Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lustra obsydianowe
Autor Wiadomość
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Lustra obsydianowe
Geneza Luster, bardzo obszerny materiał polecam na tej stronie - http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,396 ***
A to artykuł Mirosławy Krogulskiej na temat Magii Luster:

"'Lustereczko, powiedz przecie, żem jest najpiękniejszy w świecie. Albo chociaż podaj numery lotto' - tak wyobrażają sobie magię luster laicy i bajkopisarze. Każdy z nas chciałby mieć prawdziwe magiczne lustro i warto nauczyć się, jak się z nim obchodzić. To prosta, skuteczna i bezpieczna magia.

Lustra są niezwykle silnym magicznym narzędziem. Od wieków wykorzystywano je do wróżenia i czarowania. Ich powierzchnia odbija i skupia światło, a to w magii sprzyja uzyskiwaniu efektu powiększania, bogactwa i szczęścia. Dawne lustra były polerowaną taflą metalu lub kamienia. Majowie w swoich rytuałach wykorzystywali polerowane tafle obsydianu, lawy wulkanicznej. Podobne magiczne lustra europejskich magów zachowały się w British Museum. John Dee, astrolog i mag królowej Elżbiety I, używał obsydianowego lustra z wygrawerowanymi symbolami do przywoływania duchów i rozmawiania z aniołami. *** Stłuczone nie działa.

Mało kto mógł pozwolić sobie na lustro ze szkła, bo było drogie i kruche. Stąd wziął się popularny i dzisiaj przesąd, że gdy stłuczemy lustro, czeka nas siedem lat nieszczęścia. Jeśli to cię spotka, nie martw się, tylko czym prędzej wyrzuć z domu popękaną taflę, nawet jeśli oznacza to, że przez kilka dni nie będziesz się miał w czym przeglądać. Stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie i fałszywy osąd własnej osoby. Gdy tylko je wyrzucisz, sytuacja powinna wrócić do normy. Jeśli lustro jest zabytkowe i nie możesz się go pozbyć, zasłoń pękniętą część materiałem lub kartką tak, aby nic się w niej nie odbijało. Lusterkami od puderniczek lub kosmetyczek wcale nie należy się przejmować i jeśli się uszkodzą, trzeba je po prostu wyrzucić.

Magiczne lustro:

Do magii najlepiej używać średniej wielkości lusterka w oprawie, która umożliwia poruszanie taflą. Jeśli masz lusterko na rączce, trzeba będzie je czymś podpierać podczas rytuałów. Z drugiej strony lusterka narysuj lub wydrap symbol potrójnego Księżyca, który będzie chronił cię podczas rytuałów. Najlepiej do magii używać lustra w okrągłej lub owalnej oprawie. Lustro nie może być "pijane", czyli fałszować odbijanego obrazu, nie może być pęknięte lub mocno porysowane. Każdy rytuał zaczynamy od przetarcia lustra wilgotną ściereczką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i kończymy zamknięciem, czyli przetarciem zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Raz na jakiś czas myjemy lustro wodą z rozpuszczoną odrobiną soli lub ustawiamy przed nim kadzidło z szałwii lub sosny.

Czary obfitości:

Najprostsze czary z użyciem lustra polegają na tym, że przed taflą kładziemy substancję, której chcemy mieć więcej. Lustro odbija energię i sprawia, że powraca ona do nas zwielokrotniona.

W odpowiedni dzień tygodnia zapal dwie świece, po obu stronach swojego lustra, usiądź wygodnie. Przed taflą połóż substancję tak, aby odbijała się i abyś mógł ją widzieć. Skoncentruj się na swoim marzeniu. Powiedź zaklęcie: "Niech energia wzmacnia się i wraca do mnie, widzę jak moje marzenie się spełnia".

Substancją jest wszystko, co chcesz uzyskać. Mogą to być pieniądze, zdjęcie przedmiotu lub afirmacja napisana na kartce.

Poniedziałek - czary związane z macierzyństwem, wychowaniem dzieci, domem i gospodarstwem, zwierzętami domowymi.
Wtorek - czary związane z pokonywaniem wrogów, odzyskiwaniem sił, nabieraniem pewności siebie.
Środa - czary związane z nauką, szczęściem w podróży, powodzeniem w handlu i biznesie.
Czwartek - czary związane z pieniędzmi, generalną obfitością i szczęściem, wygrywaniu w sądzie lub lotto.
Piątek - czary związane z miłością, relacjami z ludźmi, zdobywaniem popularności i przyjaźni.
Sobota - czary związane z pokonywaniem nałogów.
Niedziela - czary związane z odzyskiwaniem zdrowia, sprawami urzędowymi, małżonkiem.

Niech świece palą się przez kwadrans, potem możesz je zgasić i użyć do kolejnego rytuału. Możesz korzystać z białych lub srebrnych świec, albo dostosować je kolorem według swojego doświadczenia. (Złote - bogactwo, zielone i żółte - zdrowie, niebieskie - nauka, fioletowe - mądrość, dostatek, czarne - przeganianie i odpychanie, czerwone i różowe - miłość).

Na przykład jeśli chcesz wyczarować pieniądze, to w czwartek połóż przed lustrem pieniądze, kupon lotto lub karteczkę z napisaną sumą, jakiej potrzebujesz. Jeśli chcesz spotkać miłość, to w piątek połóż przed lustrem rysunek serca lub karteczkę z opisem szczęśliwego związku. Możesz kłaść zdjęcia, afirmacje, kamienie szlachetne i wszystko to, co tobie kojarzy się ze spełnieniem marzenia. Ufaj intuicji i kieruj się własnym gustem.
Lustro obronne

Lustro to dobra ochrona przed tymi, którzy celowo robią ci problemy lub chcą czegoś zabrać. Postaw przed lustrem pięć świec i usiądź tak, aby twoja twarz odbijała się w lustrze i była dobrze oświetlona. Powiedź zaklęcie: "Nabieram energii i strzegę swoich spraw przed X, nie jest zdolny mi zaszkodzić, wszystkie złe emocje wracają do ich nadawcy". Niech świece palą się przez kwadrans, a ty patrząc na swoje oblicze wyobrażaj sobie, jak bezpieczna energia światła otacza ciebie i twoich bliskich. W ten sposób ładujesz lustro energią. Następnie ustaw je na oknie lub toaletce. Gdy tylko przeciwnik cię zaatakuje, wyobraź sobie, że jego słowa lub czyny odbijają się w twoim lustrze. Pamiętasz bajkę o Bazyliszku lub mit o Gorgonie? Gdy tylko zobaczyli się w lustrze, padli na ziemię! Taka jest moc prawdy o naszych złych uczynkach.

Niektórzy używają do tego rytuału małych lusterek kosmetycznych, które potem noszą ze sobą w torebce lub trzymają w biurku lub szafce w pracy. Daje to bardzo dobre efekty, jeśli musisz w pracy walczyć z kimś, kto ustawicznie cię krytykuje lub zagraża twojej pozycji.
Jak obchodzić się z lustrem?

Gdy nie używasz lustra, to zakryj taflę ładną chusteczką i schowaj je do szuflady lub zostaw zakryte na toaletce. Gdy będziesz potrzebować go ponownie, wyjmij je i przemyj. Magiczne lustro jest osobistym przedmiotem magicznym i nie należy pożyczać go osobom, do których nie masz pełnego zaufania.

*** Czary ze zwykłych luster.

Nawet łazienkowe lustro może stać się bardziej magiczne, jeśli sprytnie wykorzystasz jego energię. Patrzysz w nie kilka razy dziennie, dlatego warto zawiesić na nim ulubione afirmacje. Napisz rano czerwoną szminką "Kocham Cię", a partner od razu się uśmiechnie i cały dzień będzie lepszy."
03-03-2014, 08:43
Reply
kingulowa Offline
Neofita

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2017
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Lustra obsydianowe
Bardzo ciekawe! Jeszcze nie doczytałam się takich informacji o lustrach, a to rzeczywiście jest bardzo interesujące. Szczególnie, że w normalnych lustrach można robić to samo!
17-03-2017, 18:48
Znajdź Posty Reply
Herkules Offline
Użytkownik

Liczba postów: 10
Dołączył: Dec 2018
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Lustra obsydianowe
Zabobony....
02-12-2018, 23:47
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB