Aleister Crowley
Autor Wiadomość
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 36
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
RE: Aleister Crowley
Cytat:Osobiście uważam Crawleya za jednego z najgorszych magów i jednocześnie "zbrodniarzy" new age, głownie dlatego, że ów new age stworzył.
Crowley nie stworzył New Age'u, a jedynie pośredniczył w przekazaniu go światu. Poza tym, był bardzo inteligentnym człowiekiem i nie napisał nigdy niczego, co nie miałoby prawdziwej magicznej wartości.

Cytat:Do tego umożliwił noobkom i początkującym ingerowanie w siły, w które nie powinni: Goecję i Enochię, choć obie są bardzo dziwne. Goecja nie odnosi się do istniejących demonów, jedynie w części się z nimi pokrywa, podczas gdy Enochia jest już systemem skrajnie groźnym, istoty tam inwokowane nie należą na pewno do anielskich. Sama uczestniczyłam w rytuałach przywoływania tego czegoś i nic pięknego
Umożliwił też wiele innych rzeczy, które pozwalają tym noobkom przygotować się do skutecznej praktyki Goecji i Enochii. Co więcej, w jego tekstach są ostrzeżenia co do niebezpieczeństw. Nie dziw się, że nie było przyjemnie, jeśli nie zastosowałaś się do zaleceń. Tutaj zgodzę się z Crowleyem, że jeśli ktoś jest głupi i nie rozumie przestróg, to lepiej będzie, jeśli zdechnie z własnej ręki, ażeby miał kogoś w swój los jeszcze wplątać.

Cytat:stworzył on magię dla biednych, dosłownie "rzucanie odpadkami w głodujących", jak to mój kolega kiedyś powiedział
"Smacznego" - odrzekłby Crowley.

Cytat:pił swoją spermę po to by stać się nieśmiertelnym
I... cóż, udało mu się.
03-03-2015, 21:55
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Animal , Jiruka , Olimpia , atik , Absinth , Arkana , Magician7 , Sea , Cyjanek987
MagicznaCzarodziejka Offline
Witch

Liczba postów: 26
Podziękowania: 10
Podziękowano 11 razy w 6 postach
(03-03-2015, 20:32)Кангур napisał(a): "Do tego umożliwił noobką i początkującym ingerowanie w siły, w które nie powinni Goecja i Enochia, choć obie są bardzo dziwne."

Odpowiedz sobie teraz na pytanie czy też byłaś/jesteś nowicjuszką i czy to się nie tyczy bądź tyczyło również Ciebie.

Nie tyczy się to mnie, gdyż zaczynałam od przyjaciół, którzy byli dużo bardziej zaawansowani ode mnie i zakazali mi tykać się wszelkich przywołań, czy bzdur crawleya, dostałam podstawowe ćwiczenia Bardona na początek i tyle. Dalej wszystko przychodziło samo podczas nauki osiagania pełnej pustki, czy medytacji. Dalej korzystałam i korzystam już z systemów duchowych.

Cytat:Crowley nie stworzył New Age'u, a jedynie pośredniczył w przekazaniu go światu. Poza tym, był bardzo inteligentnym człowiekiem i nie napisał nigdy niczego, co nie miałoby prawdziwej magicznej wartości.[\quote]

Raczej część jego tesktów ma jakaś tam wartośc, tylko ktoś kto mało wie o świecie zewnętrznym przyzna mu rację, wiec nie mam zamiaru douczać a tym bardziej dyskutować na ten temat. Dodam tylko, że o istotach pisze bzdury, dostał cenzure na twarz, którą musiał zachować.

[quote]Umożliwił też wiele innych rzeczy, które pozwalają tym noobkom przygotować się do skutecznej praktyki Goecji i Enochii. Co więcej, w jego tekstach są ostrzeżenia co do niebezpieczeństw. Nie dziw się, że nie było przyjemnie, jeśli nie zastosowałaś się do zaleceń. Tutaj zgodzę się z Crowleyem, że jeśli ktoś jest głupi i nie rozumie przestróg, to lepiej będzie, jeśli zdechnie z własnej ręki, ażeby miał kogoś w swój los jeszcze wplątać.

Ja niestety, byłam obecna przy rytuałach egzorcyzmu, wiem tak na prawdę, czym grozi praktyka, i nie były to zwykłe demony, tylko byty z goecji. Jakiś student dla zabawy z znajomymi zorganizował sobie przywołanie, w sumie na początku nie wiadomo co było zabawniejsze to, że faktycznie coś przyzwał, czy to że to coś było w stanie opetać. Tak czy inaczej jestem za pełna kontrolą tych niedouczonych, a nie podawaniem im do ręki noża. Rozwaga nie jest cechą ludzi.

Cytat:"Smacznego" - odrzekłby Crowley.

Jako bogacz i degenerat, logiczne, że miał gdzieś ludzi, a to co przekazuje to są faktyczne odpadki sztuk tajemnych, każdy zaawansowany to przyzna.

Cytat:I... cóż, udało mu się.

Twoja definicja nieśmiertelności jest jakaś dziwna.
04-03-2015, 12:10
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Olimpia
koles Offline
Użytkownik

Liczba postów: 22
Reputacja: 3
Podziękowania: 1
Podziękowano 22 razy w 7 postach
(04-03-2015, 12:10)MagicznaCzarodziejka napisał(a): Nie tyczy się to mnie, gdyż zaczynałam od przyjaciół, którzy byli dużo bardziej zaawansowani ode mnie i zakazali mi tykać się wszelkich przywołań, czy bzdur crawleya, dostałam podstawowe ćwiczenia Bardona na początek i tyle. Dalej wszystko przychodziło samo podczas nauki osiagania pełnej pustki, czy medytacji. Dalej korzystałam i korzystam już z systemów duchowych.
Crowley stworzył bardzo dobre liber e dla początkujących, które bije Bardona na głowę, jeśli chodzi o przygotowanie do praktyki.
Radził także, przez kilka lat nabierać podstaw, zanim się sięgnie po zaawansowaną praktykę.

Ktoś go nie posłuchał i zrobił sobie kuku - i... winisz Crowleya? Uśmiech
wspieram ewolucje jezyka w strone niekorzystania z polskich znakow diaktrycznych

[Obrazek: hr1.png]
[Obrazek: aetherius-nowy.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2015, 17:12 {2} przez Animal.)
04-03-2015, 13:43
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Kangur , Arkana , Sea
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 36
Podziękowania: 14
Podziękowano 296 razy w 96 postach
Cytat:Nie tyczy się to mnie, gdyż zaczynałam od przyjaciół, którzy byli dużo bardziej zaawansowani ode mnie i zakazali mi tykać się wszelkich przywołań, czy bzdur crawleya, dostałam podstawowe ćwiczenia Bardona na początek i tyle. Dalej wszystko przychodziło samo podczas nauki osiagania pełnej pustki, czy medytacji. Dalej korzystałam i korzystam już z systemów duchowych.
To co powiesz na to, że Bardon ewidentnie czerpał od Crowleya? Co więcej - był Thelemitą (przynajmniej przez część swojego życia).

Cytat:Ja niestety, byłam obecna przy rytuałach egzorcyzmu, wiem tak na prawdę, czym grozi praktyka, i nie były to zwykłe demony, tylko byty z goecji. Jakiś student dla zabawy z znajomymi zorganizował sobie przywołanie, w sumie na początku nie wiadomo co było zabawniejsze to, że faktycznie coś przyzwał, czy to że to coś było w stanie opetać.
Było to zatem dokładnie takie zdarzenie, o którym napisałem. Miałaś nieprzyjemne doświadczenie przez to, że jakiś półmózg nie przeczytał ulotki na opakowaniu. Cóż, jeśli więc winisz Crowleya, to obwiń producentów leków za to, że ludziom zdarza się je przedawkować. I to w zasadzie dość trafne porównanie, bo z magią jest dokładnie tak jak z chemią - każdy posiada inne predyspozycje i jeden lek/ceremoniał na każdą osobę będzie miał nieco inne oddziaływanie. A przecież nikt nie każe nikomu brać narkotyków, czy uprawiać magię. Niech się ludzie w końcu nauczą, że wolna wola jest równa odpowiedzialności za swoje działania.

Swoją drogą, Crowley często wprowadzał nieuważnych czytelników w błąd, m. in. właśnie po to, by nie doprowadzić do "nieszczęśliwych" wypadków. Przykład masz właśnie w jego Liber LXXXIV, traktującym o Enochii.

Cytat:Jako bogacz i degenerat, logiczne, że miał gdzieś ludzi, a to co przekazuje to są faktyczne odpadki sztuk tajemnych, każdy zaawansowany to przyzna.
W sumie, zależy jeszcze, co dokładnie masz na myśli, aczkolwiek większość osób tak twierdzących po prostu nie rozumie Crowleya. Może to i z resztą lepiej.

Cytat:Twoja definicja nieśmiertelności jest jakaś dziwna.
Moja definicja nie ma tu nic do rzeczy. Żeby stać się nieśmiertelnym, trzeba najpierw spotkać się ze śmiercią.
04-03-2015, 17:44
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Arkana
Arkana Offline
Użytkownik

Liczba postów: 43
Reputacja: 0
Podziękowania: 12
Podziękowano 5 razy w 4 postach
Shai- w jaki sposób on nieogarnięty był? Proszę o argumenty

(03-03-2015, 20:23)MagicznaCzarodziejka napisał(a): całe jego życie to były orgie, imprezy i sekty.

A nawet gdyby...no to co? ''Czyń swoją wolę...''

Dołączam do obrońców Crowley'a. Ja go bardzo, bardzo lubię. Miał w sobie coś fascynującego.
18-07-2015, 17:01
Znajdź Posty Reply
 Podziękowali: Magician7 , Sea
Mglisty Offline
Użytkownik

Liczba postów: 45
Reputacja: 0
Podziękowania: 2
Podziękowano 10 razy w 8 postach
Większość prac Crowley'a tak naprawdę nie była jego autorstwa. Treści, które później stały się podstawą nauk systemu magicznego Thelema pochodzą od bliżej niesprecyzowanego bytu, który sam siebie nazwał "Aiwass". Byt za pomocą żony Crowley'a, Rose (Róży) dyktował "Księgę Prawa". Anglik przeczytawszy ją zniesmaczyl się jej plugawą treścią ale jednak powrócił do "księgi" kilka lat później.
Crowley myślał, że byt jest wytworem jego podświadomości ale po przeczytaniu tekstów które mu przekazano stwierdził, że są one zbyt wyrafinowane i inteligentnie poukładane więc wykluczył tą możliwość.

W każdym bądź razie Crowley był używany i manipulowany przez Aiwass. Sam pewnie był tego świadomy i pozwalał na ten wpływ

-------------------------------------------------------

"A nawet gdyby...no to co? ''Czyń swoją wolę...''

To co napisałaś to przykład rozumienia tych słów przez profana. Chodzi o wyższą wolę, wolę duszy, Wyższego ja, tą przemienioną a nie wolę Zenka spod sklepu monopolowego.

Osobiście to nie jestem fanem tego człowieka. Coś mi w nim nie gra. Podobnie jak i w jego rzekomej wczesniejszej inkarnacj pod pseudo Eliphas.
Kiedy twój czas będzie bliski końca,
Może wtedy zaczniesz pojmować,
Że życie tutaj to tylko dziwna iluzja
Noli messorem timere
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2020, 14:32 {2} przez Mglisty.)
28-06-2020, 13:09
Znajdź Posty Reply
Apepi Offline
Użytkownik

Liczba postów: 23
Reputacja: 1
Podziękowania: 1
Podziękowano 8 razy w 6 postach
Aiwass tylko podyktował księgę prawa a jeżeli faktycznie był Aniołem Stróżem Crowleya to tak jakby Crowley sam sobie ją podyktował. Żul Zenek też ma taką samą wolę jak każdy i może jego wolą jest bycie żulem. Czytając Leviego widać mocny wpływ na łysego ćpuna ale i prace Leviego przyczyniły się do powstania Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku w którym Crowley zrobił błyskawiczną karierę, zagrał istotną rolę w jego upadku i potem wzorował cały swój system magiczny na tym ze Złotego Brzasku. Co widać po systemie inicjacyjnym A.·. A.·. i
ichniejszych rytuałach.
28-06-2020, 21:36
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB