Spotkanie w Katowicach
Autor Wiadomość
Absinth Offline
Diabła Bard

Liczba postów: 366
Reputacja: 29
Podziękowania: 35
Podziękowano 197 razy w 77 postach
RE: Spotkanie w Katowicach.
Wisi nam kolejne spotkanie nad głowami. Uśmiech
Planujemy się zebrać gdzieś połowa kwietnia lub końcówka.

Tematy są już ustalone: runy: różnice w alfabetach runicznych (futhark starszy, młodszy, anglosaski, arameński – Gwidon Otto von List, Ralph Blum – pusta runa – czy ma sens? Talie, a kamienie, dodatkowe karty ALU oraz OTA, co i jak łączymy: palindromy, bindruny, teutońskie runy połączone (rysowane przykłady), runy a czakry, runy a drzewo życia oraz tarot – problemy, układy mantyczne, różnice pomiędzy tarotem a runami w mantyce (przykładowe rozkłady). Pierwsze osiem run i ich znaczenie w magii, medytacji, znaczenie mantyczne - to tylko część tematów na temat run, wybrałem wyrywkowo bo jest tego trochę i prawdopodobnie rozciągnie nam się to na 2-3 spotkania

i dodatkowo na tym spotkaniu będzie mowa o aniołach ( na ostatnim spotkaniu jakoś się nie wyrobiliśmy z tym tematem ). Będą aniołki ale będzie to czysta teoria i wprowadzenie na bazie nauk biblijnych, żadnej magii, sigili (jeszcze nie Uśmiech ) Tylko uporządkowanie wiedzy podstawowej i ewentualnie na spotkaniu stworzenie schematu pod dalszą pracę.

Tak, że zapraszam chętnych na ogłoszenie się kto chce/może przybyć, a w odpowiednim czasie roześle priv'em zaproszenia (najprawdopodobniej spotkamy się 19'nastego kwietnia gdyż 13 i 26 z góry odpadają)

Pozdrawiam Absinth. Uśmiech
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
03-22-2014, 15:00
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
Ostatnio nie dałem rady się zjawić, ale teraz nie odpuszczę. Oczko
03-22-2014, 17:17
Absinth Offline
Diabła Bard

Ze względu na różne komplikacje spotkanie odbędzie się 3 maja. spotykamy się pod fontanną żabą w Katowicach, po czym udajemy się do pobliskiego baru by omówić wyżej opisane tematy. Uśmiech Zapraszam wszystkich chętnych. Uśmiech 

PS: W razie czego mój nr telefonu 519591544.

Pozdrawiam Absinth
Mam ,,inne'' poczucie humoru, jeżeli go nie rozumiesz nie martw się, ja również czasem mam z tym problem. Oczko 

,,W dzień, gdy naj­silniej­sza światła moc, magia się uk­ry­wa, bo jest sową. Nig­dy, nig­dy się nie do­wiesz, jak wiel­ki to ptak, gdy w twym ser­cu gniaz­do wi­je, wi­je wróbel.''
04-19-2014, 17:17
Absinth Offline
Diabła Bard

Cóż ze względów na komplikacje zdrowotne nie będzie prawdopodobnie 2 osób. Co wiąże się z zmianą tematyki wykładów : Będzie to Kabała i Hermetyzm

Kabała
1. Czym jest Kabała
2. Krótka historia Kabały, rzeczywista i mistyczna (Adam, Enoch, Noe, Abraham, Mojżesz, Salomon) (wpływy Gnostycyzmu, Neoplatonizmu i Pitagoreizmu, Merkaba i Hekalot, Kabała żydowska, Kabała współczesna)
3. Cztery gałęzie Kabały:
Dogmatyczna - święte księgi Kabały (Tanach/Tora, Sefer Jecira, Sefer ha-Bahir, Sefer ha-Zohar)
Literowa - Gematria, Temura i Notarikon (alfabet hebrajski, wartości liczbowe, przykłady gematrii i notarikonu, avgad i aik bekar)
Niezapisana - Drzewo Życia (sefiry i ścieżki, trzy filary, cztery swiaty, hierarchia, korespondencje)
Praktyczna - ("Drabina Świateł", Rytuał Środkowego Filaru, Tarot, Różokrzyż, Kabalistyczne ścieżkowanie, Ewokacja, Inwokacja, Numerologia, Korespondencje, Psychologia)
4. Tetragrammaton i Stworzenie Wszechświata (Czas i przestrzeń, "Gwiazdy stałe", bunt Lucyfera, wygnanie Adama i Ewy z Edenu, Miecz Mojżesza, magiczna geometria)
Hermetyzm
1. Czym jest Hermetyzm (Hermes Trismegistos, kadeceusz i 4 elementy, połączenie trzech wielkich nauk: alchemii, astrologii i teurgii, Księga Thotha)
2. Starożytne teksty (Corpus Hermeticum i Tabula Smaragdina)
3. 7 Praw Hermetycznych (Kybalion)
4. Dwie gałęzie (Franz Bardon i Złoty Brzask)
5. Podstawy filozofii (Cztery elementy, trzy światy, dwa fluidy, Bóstwo)
6. Powstanie Wszechświata z Hermetycznego punktu widzenia (Akasha, dwa fluidy, cztery elementy, świat fizyczny, związki z Kabałą)
7. Praktyka (introspekcja, medytacja, wizualizacja, pranayama, asana, mudra, mantra, kontrola energii witalnej i elementów - siddhi)
Jeśli uwiniemy się z tym szybko (a wierzcie lub nie, ale ta lista tylko wydaje się długa), to zamiast aniołków porozmawiamy trochę o demonach z księgi Salomona. Raz jeszcze, serdecznie zapraszamy!"

Pomimo braku wykładów zapraszam jednak na spotkanie. Uśmiech

Pozdrawiam Absinth.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-28-2014, 21:42 {2} przez Absinth.)
04-27-2014, 15:39
Bartek950221 Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
RE: Spotkanie w Katowicach
Witam, jestem nowy na forum i jestem nowy w tych dziedzinach. Wiem, że chcę kroczyć tajemną drogą ale nie wiem jeszcze jaką dlatego chciałbym przyjść na takie spotkanie. Dowiedzieć się nieco o Was wszystkich, a nóż spodoba mi się co wyznajecie, jakich technik używacie. Uśmiech Czy jeśli nie wiem praktycznie nic w tym temacie mogę się z wami spotkać? Uśmiech
05-03-2014, 19:59
Absinth Offline
Diabła Bard

Oczywiście. Uśmiech 

Spotykamy się średnio co miesiąc. 

Gdy zaczniemy planować następne spotkanie, z pewnością napiszę w tym temacie (data,czas i tematy omawiane ). 

Pozdrawiam Absinth

05-05-2014, 06:50
Bartek950221 Offline
Neofita

Liczba postów: 2
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Cieszy mnie to bardzo! Nie mogę się doczekać. Uśmiech
05-05-2014, 09:12
abbadon Offline
Wieczny Ateista...

Liczba postów: 32
Podziękowania: 2
Podziękowano 9 razy w 5 postach
Teraz już nie wiem odbyło się to spotkanie czy nie? Bo jak coś to ja też jestem chętny, akurat pochodzę z Katowic, jak coś pisac na priv. :-P
"Chrześcijaństwo, dotychczas było największym nieszczęściem ludzkości."
05-05-2014, 18:23
Absinth Offline
Diabła Bard

Tak spotkanie 3'ciego maja się odbyło Uśmiech - tematem była w zasadzie tylko kabała gdyż po jej omówieniu na hermetyzm wystarczyło 20 minut. Uśmiech

Polecam śledzić ten wątek, będą informacje zamieszczone odnoście następnego spotkania. Uśmiech

05-05-2014, 19:55
abbadon Offline
Wieczny Ateista...

Liczba postów: 32
Podziękowania: 2
Podziękowano 9 razy w 5 postach
Spox. Uśmiech
"Chrześcijaństwo, dotychczas było największym nieszczęściem ludzkości."
05-05-2014, 20:00

[-]