześnie ze względu na wolne wibracje, wszelkie zmiany są o wiele wolniejsze niż gdziekolwiek indziej, i wymagają więcej energii. Na przykład - stworzenie pałacu na planie astralnym zajmuje kilka sekund, zaś na planie fizycznym może trwać to nawet rok. Plan fizyczny dzieli się na siedem stopni, znanych jako siedem wieków Świadomości/etapów rozwoju.

Plan Astralny - to świat, którego domeną jest skoncentrowana energia emocjonalna. W tym planie, nasze emocje znajdują swoje odbicie, często w postaci istot. Poprzez ten plan działa magia. Tutaj również znajduje się nasza świadomość pomiędzy wcieleniami, a także po zakończeniu cyklu. Można tu więc znaleźć wszelakie dusze i byty, a nawet podróżować do tego planu poprzez OOBE. Plan astralny również składa się z siedmiu poziomów:

1. - Tutaj znajduje się ludzka wyobraźnia. Do tego poziomu idą ludzie, którzy zakończyli swoje życie samobójstwem. Tutaj leczą swoją osobowość i pozbywają się przywiązania do świata, aby potem przejść do drugiego poziomu, jak inni.
2. - Tutaj wędrujemy między wcieleniami, oraz podczas snu
3. - Tutaj Duch rezyduje po zakończeniu cyklu oraz spala pozostałą karmę, która nie wymaga reinkarnacji.
4. - Tutaj Duch planuje przyszłe wcielenia oraz przegląda swoje poprzednie. Można tu również znaleźć swojego Opiekuna, oraz fragmenty Twojego Bytu które już zakończyły swój cykl.
5. - Tutaj następuje połączenie wszystkich fragmentów Bytów w jedność; domeną tego poziomu jest zrozumienie, jako, że fragmenty ujawniają swoje sekrety przed innymi by móc się połączyć, co jest bardzo chaotycznym i emocjonalnym procesem.
6. - Tutaj następuje leczenie Bytu i wszystkich jego fragmentów.
7. - Tutaj Byt całkiem się jednoczy jeśli chodzi o intymność emocjonalną. Byt potem decyduje czy chce zostać opiekunem, nauczycielem, uzdrowicielem, etc.

Plan Kazualny - tutaj skoncentrowana jest energia intelektualna. Można tu znaleźć wszystkie wspomnienia - świadome i nieświadome, ze wszystkich wcieleń. Każde wspomnienie, szczególnie silne, generuje pole energii, zaś ta energia znajduje się na planie kazualnym. Są tu zarówno doświadczenia z przeszłości, jak i prawdopodobne doświadczenia z przyszłości. Gdy wróżymy, łączymy się właśnie z tym planem. Jednak przyszłość i przyszłe doświadczenia zmieniają się z każdym naszym wyborem, dlatego też wróżby nie zawsze się spełniają. Z tego planu operuje Michael.

Plan Akaszy - tutaj znajdują się kroniki Akaszy, czyli cała wiedza wszechświata. To centralny, neutralny plan, który łączy pozostałe sześć. Zapisane są tu wszystkie wydarzenia z całej historii. Energia ma  wbudowane w sensie metaforycznym 'urządzenie nagrywające', dzięki czemu historia z każdego wydarzenia jest zapisywana w tych kronikach.

Plan Mentalny - jego domeną jest prawda oraz czysta myśl, w przeciwieństwie do planu kazualnego, w którym znajdują się wspomnienia. Ten plan często mylony jest z ostateczną boską płaszczyzną oraz niebem. Wiele doktryn głównych religii, wiara w zło i dobro, grzech i zbawienie, Boga i Szatana etc. zostało stworzonych na podstawie konceptów mentalnych. Jest to najwyższy z niższych planów, oraz ostatni plan w którym występuje dwoistość. Z tego planu pochodziła wieczna Świadomość która przemawiała poprzez Laoziego; stąd również reinkarnują się Mistyczne Świadomości.

Plan Mesjanistyczny - domeną tego planu jest abstrakcyjna energia emocjonalna. Tutaj Duch doświadcza agapy - bezwarunkowej miłości, mając bezpośredni kontakt ze Źródłem. Z tego planu pochodziła wieczna świadomość która przemawiała przez Jezusa - stąd nazwa "mesjanistyczny".

Plan Buddaistyczny - tego planu doświadcza Byt przed całkowitym zjednoczeniem się świadomości ze Źródłem. Domeną planu buddaistycznego jest czysta lub abstrakcyjna energia kinetyczna. Tutaj Byt łączy się z innymi Bytami, a także z innymi formami życia - Duchami zwierząt, roślin, etc. Po tym planie następuje powrót do Źródła i koniec pierwszej wędrówki Ducha. W każdym momencie, dusza ma możliwość oderwać się od Źródła i rozpocząć kolejny cykl reinkarnacji - w tym, albo w innym wszechświecie.


Warto jeszcze wspomnieć, że Źródło stworzyło wiele wszechświatów, nie tylko nasz. Nasz wszechświat jest zbudowany na prawie siódemki - stąd siedem etapów rozwoju, siedem planów, siedem ról, siedem kolorów, etc. Inne wszechświaty prawdopodobnie również opierają się na matematycznych konceptach lub numerach.Jeśli ktoś ma jeszcze jakąś wiedzę dotyczącą powyższych planów, to chętnie ją dopiszę. Sama dopiero zaczęłam interesować się tym tematem, więc w razie pytań moje odpowiedzi mogą nie być do końca satysfakcjonujące, za co z góry przepraszam. Dziękuję za uwagę. Uśmiech

Artykuł stworzony przez Sorrio Lenen, na podstawie:
http://www.michaelteachings.com/7planes.html
http://truthloveenergy.com/forum/topics/...-existence
Proszę nie kopiować bez mojej zgody.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014, 19:34 {2} przez Sorrio Lenen.)
09-02-2014, 22:31
Znajdź Posty Reply
Feras Offline
aka. Laominos

Liczba postów: 133
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 0
Podziękowania: 28
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #2
RE: Siedem Planów Egzystencji
Tak bardzo pomocne. <3
disregard GF, acquire gangas
[Obrazek: zyzz_bdy_loupu-d5ituzq.png~c200]
16-02-2014, 21:04
Znajdź Posty Reply
Adejavantie Offline
Shi

Liczba postów: 90
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Siedem Planów Egzystencji
Dość dobrze rozwinięte, chociaż trochę inaczej odczuwam to wszystko. Oczko

"Jeżeli nie przyznasz się do swojej słabości
nigdy nie będziesz prawdziwie Silny."
"Widzę Piękno tam, gdzie inni odwracają wzrok."
"Ślepym jest ten, który nie chce Widzieć."
22-03-2014, 19:56
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB