Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak jest z tą reinkarnacją?
Autor Wiadomość
pati_czek Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 83
Reputacja: 3
Podziękowania: 0
Podziękowano 3 razy w 3 postach
Jak jest z tą reinkarnacją?
Moi drodzy i mądrzy Witchcraftowcy. Uśmiech

Troszkę sobie pochodziłam po tym forum. Zauważyłam, że poświęcacie też swą uwagę reinkarnacji.
Mój siostra jest fizycą. Ostatnio robiła wykład o nieliniowości czasu. Dzięki niej przez chwilę poczułam się niczym Sokrates ("Wiem, że nic nie wiem" - co zresztą po tymże wykładzie zmianie nie uległo Oczko).

No ale, narodziło się we mnie takie spostrzeżenie: jeżeli dusza ulega reinkarnacji, a czas nie jest liniowy, to czy kolejne wcielenie może być w epoce wcześniejszej chronologicznie?
03-03-2014, 15:38
Znajdź Posty Reply
~Viktor
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
RE: Jak jest z tą reinkarnacją?
Oooeee.... No, takiego pytania się nie spodziewałem! Ale to ciekawe i podpisuje się pod pytaniem.
03-03-2014, 17:08
Reply
pati_czek Offline
Starszy użytkownik

Czyli, to w jakim czasie się narodzimy, jest zależne od tego, jaką lekcją ma odbyć dusza? Dobrze to rozumiem?
Ale dziękuję za odpowiedź. Uśmiech
03-03-2014, 17:41
Znajdź Posty Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 129
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Myślę, że trzeba by było tu też wziąć pod uwagę wymiary równoległe. My jesteśmy tu w roku 2014, a wcielamy się w osobę, która żyje w średniowieczu, bo w tamtym wymiarze ludzie jeszcze są w średniowieczu. Powiedziałbym coś jeszcze, ale nie potrafię tego, co myślę, wyrazić słowami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2014, 17:47 {2} przez Diego.)
03-03-2014, 17:47
Znajdź Posty Reply
pati_czek Offline
Starszy użytkownik

A może po prostu nie ma czegoś takiego, jak przyszłość i przeszłość? Jest tylko teraz, a to, co my określamy jako odległa przyszłość bądź przeszłość, to tylko inne wymiary?
03-03-2014, 18:13
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Zależy, co się rozumie pod pojęciem "chronologiczny"?
Koncepcja z gatunku s-f. Czysta fantazja, ale czemuż nie... Zawsze można puścić wodze wyobraźni.
Nie można się cofnąć do poprzedniego wcielenia fizycznie.
Ale myślę, że można się przenieść w inny wymiar czasoprzestrzeni kosmicznej, na pewno istnieją inne zamieszkane planety.
Ciekawe, co zrobiliby zwolennicy reinkarnacji, gdyby się jednak okazało, że mamy jedno jedyne życie? :D
03-03-2014, 18:18
Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 556
Reputacja: 37
Podziękowania: 14
Podziękowano 297 razy w 96 postach
Ilekroć porusza się temat czasu, czy to z fizycznego, czy z magicznego punktu widzenia, koniecznie należy pamiętać o uniwersalnym prawie, wynikającym z teorii względności Einsteina.

Opierając się o filozofię kabalistycznego Drzewa Życia, istnieją co najmniej 4 różne plany.
Pierwszy plan, plan fizyczny jest objęty czasem i przestrzenią.
Wyższy, świat astralny jest bezczasowy, czyli w nim każdy inny czas (przeszłość/przyszłość) można znaleźć po prostu w innym miejscu. Tam różne czasy istnieją równolegle w jakiejś odległej przestrzeni.
Kolejny wyższy plan, to plan mentalny, gdzie nie ma ani czasu, ani przestrzeni. Tam wszystkie czasy i miejsca znajdują się w jednym i tym samym miejscu, w tym samym momencie. Oddzielność tych różnych wymiarów na planie mentalnym odznacza się sekwencją, czyli każda możliwa rzeczywistość zmienia się w inną, następną. Dzieje się to ciągle, w nieskończoność, z taką prędkością, że nie ma mowy o jakimkolwiek czasie.
Ostatni, czwarty plan, to Akasha, gdzie nie ma już nawet sekwencji. Jest to geometryczny punkt, wszystkie możliwości w jednym.

Reinkarnacja to proces wcielania się Ducha (ciała mentalnego) w ciało fizyczne.
Dla Ducha nie ma czasu ani przestrzeni, więc może reinkarnować się gdzie i kiedy chce i może to robić bez jakiejkolwiek chronologii. Dla ducha może to być zatem najpierw rok 3000, potem 1200, potem 4500, a potem jeszcze w prehistorii.
Dla Ducha to bez znaczenia, ale tutaj wchodzi w grę teoria względności, bo choć dla Ducha czas nie istnieje, to dla ciała fizycznego (a w tym i ograniczonego umysłu wcielonego człowieka) czas istnieje. Znaczy to, że nawet, jeśli najpierw było się w roku 3000, a potem w 2014, to i tak dla wcielonego umysłu pierwszy będzie się wydawał 2014 i nie będzie miał on dostępu do pamięci z 3000 roku.
Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale.
03-03-2014, 19:38
Znajdź Posty Reply
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 188
Podziękowania: 17
Podziękowano 21 razy w 11 postach
Czas jako taki (jeśli mówimy o absolutnym czasie) to najprawdopodobniej złudzenie. Istnieje tylko tu i teraz, które nieustannie się zmienia. To, co ma nastąpić, nie jest zdeterminowane.
Już C.G. Jung zauważa, że nieświadomość tworzy pewien obraz/wizje naszej przyszłości.
Koncepcje rozwija słynny na całym świecie naukowiec Evander, który mówi o nici nadświadomości, która jest niejako "linią bezpieczeństwa" dla nieświadomych ludzi. Ta koncepcja jest (przynajmniej z moich obserwacji) wydaje się słuszna, choć ma bardzo wiele znaków zapytania.

Więc moim zdaniem reinkarnacja (co do której też mam parę znaków zapytania) nie jest możliwa do przeszłości. BO PRZESZŁOŚCI NIE MA!
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
03-03-2014, 19:49
Znajdź Posty Reply
Sorrio Lenen Offline
Lightbringer

Liczba postów: 203
Podziękowano 11 razy w 5 postach
Czas istnieje po to, żeby wszystko nie działo się na raz. Duch wciela się tam gdzie chce, kiedy chce, w zależności od tego, czego potrzebuje i co chce przeżyć. Czytałam gdzieś, że jeden fragment przeżywa wszystkie swoje wcielenia w tym samym momencie - może to coś podobnego do tego, o czym mówił Oth.
03-03-2014, 20:01
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(03-03-2014, 19:38)Oth napisał(a): Reinkarnacja to proces wcielania się Ducha (ciała mentalnego) w ciało fizyczne.
(...) choć dla Ducha czas nie istnieje, to dla ciała fizycznego (a w tym i ograniczonego umysłu wcielonego człowieka) czas istnieje.
Mam nadzieję, że wyraziłem się zrozumiale.
Tak, Oth, wyraziłeś się zwięźle, logicznie i jak najbardziej zrozumiale. Dzięks. Uśmiech
03-03-2014, 23:13
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB