Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolory Księżyca
Autor Wiadomość
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,089
Reputacja: 85
Podziękowania: 867
Podziękowano 1367 razy w 678 postach
RE: Kolory Księżyca
Tańce przy ognisku nie są żałosne, są po prostu niezrozumiałe... po pierwsze tańczy się DLA ZABAWY!!! Po drugie... wrzuca się tam ziółka, kiedyś halucynogenne i tak tradycyjnie być powinno - a więc zabawa i inny stan umysłu! A po trzecie... kiedy wpatrujesz się w ogień i kręcisz się wokół niego i na dodatek jak jeszcze są tam ziółka halucynogenne to kiepska szansa, abyś czegoś w tym ogniu nie zobaczył...

Dziwię się, że można nazywać żałosnymi praktyki, które OD POCZĄTKU ŚWIATA były i działały, a wywyższać całkiem nową Magią Chaosu... nie ma też czegoś takiego jak najciekawsze czy najopłacalniejsze systemy, to od Maga zależy jaka będzie jego magia, a nie od systemu, poza tym ja osobiście (i wielu innych) nie znosi Magii Chaosu (i ich adeptów). Ogólnie zawsze się śmiałam, że Madzy Chaosu nie znoszą Magów Naturalnych i odwrotnie... NIGDY z żadnym nie mogłam się dogadać i odwrotnie (nie licząc xao). xDD Jakieś wojny, problemy? Zazwyczaj to był Mag Chaosu, który usiadł sobie w potem z pokorą na tyłku i już nie śmiał mi powiedzieć, że Magia Naturalna jest słaba. -_-' Natura jest najpotężniejszą siłą w całym Wszechświecie... i Chaos też z niej korzysta, tylko, że zupełnie inaczej my.

Poza tym... Magii Naturalnej nie każdy zrozumie bo z tym trzeba się ''urodzić'', bo raczej pewnych cech charakteru się nie wyrobi - tutaj mogę się mylić, ale nie wyobrażam sobie np. Ciebie Void w roli Maga Naturalnego, ani kolesia, który ucieka przed deszczem... albo kogoś kto krzywdzi zwierzęta, lub kogoś kto nie szanuje istot, tylko traktuje je jak sługi. Magia Naturalna jest bardzo subtelnym systemem, ale jak już się w nim zakorzenisz to czujesz ją wszędzie... hm, ciężko to wytłumaczyć, to by trzeba było poczuć, to jest coś tylko dla nas dla adeptów tego systemu, czego nikt inny nie poczuje - a jest to czysta błogość. Kilka razy bywałam w miejscach na energetyzowanych z ludźmi z ezo... nie wiedziałam co czuje patrząc na nich, niby czuli... ale widać było, że całe gówno czuli - tym bardziej, że jakoś im nie zależało na tym wszystkim. Dla mnie to była błogość, otulająca mnie energia błogości, delikatności, bezpieczeństwa i zapachu magii oraz kwiatów... Trudno to wyjaśnić! Trzeba to po prostu poczuć...

Tak, tytuł Czarownicy zasługuje każdy kto czaruje... ZAWSZE było tak, że najpierw był ADEPT, a potem jak Adept miał osiągnięcia (zawsze to było po kilku latach), był pilny i dawał radę to zostawał Magiem/Czarownicą/Druidem/Szamanem. ^^ Mi ciągle było mało... ciągle uważam, że to jeszcze za mało, aby móc się nazwać Czarownicą. Jestem zbyt ambitna... W każdym razie, nie wystarczy się tym zajmować przez kilka miesięcy, żeby naprawdę stać Magiem/Czarownicą, a przypadku Magii Naturalnej to najczęściej nie Ty decydujesz o tym tytule. :D A jest to zajebiste! Ja bym w życiu nie powiedziała, że ktoś jest Magiem skoro nie potrafi wyczuwać energii... a zwłaszcza tych mocnych. Ja sobie gotuje, ale kucharką jestem... -_-' Szanujmy ten tytuł Maga/Czarownicy! To nie jest dziwka, że każdy go może mieć. To tego trzeba mnóstwo pracy i wytrwałości.

Poza tym nie istnieje takie słowo jak ''Magiczka'' ... Void, kinderia chyba za Tobą, prawda? xDD :D

No mniejsza o to! W każdym razie... zajmuje się tym od lat i nigdy, przenigdy nie zmieniłabym tego systemu na żaden inny - ale też nikt, nie ma pojęcia jak bardzo żywy i namacalny i ukryty jest ten system. Ktoś kto by się chciał zająć ''wyższą'' Magią Naturalną, raczej nie znajdzie nigdzie o tym informacji. W każdym razie Magia Naturalna (jak każda inna) nie ma ograniczeń, tylko jest... błoga, jest naprawdę przy Tobie, np. kiedy mi się kończy kasa na karcie to nagle pojawiają się środki z niewiadomego źródła, albo łatwe i szybkie możliwości by je zdobyć.

Magia Chaosu chce tego czego ego... a czym jest ego? Czymś ludzkim... czymś co zaraz zniknie jak Twoje ludzka egzystencja dobiegnie końca, więc... dla mnie jest pusta i płytka, świadomość człowieka jest zbyt tępa, by wogóle decydować prawdziwie o tym co i jak.

Za to... dusza i podświadomość... zupełnie inna bajka, bo one są z Tobą od początku do końca... są nieśmiertelne, ego to ludzkie zachcianki, duma i te inne niskie ludzkie sprawy... Magia Chaosu bardzo pasuje do Skorpiona, więc się nie dziwię, że tak lubisz ten system - dlatego jednak ja nie lubię Skorpiona. :D Mściwe to, uparte, zawsze wszystko niby wie najlepiej, nie lubi się mylić ani przegrywać ble... ego jest brudne, dusza i serce są czyste z natury.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
03-05-2016, 14:05
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 446
Reputacja: 26
Podziękowania: 345
Podziękowano 233 razy w 129 postach
Cytat:Tańce przy ognisku nie są żałosne, są po prostu niezrozumiałe... po pierwsze tańczy się DLA ZABAWY!!!
To też niezła technika do osiągnięcia stanu ekstazy... ale mniejsza.

Cytat:Dziwię się, że można nazywać żałosnymi praktyki, które OD POCZĄTKU ŚWIATA były i działały, a wywyższać całkiem nową Magią Chaosu... nie ma też czegoś takiego jak najciekawsze czy najopłacalniejsze systemy, to od Maga zależy jaka będzie jego magia, a nie od systemu, poza tym ja osobiście (i wielu innych) nie znosi Magii Chaosu (i ich adeptów). Ogólnie zawsze się śmiałam, że Madzy Chaosu nie znoszą Magów Naturalnych i odwrotnie... NIGDY z żadnym nie mogłam się dogadać i odwrotnie (nie licząc xao). xDD Jakieś wojny, problemy? Zazwyczaj to był Mag Chaosu, który usiadł sobie w potem z pokorą na tyłku i już nie śmiał mi powiedzieć, że Magia Naturalna jest słaba. -_-' Natura jest najpotężniejszą siłą w całym Wszechświecie... i Chaos też z niej korzysta, tylko, że zupełnie inaczej my.
[quote]
Olimpia, to nie jest tak że ty korzystasz z energii elementów, a ja muszę machać penisem i rysować sigil na kartonie... Tu chodzi o coś innego, po prostu nie czczę natury, a z niej korzystam. Istnieją miejsca gdzie jest energia, i gdzie te energię mogę pobrać, a sam mogę ją przerobić so...

[quote]Poza tym... Magii Naturalnej nie każdy zrozumie bo z tym trzeba się ''urodzić'', bo raczej pewnych cech charakteru się nie wyrobi
- wątpię

Cytat:tutaj mogę się mylić, ale nie wyobrażam sobie np. Ciebie Void w roli Maga Naturalnego, ani kolesia, który ucieka przed deszczem... albo kogoś kto krzywdzi zwierzęta, lub kogoś kto nie szanuje istot, tylko traktuje je jak sługi.

Przeceniasz mnie

Cytat:Poza tym nie istnieje takie słowo jak ''Magiczka'' ... Void, kinderia chyba za Tobą, prawda? xDD :D
Kobieta-Mag, tym tytułem tutejsze feministki mnie ukamienują. Ale wiesz o co mi chodzi...

Cytat:W każdym razie Magia Naturalna (jak każda inna) nie ma ograniczeń, tylko jest... błoga, jest naprawdę przy Tobie, np. kiedy mi się kończy kasa na karcie to nagle pojawiają się środki z niewiadomego źródła, albo łatwe i szybkie możliwości by je zdobyć.
Każda magia to zakłada, ale każda innymi technikami. W Kabale, a raczej jej technikach które nie wychodzą bezpośrednio z niej, masz rzeczy które mogą ci zapewnić dostatek - odnoszę się do kamei.
03-05-2016, 15:09
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

1. Kobieta-mag to czarownica. xDDD
2. Każda magia, ale innymi technikami fakt... ale w moim przypadku nie muszę wykonywać żadnych technik. xDD Natura i jej istoty same o mnie dbają. Ogólnie to dłuższa zdeczka historia... z historii wiem, że osoba zajmująca się tą magią była pomostem między człowiekiem, a Naturą miała swoje obowiązki i swoje wynagrodzenia (coś jak kontakt Kapłan-Bóg) - to tak w skrócie, to oczywiście tylko ciekawostka i teoria, ale szczerze mówiąc doskonale pasuje do tego co mnie spotyka na co dzień np. wychodzę z kądś i nagle dosłownie wpadam na kogoś kto pilnie potrzebuje pomocy, nie rzadko jestem w sumie jedyną osobą, która może jej udzielić (albo jedną z nielicznych), a potem jakbym dostała premię. Albo rzucam robotę, martwię, martwię... ludzie sami zatrzymują mnie na ulicy czy chciałabym z nimi pracować! Spada mi nagle jakaś ulotka o pracę pod nogi itp. Różnie z tym jest... jak mówiłam to tylko taka teoria mająca podłoże w historii. Mniejsza o to... w każdym razie, każdy ma swój system, ale Magii Naturalnej nie oszukasz i tak naprawdę nie każdy się może zajmować - bo trzeba obudzić w sobie prawdziwy szacunek i prawdziwą miłość do Natury, która pochodzi prosto z Ciebie, inaczej ... no lipa zdeczka. Mniejsza, ja kocham swój system i w życiu bym go nie zamieniła na nic innego. To wszystko jest kwestią bardzo indywidualną, wszystko zależy od nas i naszego ''gustu'' - jedni czują się najlepiej i mają największe efekty w Magii Enochiańskiej, inni w Magii Sympatycznej, inni w Chaosie a inni w Naturalnej... sądzę, że jeśli Mag/Czarownica czuje się w spełniony w tym co robi to jest na właściwej drodze, którą sam znalazł.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
05-05-2016, 23:23
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Wtajemniczony

1.Wedle twoich definicji
2.Niektórzy muszą, tyle w temacie :T
05-05-2016, 23:35
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

1. Nie, nie moich. To jest ogólna definicja. xD Nie raz ludzie byli poprawiani (nie, nie przeze mnie) odnośnie tej ''magiczki'' czy ''czarodziejki'' - to pierwsze istnieje w grach, drugie w grach i bajkach. Nawet w legendach masz ''czarownicę'' w historii też wiadomo, że nie było takiego określenia jak ''magiczka'' - szeptucha, znachorka, czarownica, jasne. Magiczka... gdzie? xD Nie bądź uparty Skorpion - wiem, że nie znosisz się mylić i przyznawać do błędu, ale przynajmniej bądź obiektywny. Pamiętasz swój ostatni skan na mnie... ? No ehem.
2. A co tu więcej dodać? Bez nóg nie możesz chodzić, bez zdrowego umysłu myśleć, a bez odpowiedniego podejścia do Magii Naturalnej - uprawiać ją. Co pokazuje nie tyle historia (i konsekwencje), ale także doświadczenie. Nigdy nie będziesz dobrym Magiem Naturalnym bez kilku rzeczy, a ja nigdy Magiem Chaosu bez kilku rzeczy... Twój charakter i wnętrze. Magia jest w Tobie. Tylko jaka? Kiepsko coś sprzedasz skoro nie jesteś do tego w pełni przekonany... tak samo z Magią. Mało kto Ci będzie chciał pomóc, jeśli będziesz mu podkładał świnie pod nogi lub go nie szanował... Nie będziesz dobrym koszykarzem, bez lat ciężkiego treningu i smykałki do tego, tak samo z Naturą/Chaosem/Kabałą/Tarotem itp. Przecież to takie proste! Każdy jest inny i do wszystkiego się dany człowiek nadaje. Chcesz to spróbuj! Jasne, niektóre rzeczy Ci wyjdą (sama korzystam efektywnie z wielu systemów/technik w tym i Chaosu, ale odczujesz różnicę). Każdy najlepiej robi to w czym czuje się najlepiej... a niektóre osoby, nie mają co liczyć na wsparcie istot żywych (na czym opiera się w dużej mierze Magia Naturalna).

Jak mnie raz pogoniła Freja to nie zapomnę. xDD A ostatnio dał mi zabawną nauczkę Merkury. I co? W tym systemie spętać nie możesz... bo to już nie będzie Magia Naturalna.

Każdy powinien korzystać ze wszystkiego co się da, tak samo jak można spać w wielu miejscach, u cioci, w hotelu, pod niebem... ale Twój dom i Twoje łóżko to zupełnie co innego.
Normalność to wymysł.
-----------
06-05-2016, 00:16
Znajdź Posty Reply
Void Offline
Wtajemniczony

A po co to szufladować? Masz energię i masz ciała ktore rozwijasz. Masz płaszczyzny i masz psychikę ktore peneyrujesz by sie rozwinąć. Wolą okreslasz co chcesz i to masz, ale sens to rozwój. Gdyby się tak zastanowić to ważne są tylko modele pracy magicznej...
06-05-2016, 09:21
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB