Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak działają czakry?
Autor Wiadomość
~DarkKnight
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Jak działają czakry?
Czakra jest to wirujący lej energii, mieniący się wszystkimi kolorami. Główny kolor – energia czakry, powinien być dominujący, pozostałe kolory zależą od stanu energetycznego człowieka i rozwinięcia czakr. Główny kanał energetyczny przebiega wzdłuż kręgosłupa.

Jak działają czakry?
Większość ludzi uznaje tylko świat materii, a zjawiska fizyczne uważa za jedyną rzeczywistość. Jednak poza ciałem fizycznym mamy jeszcze ciało energetyczne, inaczej mówiąc - subtelne.
W ciele subtelnym znajdują się centra energetyczne nazywane czakrami oraz kanały energetyczne zwane nadi. Zgodnie ze szkołą indyjską czakr głównych jest 7, natomiast wszystkich czakr podobno 350. Są jeszcze inne szkoły, które sumują czakry. Najbardziej jednak rozpowszechniony jest model 7 czakr głównych. Nadi możemy porównać do żył i tętnic w ciele fizycznym człowieka. Przebiegają w całym ciele, rozprowadzając życiową energię.Czakra jest to wirujący lej energii, mieniący się wszystkimi kolorami. Główny kolor – energia czakry, powinien być dominujący, pozostałe kolory zależą od stanu energetycznego człowieka i rozwinięcia czakr. Główny kanał energetyczny przebiega wzdłuż kręgosłupa. Początek kanału umiejscowiony jest pomiędzy odbytem, a organami płciowymi. Tam znajduje się pierwsza czakra.

Czakra korony, tak jak czakra podstawy jest czakrą jednostronną. Jej lej skierowany jest do góry i pobiera boską energię. Pozostałe czakry mają po dwa leje i są skierowane prostopadle do naszego głównego kanału energetycznego. Jeden lej wychodzi do przodu, drugi do tyłu.

Prawidłowe funkcjonowanie czakr ma bardzo ważny wpływ na człowieka. Gdy są one zaburzone, odbija się to na naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Praca z czakrami i rozwijanie ich jest bardzo istotnym czynnikiem. Zwłaszcza gdy chcemy rozwijać się duchowo. Wielkość jest zależna od stopnia rozwoju duchowego. Celowe pobudzanie, czyli praca nad ich rozwojem, ale także nasza aktywność, to wygląd naszej czakry. Wielkość to zaciśnięta pięść, aż do rozmiarów obejmujących swym zasięgiem pozostałe czakry.

Wszystkie 7 czakr powinno być rozwijane we w miarę równym stopniu, gdyż są one od siebie nawzajem zależne. Zachodzi między nimi współpraca. Energia wnika poprzez czakrę podstawy do kolejnych czakr i napotkawszy opór w jednej z nich blokuje się. Nie będzie miała wtedy okazji przeniknięcia z pełną mocą do kolejnych. Ale oczywiście każda z nich jest oddzielną energią i pobiera moc w sposób samodzielny, lecz nie aż tak efektywnie.

U osób, które nie rozwijają się duchowo, obydwie górne czakry mogą być nieaktywne. Tylko od nas zależy, które czakry jak wykształcimy.
Źródło: http://magia.onet.pl/artykuly/magiaonetpl,368,page28/
27-02-2014, 18:59
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB