Aleister Crowley
Autor Wiadomość
koles Offline
Użytkownik

Liczba postów: 21
Reputacja: 3
Podziękowania: 1
Podziękowano 22 razy w 7 postach
RE: Aleister Crowley
(04-03-2015, 12:10)MagicznaCzarodziejka napisał(a): Nie tyczy się to mnie, gdyż zaczynałam od przyjaciół, którzy byli dużo bardziej zaawansowani ode mnie i zakazali mi tykać się wszelkich przywołań, czy bzdur crawleya, dostałam podstawowe ćwiczenia Bardona na początek i tyle. Dalej wszystko przychodziło samo podczas nauki osiagania pełnej pustki, czy medytacji. Dalej korzystałam i korzystam już z systemów duchowych.
Crowley stworzył bardzo dobre liber e dla początkujących, które bije Bardona na głowę, jeśli chodzi o przygotowanie do praktyki.
Radził także, przez kilka lat nabierać podstaw, zanim się sięgnie po zaawansowaną praktykę.

Ktoś go nie posłuchał i zrobił sobie kuku - i... winisz Crowleya? Uśmiech
wspieram ewolucje jezyka w strone niekorzystania z polskich znakow diaktrycznych

[Obrazek: hr1.png]
[Obrazek: aetherius-nowy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2015, 17:12 {2} przez Animal.)
04-03-2015, 13:43
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Kangur , Arkana , Sea
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 15
Podziękowano 294 razy w 94 postach
Cytat:Nie tyczy się to mnie, gdyż zaczynałam od przyjaciół, którzy byli dużo bardziej zaawansowani ode mnie i zakazali mi tykać się wszelkich przywołań, czy bzdur crawleya, dostałam podstawowe ćwiczenia Bardona na początek i tyle. Dalej wszystko przychodziło samo podczas nauki osiagania pełnej pustki, czy medytacji. Dalej korzystałam i korzystam już z systemów duchowych.
To co powiesz na to, że Bardon ewidentnie czerpał od Crowleya? Co więcej - był Thelemitą (przynajmniej przez część swojego życia).

Cytat:Ja niestety, byłam obecna przy rytuałach egzorcyzmu, wiem tak na prawdę, czym grozi praktyka, i nie były to zwykłe demony, tylko byty z goecji. Jakiś student dla zabawy z znajomymi zorganizował sobie przywołanie, w sumie na początku nie wiadomo co było zabawniejsze to, że faktycznie coś przyzwał, czy to że to coś było w stanie opetać.
Było to zatem dokładnie takie zdarzenie, o którym napisałem. Miałaś nieprzyjemne doświadczenie przez to, że jakiś półmózg nie przeczytał ulotki na opakowaniu. Cóż, jeśli więc winisz Crowleya, to obwiń producentów leków za to, że ludziom zdarza się je przedawkować. I to w zasadzie dość trafne porównanie, bo z magią jest dokładnie tak jak z chemią - każdy posiada inne predyspozycje i jeden lek/ceremoniał na każdą osobę będzie miał nieco inne oddziaływanie. A przecież nikt nie każe nikomu brać narkotyków, czy uprawiać magię. Niech się ludzie w końcu nauczą, że wolna wola jest równa odpowiedzialności za swoje działania.

Swoją drogą, Crowley często wprowadzał nieuważnych czytelników w błąd, m. in. właśnie po to, by nie doprowadzić do "nieszczęśliwych" wypadków. Przykład masz właśnie w jego Liber LXXXIV, traktującym o Enochii.

Cytat:Jako bogacz i degenerat, logiczne, że miał gdzieś ludzi, a to co przekazuje to są faktyczne odpadki sztuk tajemnych, każdy zaawansowany to przyzna.
W sumie, zależy jeszcze, co dokładnie masz na myśli, aczkolwiek większość osób tak twierdzących po prostu nie rozumie Crowleya. Może to i z resztą lepiej.

Cytat:Twoja definicja nieśmiertelności jest jakaś dziwna.
Moja definicja nie ma tu nic do rzeczy. Żeby stać się nieśmiertelnym, trzeba najpierw spotkać się ze śmiercią.
04-03-2015, 17:44
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Arkana
Arkana Offline
Użytkownik

Liczba postów: 45
Reputacja: 0
Podziękowania: 16
Podziękowano 5 razy w 4 postach
Shai- w jaki sposób on nieogarnięty był? Proszę o argumenty

(03-03-2015, 20:23)MagicznaCzarodziejka napisał(a): całe jego życie to były orgie, imprezy i sekty.

A nawet gdyby...no to co? ''Czyń swoją wolę...''

Dołączam do obrońców Crowley'a. Ja go bardzo, bardzo lubię. Miał w sobie coś fascynującego.
18-07-2015, 17:01
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Sea

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB