Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Zaginione" 4 klucze królewskie
Autor Wiadomość
Odporny Offline
Użytkownik

Liczba postów: 42
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 7
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
"Zaginione" 4 klucze królewskie
Każda z salomonicznych pieczęci Goecji jest czymś w rodzaju bramy, która otwiera nas na inny wymiar, zamieszkiwany przez inne istoty. Zamieszczone w grimuarze zaklęcia to klucz tylko do wrót frontowych. Aby zadomowić się głębiej w świątyni Salomona, potrzebne są kolejne, zagubione klucze. Język

Tym bajkowym wstępem zachęcam Was do zapoznania się z kilkoma złotymi radami, zastosowanie których okaże się bardzo pomocne przy pracy z Goecją.

Cały trik polega na tym, by przyzywać demony i "wynosić je w górę". Marzeniem każdego goeckiego demona jest wyjść na zewnątrz piekielnej skorupy, a magowie mogą je spełnić dając im jakieś zadanie. Czyli, chcąc czegoś od demona w rzeczywistości mu pomagamy. Pytanie brzmi: Dlaczego niechętnie pomagają one ludziom, skoro ci im chcą pomóc?

W rzeczywistości nie jest tak, że one nas nienawidzą. Sprawdzają one jedynie czystość naszych dusz! Demony atakują, prowokują, wyzywają po to, by mag nad nimi zapanował. Być może słyszeliście, że gdy wkroczy się na ścieżkę magii, to adept spotyka trudności. Są one zsyłane na nas po to, abyśmy mogli je przezwyciężyć. Gdy spotykamy trudności oczywiście otrzymujemy intuicyjnie wiedzę, która pozwala nam podjąć się tej walki. To poświęcenie zawsze zostaje wynagrodzone!

Ale co demony obchodzi stan naszej duszy? :D Wynika to z uniwersalnej zasady syntezy. Jeśli znajdujemy się w stanie, którego nie chcemy (antyteza) i chcemy zmienić go na taki jaki chcemy (teza), to otrzymamy coś po środku (synteza). Jeśli ktoś jest niskiego poziomu rozwoju, znajduje się na Ziemskim dnie, to nie wyciągnie demona do nieba. Język Dlatego ważne jest połączenie z Bogiem!

Demony są różnych "narodowości". Dzięki kabale każdemu z demonów możemy przypisać sferę planetarną w Assiah, zastęp aniołów w Yetzirah, archanioła w Briah i w końcu jedno z imion Bożych zerżniętych z Atziluth. Jest zasada, że hierarchię zaczynamy przywoływać od góry, czyli od odpowiedniego imienia Boga. Potem dopiero archaniołów i aniołów, następnie energię danej sfery i dopiero wtedy demona.

Tak przyzwany demon będzie mógł działać na każdej płaszczyźnie, więc spełni również każde życzenie w naszej rzeczywistości. To jest Klucz do Klucza Salomona! Oczko

Pamiętajcie również o zachowaniu się kulturalnie wobec przyzywanych istot. Inaczej wykażecie, że nie jesteście gotowi na to, by je przywoływać i nie będą Wam posłuszne.

Wstrzymam się od opisywania hierarchii, by czasem ktoś niedoświadczony nie chciał się za to zabierać. Ten tekst ma mieć charakter czysto informacyjny, więc sam w sobie nie nadaje się do wykorzystania w praktyce. Osoby gotowe do tej praktyki będą wiedzieć, gdzie znaleźć hierarchie. ^^

Oczywiście należy pamiętać, że to tylko mój punkt widzenia, więc niektórzy mogą się nie zgodzić. ;P Ale jeśli zamieni się pojęcie piekła na "niższy astral", to można wiele z tego wynieść. Oczko
08-03-2014, 14:38
Znajdź Posty Reply
~Viktor
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: "Zaginione" 4 klucze królewskie
Ciekawe i warte przeczytania, no i zrozumienia.
08-03-2014, 19:01
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB