Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O transie i dlaczego
Autor Wiadomość
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 204
Podziękowania: 0
Podziękowano 7 razy w 4 postach
O transie i dlaczego
Trans – jeden z rodzajów odmiennych stanów świadomości. Stan umysłu, charakteryzujący się zmienioną świadomością, co oznacza również zmienioną wrażliwość na bodźce. Trans może wywoływać stan obniżonej lub podwyższonej świadomości. Osoby pogrążone w transie mogą wykonywać określone czynności podświadomie, w sposób niekontrolowany przez świadomość.

Jak widać, ciocia Wikipedia czasem ma rację. 

Często mylicie, ludki wy moje, trans z: zwiększoną świadomością, wejściu w nadświadomość, a co najgorsze - ze zwykłym wyciszeniem. 

Trans umożliwia nam zjednanie się z naszą podświadomością. Ciężko zdefiniować mi, czym jest jest podświadomość, można nazwać to czymś odwrotnym do nadświadomości. Są to nasze instynkty, odruchy, czyli pierwotni i niedoskonali my.

Podczas transu jesteśmy niewrażliwi na bodźce i nie wiemy, co dzieje się z naszym ciałem.

Najprostszy sposób wchodzenia w trans:
1. Włączamy rytmiczną muzykę, np. bębny afrykańskie.
2. Zamykamy oczy i machamy rytmicznie i powoli głową na boki, zataczając pół okręgi.
3. Powtarzamy w myślach mantrę/modlitwę/czy co tam chcesz.
4. Wizualizujemy jednoczenie się ze swoja pierwotną naturą.
14-02-2014, 20:50
Znajdź Posty Reply
ivi666 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 57
Reputacja: 4
Podziękowano 9 razy w 2 postach
RE: O transie i dlaczego
Wszelki ruch podczas wchodzenia w trans wszystko zaburza i jest go trudniej osiągnąć.
Więc najprostszy sposób to to nie jest.
16-02-2014, 15:13
Znajdź Posty Reply
Kasai Offline
Użytkownik

Liczba postów: 44
Reputacja: 0
Podziękowania: -1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Jak komu wygodniej. Jednych ruszanie głową czy innymi częściami ciała rozprasza innym wręcz pomoga. Można powyższą technikę bardziej uznać za pewien przykład i później według własnego doświadczenia 'podpasować' niektóre elementy pod siebie.
16-02-2014, 15:33
Znajdź Posty Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 203
Podziękowano 11 razy w 5 postach
Niektórzy szamani potrafią wpaść w trans, jednocześnie wybijając rytm na bębnach. Dla kogoś doświadczonego w transie ruch nie jest przeszkodą, choć dla początkujących może rzeczywiście lepszy jest jego brak. Ale jak mówiła Kasai, to zależy od osoby. Niektórzy lubią medytować w całkowitej ciszy - ja tak nie potrafię, muszę mieć na cały głośnik puszczoną muzykę (nie jakieś łomoty, tylko konkretny rodzaj), inaczej nie umiem się skupić. Każdy mag ma własne techniki i przyzwyczajenia. Oczko
16-02-2014, 15:50
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 842
Reputacja: 64
Podziękowania: 138
Podziękowano 647 razy w 161 postach
Amorte

Stan umysłu, charakteryzujący się zmienioną świadomością, co oznacza również zmienioną wrażliwość na bodźce.

Cytat:Podczas transu jesteśmy niewrażliwi na bodźce i nie wiemy, co dzieje się z naszym ciałem.

Przeczytaj proszę jeszcze raz uważnie definicję z Wikipedii. A potem ponownie.

Odmienny stan świadomości i zmieniona wrażliwość na bodźce może oznaczać zarówno głęboki sen, jak i szał bitewny berserkerów.
Są różne odmiany transu, jego głębokości, różne zmiany w percepcji osiągane w trakcie transu.

@Ivi666
Odmienne poziomy świadomości uzyskuje się na różne sposoby.
Medytacja i wyciszenie są jednym z nich, ale medytacja nie oznacza wcale siedzenia nieruchomo - medytować możesz tańcząc, jeżdżąc na rowerze (nie polecam, ze względu na kulturę współużytkowników dróg), czy też grając na bębnie.

Wszystko zależy od rodzaju transu jaki chcesz osiągnąć - trzeba dostosować metody do celów.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
17-02-2014, 01:09
Znajdź Posty Reply
HeyMacarena Offline
Widzę Głosy

Liczba postów: 204
Podziękowano 7 razy w 4 postach
Przyjacielu. Przeczytaj proszę mój post jeszcze raz i nie wyrywaj zdań z kontekstu. Dziękuję.
Napisałem to, ponieważ gdyby ktoś chciał wejść w trans, może zrobić sobie krzywdę. Była to forma ostrzeżenia.

I jeszcze jedno. Nie napisałem nigdzie, że nie da się wejść w trans, wyciszając umysł. Napisałem jedynie różnicę między transem a wyciszeniem. Czyli da się wejść w trans wyciszając umysł, ale trans nie jest wyciszeniem.

Przepraszam za offtop. Berserkerowie naprawdę wpadali w szał bitewny; czy to tylko mity, jakie wokół nich narosły?
17-02-2014, 12:13
Znajdź Posty Reply
ivi666 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 57
Reputacja: 4
Podziękowano 9 razy w 2 postach
A czy ja napisałem, że nie jest to trans czy coś? Napisałem wyraźnie, że nie jest to najprostszy sposób.
Kwestia umienia czytania ze zrozumieniem.

Wątpię, że ktoś odraz taki "laik" byłby wstanie wybijać rytm na bębnach i wejść w trans, raczej ktoś z zdrowym rozumem ugryzłby trochę bardziej na spokojnie, z kosztował chociaż trochę jak to wygląda. Podkreślam, tam pisze "najprostszy".

Evander, taka mała prośba do Ciebie, czytaj uważnie, bo może autor miał co innego na myśli. Oczko
17-02-2014, 16:27
Znajdź Posty Reply
Kasai Offline
Użytkownik

Liczba postów: 44
Reputacja: 0
Podziękowania: -1
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Przepraszam jeżeli nie wyraziłam się wystarczająco jasno, czasami nie wystarczająco dopowiadam o co mi chodzi.
Napisałam w swoim poprzednim poście, że takie swego rodzaju przepisy jak w tym przypadku na trans trzeba potraktować jako wzór i według własnego doświadczenia (można to także rozumieć jako metodę prób i błędów) ustawiać niektóre elementy pod siebie. Nie można początkującym wmówić: ,,Ty jesteś nowy i możesz zapomnieć żeby wpaść w trans ruszając czymkolwiek." Każdy jest inny, ma inne możliwość i inne potrzeby. Skąd ktoś ma wiedzieć czy mu to pomoże czy nie, jeżeli nie spróbuje albo podejdzie to tego z nastawieniem: ,,Ciągle jestem zielony więc nie ma szans żeby się udało."

Ta technika nie jest gorsza czy lepsza od innych, jest po prostu inna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2014, 22:57 {2} przez Kasai.)
17-02-2014, 22:51
Znajdź Posty Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy
*

Liczba postów: 842
Reputacja: 64
Podziękowania: 138
Podziękowano 647 razy w 161 postach
Amorte,

Przeczytałem jeszcze raz to co napisaliście i o ile nie ma tam jakiegoś tekstu ukrytego bardzo mała czcionką, to obstaję przy swoim.

Ale żeby zacytować:
Cytat:Trans – jeden z rodzajów odmiennych stanów świadomości. Stan umysłu, charakteryzujący się zmienioną świadomością, co oznacza również zmienioną wrażliwość na bodźce. Trans może wywoływać stan obniżonej lub podwyższonej świadomości. Osoby pogrążone w transie mogą wykonywać określone czynności podświadomie, w sposób niekontrolowany przez świadomość.

Jak widać, ciocia Wikipedia czasem ma rację.

Często mylicie, ludki wy moje, trans z: zwiększoną świadomością, wejściu w nadświadomość, a co najgorsze - ze zwykłym wyciszeniem.

Trans umożliwia nam zjednanie się z naszą podświadomością. Ciężko zdefiniować mi, czym jest jest podświadomość, można nazwać to czymś odwrotnym do nadświadomości. Są to nasze instynkty, odruchy, czyli pierwotni i niedoskonali my.

Skoro jednym z efektów transu może być zwiększona świadomość, to...?

Cytat:Napisałem to, ponieważ gdyby ktoś chciał wejść w trans, może zrobić sobie krzywdę. Była to forma ostrzeżenia.
Czy ty mówisz o jakimś specyficznym przypadku transu, czy o transie w ogóle? Bo głęboka medytacja na ten przykład nie różni się, technicznie rzecz biorąc, od głębokiego transu. Tylko efektów doświadcza się innych. I można od głębokiej medytacji przejść do transowych wizji.

Swoją drogą.
Chodzeniem po chodniku ktoś może zrobić sobie krzywdę. Potknąć się, uderzyć głową w krawężnik, stracić przytomność i wykrwawić się na śmierć.
Czy w związku z tym odradza się chodzenie po chodniku ludziom?

Trans, medytacja, praca z własnym umysłem jest chyba najbezpieczniejszą formą podstawowych praktyk magicznych, chyba, że ktoś jest psychopatą o spaczonym ego.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
17-02-2014, 22:56
Znajdź Posty Reply
aim72 Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 131
Reputacja: 12
Podziękowano 4 razy w 2 postach
Jeżeli chodzi o trans, moim zdaniem wynikającym z moich źródeł nie jest to nieświadomości, trans jest jak najbardziej świadomy. Może przytoczę fragment książki Java Haleya "Niezwykła terapia".
...

[sup]Odmienny stan świadomości jest gdy zaglądasz do środka umysłu. Gdy jesteś pochłonięty przez koncentrację lub rozmyślasz. Magiczny stan umysłu jest z tobą zawsze.  Ma tylko różne natężenie.

[/sup]
[sup]Świadomość jest kluczem do bram umysłu. Świadomość pełni role strażnika. Dopuszcza tylko potrzebne myśli.  Jednak gdy myśl pochodzi z wewnątrz umysłu, świadomość przyjmuje taką myśl i działa w oparciu o tą myśl.[/sup]
...

Tak więc nie trzeba sposobu aby wejść w trans, wystarczy sobie uświadomić, że nigdy z niego nie wyszedłeś. Dotychczas zmieniałeś jego natężenie.
Tantum magica dat occasio. Uti mutat praeterito et universum aptare est ad commendatur virtus. Uti mutatio fatum futura immutatio. Aperite portas et uti magica ritualibus ad facite mutatio it tempus.
05-03-2014, 05:35
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB