Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seth
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Seth
Seth (Set, Szet) - zły, perfidny pokrętny, niehonorowy, bezwzględny, kłamliwy, cwany, nieuczciwy, egoistyczny, rządny władzy dupek. Ucieleśnienie zła, Bóg ciemności, chaosu, pustyni, burz, piorunów, obcych ziem i obcokrajowców.
Był najwyższym Bogiem w Górnym Egipcie po zamordowaniu Ozyrysa, ale skończyła się jego władza wraz z tym, jak pokonał go Horus. Jego kult został zabroniony, a on zdemonizowany.

Każdy Bóg w wierzeniach Egipcjan mógł umrzeć... No właśnie każdy, oprócz Setha. Każdy Bóg Egipski miał zwierzęcą głowę... Ale głowa Setha nie pasuje do żadnego zwierzęcia... Jest mieszaniną świni, antylopy, mrówkojada, psa, osła i szakala. Mi to przypomina bardziej mrówkojada.

Jest synem Geb (ziemi) i Nut (nieba), bratem Izydy, Ozyrysa i bratem oraz małżonkiem Neftydy.

Dzień Setha to 15. lipca.
Kolory to czarny i prawdopodobnie srebrny.

Wrogiem Setha był nie tylko Ozyrys, ale też Apep, wężowy demon, który za każdym razem, jak Ra płynął swoja łodzią, tym samym budząc Słońce, starał się, aby do tego nie doszło. Seth wówczas płynął wraz z Re, jako jego obrońca, pokonujący Apepa.

Anton LaVey, założyciel kościoła Szatana, pokłócił z Michaelem Aquino, gdyż stwierdził, że dostał wizję, jakoby Szatan to już przeszłość, a obecnie jest Setem (czy jakoś tak) i tak oto nastąpił rozłam i Michael stworzył Świątynię Setha, jest to mała sekta i raczej nie jest zbyt niebezpieczna.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
24-02-2014, 01:36
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Sea
~Viktor
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Seth
Ta ta sekta, o której pisze Oli, to TOS i nie polecam raczej, chyba że ktoś wie, że tego chce... Orientuje się w tych "Lewych" tematach...
Ale jak ktoś chce się zapisać za 80$, to wejdźcie na Temple of Set - http://xeper.org//
26-02-2014, 15:19
Reply
Mintka Offline
Matka Boska Napalmowa

Liczba postów: 124
Reputacja: 2
Podziękowania: 40
Podziękowano 122 razy w 50 postach
Oj, nie powiedziałabym, że taki znowu dupek Uśmiech. Mnie się z nim współpracowało bardzo dobrze i przyjemnie, potrafi być prawdziwym pocieszycielem.
10-10-2015, 14:08
Znajdź Posty Reply
Siri Offline
użytkownik

Liczba postów: 161
Reputacja: 6
Podziękowania: 25
Podziękowano 55 razy w 37 postach
A jak wyglądał? Jak się pokazał?
11-10-2015, 14:18
Znajdź Posty Reply
Elvie Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 60
Podziękowania: 51
Podziękowano 26 razy w 21 postach
Kolor Setha to czerwony. Czerwony kojarzony był w starożytnym Egipcie ze złem, ponieważ pustynie były w tym kolorze, a były one jałowe. A czarny był natomiast dobry, ponieważ był to kolor żyznych ziem, czyli logicznie nie mógł być kolorem boga zła.
Co do współpracy z nim, wspomnienia nie są zbyt fajne. Miałam dość silne halucynacje, a sku*wiel i tak nie pomógł. Nie polecam ;-;
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
~Cassandra Clare
01-04-2016, 13:09
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 732
Reputacja: 26
Podziękowania: 253
Podziękowano 147 razy w 89 postach
(01-04-2016, 13:09)Jessica napisał(a): Kolor Setha to czerwony. Czerwony kojarzony był w starożytnym Egipcie ze złem, ponieważ pustynie były w tym kolorze, a były one jałowe. A czarny był natomiast dobry, ponieważ był to kolor żyznych ziem, czyli logicznie nie mógł być kolorem boga zła.
Co do współpracy z nim, wspomnienia nie są zbyt fajne. Miałam dość silne halucynacje, a sku*wiel i tak nie pomógł. Nie polecam ;-;
Byty nie wywołują halucynacji przy ewokacji (no chyba że o to poprosisz, ofiarując coś w zamian). Co jest logiczne, no bo po co mają się męczyć na starcie za frajer? Jeśli ty cierpisz z powodu halucynacji i wzywałaś go żeby ci pomógł, to nie polecam wykonywać takich działań. Ryzykujesz padnięciem ofiarą iluzji i zagubieniem się. Na początek radze upewnić się co jest naprawdę przyczyną tych halucynacji.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2016, 19:15 {2} przez Neaxx.)
01-04-2016, 13:59
Znajdź Posty Reply
Radi Offline
Actin' like a shady

Liczba postów: 20
Reputacja: 0
Podziękowania: 4
Podziękowano 3 razy w 3 postach
(01-04-2016, 13:09)Jessica napisał(a): Kolor Setha to czerwony. Czerwony kojarzony był w starożytnym Egipcie ze złem, ponieważ pustynie były w tym kolorze, a były one jałowe. A czarny był natomiast dobry, ponieważ był to kolor żyznych ziem, czyli logicznie nie mógł być kolorem boga zła.

Wybacz, że pytam, ale co mogłaś chcieć od niego? xD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2016, 19:15 {2} przez Neaxx.)
01-04-2016, 14:05
Znajdź Posty Reply
Elvie Niedostępny
Starszy użytkownik

Liczba postów: 60
Podziękowania: 51
Podziękowano 26 razy w 21 postach
Nie, po prostu zaczęłam się do niego modlić, nawet go nie wzywałam. A znikąd raczej się nie wzięły. ;-;
Ps. "Chalucynacje" przez samo h. ;*
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
~Cassandra Clare
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2016, 19:16 {2} przez Neaxx.)
01-04-2016, 14:08
Znajdź Posty Reply
Magician7 Niedostępny
Jasnowidzacy

Liczba postów: 732
Reputacja: 26
Podziękowania: 253
Podziękowano 147 razy w 89 postach
(01-04-2016, 14:08)Jessica napisał(a): Nie, po prostu zaczęłam się do niego modlić, nawet go nie wzywałam. A znikąd raczej się nie wzięły ;-;
Ps. "Chalucynacje" przez samo h ;*
Posłuchaj, ewokowałem wiele bytów jak i rozmawiałem z ludźmi którzy to robili. Badałem także wpływ energii astralnej na zachowanie człowieka. Żeby wywołać u kogoś halucynacje, trzeba wykonać złożone działanie z z użyciem dużej ilości energii. Jak mówiłem, upewnij się co wywołało halucynacje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2016, 19:16 {2} przez Neaxx.)
01-04-2016, 14:16
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Halucynacje bytom łatwo stworzyć... to tak samo prawie jak wizja czy sen... I te negatywne byty czasem z tego korzystają jak ''mają Cię w dupie''. Dlatego trzeba uważać kogo się ewokuje... początkująca osoba, która przywołuje zwłaszcza, te negatywne byty no to... sorry.

Magician7... proszę Cię. Każdy ma swoje doświadczenia i to nie oznacza, że Twoje doświadczenia się sprawdzać także u innych. Zupełnie jak z lekami... każdy organizm jest taki sam, a zarazem zupełnie inny. A badania... nie dowodzą wszystkiego. Nawet w historii czy medycynie to jest logiczne - a zwłaszcza jeśli mowa o tak ''subtelnych'' energiach jak astral czy energetyka.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
02-04-2016, 22:04
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB