Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Horus
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...
********

Liczba postów: 5,121
Dołączył: Sep 2012
Reputacja: 85
Podziękowania: 879
Podziękowano 1394 razy w 691 postach
Post: #1
Horus
I tym razem zacznę od legendy.

Kiedy już Izyda i Ozyrys spłodzili potomka, Izyda przed gniewem Setha, który to chciał władzy schroniła się w Delcie nad Nilem. Seth się wkurzył nie na żarty, i porozsyłał swoich sługusów, aby przyprowadzili mu ciężarną Izydę, jednak żaden nie powrócił.
W końcu się Seth zdenerwował i sam wyruszył na poszukiwania. Odnalazł Izydę wraz z noworodkiem. Izyda się wystraszyła i zaczęła uciekać, pewna że Seth zabije Horusa (swoją drogą co z niej za matka?), ale tym momencie przyszła nadesłana przez Re (Boga nad Bogami) moja ukochana Bastet, i muzyką zdezorientowała Setha, aby Izyda mogla zabrać dziecko i uciec wraz z nim, tak też zrobiła. Mijały lata, Seth nie mógł ich znaleźć, zaś Horus dorósł, był mądry i sprawiedliwy, tak więc ludzie zaczęli do niego chodzić, nie uszło uwadze Setha, że ludzie ciągle wędrują w tym samym kierunku, złapał jednego z ludzi, i pyta gdzie tak maszerują, człowiek krył Horusa, i mówił, że chodzą obie ot tak bez powodu. Seth oczywiście nie uwierzył i zagroził człowiekowi, że jak mu nie powie prawdy to go zabije, człowiek był gotowy umrzeć dla swojego Boga i przyszłego króla, więc nie wydał Horusa, i Seth go zabił. Mijały kolejne lata i Horus już dawno powinien przyjść do Setha, aby odebrać tron, jednak nie przychodził, więc Seth już triumfował, pewny swego zwycięstwa, wkrótce jednak w jego siedzibie dostrzegł sokoła, próbował go przegonić, i wtedy sokół zmienił się w młodzieńca, który miał koronę Ozyrysa na głowie. Seth i Horus zaczęli walczyć, ale walka była wyrównana, żaden nie mógł wygrać, w końcu. Horus się wycofał, nie widząc sensu dłuższej walki, poszedł po radę do Re, a ten mu powiedział, że Setha pokona tylko jego własną bronią, tzn podstępem. Przez następne lata Horus nieustannie napadał na Setha, co Setha już zaczęło męczyć, tak więc następnym razem jak Horus przyszedł do Setha, ten powiedział, że ma już dość i odda mu tron. Wyprawił na cześć Horusa wielką ucztę, po czym zaprosił go do swej komnaty, gdzie zaczął go uwodzić, w końcu zaproponował Horusowi akt seksualny i Horus się zgodził, kiedy Seth szczytował, Horus skierował jego spermę w ten sposób, aby padła na podłogę.

Seth zadowolony z siebie wrócił do stołu pochwalić się, że zdobył Horusa i robił mu za kobietę, że zdominował go, a w tym czasie Horus dołożył mu do jedzenia swoją spermę, kiedy Seth zaczął opowiadać, jak to Horus zrobił z siebie dziwkę, ten zaprzeczył i powiedział, że było odwrotnie...

Wtedy Seth poprosił Re, aby sprawdził i zobaczył, że jego nasienie jest w Horusie. Re sprawdza i oświadcza, że nie ma nawet śladu spermy kogokolwiek, wtedy Horus poprosił, aby Re sprawdził Setha, i Re odnalazł spermę Horusa u Setha. Czemu to było takie ważne? Otóż Seth dobrze wiedział, co robi tak potraktowany Bóg, tzn. wyruchany przez innego, nie mógł sprawować władzy, a że to u Setha wykryto spermę, to właśnie Seth stracił władzę.
Bóg chaosu i zniszczenia nie mógł znieść takiej zniewagi, ze wstydu przemienił się w rybę, i tyle go widziano. Seth miał w planach przeczekać w postaci ryby do czasu, kiedy to będzie miał okazję ponownie zasiąść na tronie.

Koniec.

A teraz zdeczka o Horusie. Jak się dowiedzieliśmy, był synem Izydy i Ozyrysa. Ożenił się także ze swoją ciotką Hathor. Atrybutem Horusa był oczywiście sokół, gdyż ten Bóg miał głowę sokoła i mógł się w niego zmieniać. Horus był Bogiem nieba, ale także był opiekunem faraonów, kiedy to jakiś faraon zasiadał na tronie, stawał się symbolicznie Horusem.

Horus był także Bogiem nieba, wojny i polowań.

Dniem Horusa jest 14. lipca.
Kolorami są złoty i niebieski.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
10-01-2014, 17:13
Znajdź Posty Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 129
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 1
Podziękowano 1 razy w 1 postach
Post: #2
RE: Horus
Jednym z tych sług Seta był Sobek, ale krodylowogłowy bóg postanowił przyłączyć się do Izydy, gdyż zrobiło mu się szkoda małego Horusa i widział w nim następcę tronu. Tak dla dodatkowej wiedzy.
28-02-2014, 16:16
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB