Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Morza - wstęp.
Autor Wiadomość
Primaevalherbarium Offline
Serce natury

Liczba postów: 26
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 5 razy w 2 postach
Post: #1
Magia Morza - wstęp.
Magia Morza jest odprawiana nad brzegiem morza albo oceanu lub ewentualnie z obiektami przeobrażonymi i kształtowanymi przez morze.
Od wieków morze było obiektem, który czczono, bano się go, uświęcano, modlono się i oddawano cześć na różne inne sposoby. Było ono siedzibą bogów i bogiń, syren i wodników, rusałek i węży morskich - szkaradnych potworów i kuszących syren, które wabiły marynarzy i sprowadzały na nich śmierć wśród podwodnych skał.
Pod morskimi falami leżą starożytne, legendarne lądy i cywilizacje - Atlantyda, Lemuria, Liones, aby wymienić tylko niektóre - i z morza wyszło wszelkie życie. W ten sposób morze jest jednocześnie końcem i początkiem, alfą i omegą - tym, co rodzi życie, i tym, co je niszczy.
Zarówno w czasach starożytnych, jak i dzisiaj populacje ludzkie skupiają się wokół rzek i wzdłuż wybrzeża. To właśnie tam najłatwiej o pożywienie - ryby, ostrygi, małże, algi, wodorosty. Przeróżne tratwy, trzcinowe łódki, a potem łodzie o bardziej skomplikowanej budowie mogły podróżować po morzu do odległych lądów i krain.
Ludzie zależni od morza personifikowali je; bogowie i boginie wyrośli z jego głębin i miłośnie rozchylali ramiona, aby objąć prostych ludzi, albo wyrzucali w górę fale, które roztrzaskiwały ich delikatne łódki i zmywały całe wioski z powierzchni ziemi.
Tak samo jak strumienie, źródła i rzeki, także było czczone morze. Łącznie z obrzędami religijnymi odprawiano również obrzędy magiczne i odprawia się je do dziś.
Wiele dawnych bóstw morskich zaludnia literaturę Posejdon, Izyda, Neptun, Proteus, Okeanos, Manannan (opiekun żeglarzy w mitologii staroceltyckiej - przyp. tłum.), Tiamat (sumeryjska bogini morza - przyp. tłum.) -wielu z nich składano obiaty, ofiarowywano kadzidło, poświęcano im rozmaite przedmioty.
To, czego książki zdają się nie wiedzieć, to fakt, że są one wciąż żywe; ich szepty rozlegają się w szumie oceanu, a ich moce przybywają i ubywają wraz z księżycem. Spoczywając na dnie, czekają, aby powstać i znów zostać uznanymi.
Chociaż nie musisz czcić morza ani jego bóstw, aby praktykować magię morza, musisz szanować je jako niewyczerpane złoże mocy. Morze to nasza pierwotna Matka, starsza niż kontynenty, na których żyjemy, starsza niż góry, drzewa i kamienie. Morze samo jest czasem.
Chociaż magię morza najlepiej celebrować nad morzem, wiele z podanych niżej zaklęć można odprawiać właściwie wszędzie, pod warunkiem że uda Ci się zdobyć niektóre potrzebne do tego narzędzia.
Miska wypełniona wodą, do której wsypiesz sól, może zastąpić morze, tak samo jak wanna słonej wody. Poszukaj w sklepach z antykami i osobliwościami muszli, piasku, wodorostów i innych przedmiotów związanych z morzem.
Magia morza jest tak tajemnicza i zmienna, jak ono samo. A oto trochę jego magii.
Przypływy i odpływy
Są one niezwykle istotnym aspektem magii, tak samo jak księżyc. Przypływy i odpływy wyznaczają rytm bicia serca oceanu; przepływy mocy, do których można dostosować magię z korzyścią dla jej efektów.
Są trzy fazy ruchów morza, tak samo jak księżyca, który nimi rządzi.

1. Przypływ, kiedy poziom wód morskich zaczyna się podnosić (od niskiego do wysokiego przypływu);
2. Wysoki przypływ, najwyższy poziom wód, pojawiający się dwa razy na dobę, kiedy morze lub ocean wspina się na plażę;
3. Odpływ, kiedy poziom wód opada (od wysokiego przypływu do odpływu).
W zasadzie, tak jak przy księżycu, istnieje także czwarta faza, niski odpływ, ale z reguły nie używa się go w magii. Jest to jednak dobry czas na medytacje i introspekcje, a także na poszukiwanie szczegółów swojego poprzedniego życia.
Wszystkie pozytywne, produktywne zabiegi magiczne powinny być odprawiane podczas przypływów. Do tego rodzaju czarów zalicza się czary dotyczące płodności, pieniędzy, miłości, uleczeń itp.
Najwyższy punkt przypływu jest najlepszą porą na praktykowanie czarów w zasadzie wszelkiego rodzaju: pozytywnych lub negatywnych, dobrych lub niszczycielskich.
Podczas odpływów praktykuje się czary natury negatywnej i niszczycielskiej.
Najwyższy lub najniższy punkt przypływu pojawia się co sześć godzin - w ciągu doby mamy zatem dwa przypływy i dwa odpływy. Większość sklepów wędkarskich i bibliotek ma tabele przypływów i odpływów, tak samo jak lokalne gazety z miejscowości nadmorskich. Sprawdź w takiej tabeli pory przypływów i odpływów w dniu, kiedy zamierzasz odprawiać jakieś czary nad morzem, jeżeli nad nim mieszkasz lub właśnie przebywasz, i postaraj się odprawić rytuał w porze odpowiedniej fazy, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Możesz brać fazy morza pod uwagę przy każdym zaklęciu, ale nie jest to konieczne.
Do ważnego rytuału najlepszą porą jest najwyższy przypływ w danym miesiącu. Możesz określić czas jego wystąpienia, porównując tabele przypływów i odpływów miesiąca i znajdując dzień, w którym fale dostaną się najdalej i najwyżej na ląd. Będzie to największy przypływ, który zawsze jest skorelowany z pełnią księżyca. Jeżeli jednak nie możesz czekać na ten dzień, nie przejmuj się nie zaszkodzi to zaklęciu.
Przypływy i odpływy mają pozytywny wpływ na zaklęcia, ale warto je sprawdzać także z powodów praktycznych. Rytuały odprawiane na plaży to naprawdę wspaniałe, robiące duże wrażenie, magiczne przeżycie, ale jeżeli nadciąga przypływ, a plaża jest kamienista i otoczona skalistymi urwiskami, to nagle może się okazać, że znalazłeś się w pułapce bez wyjścia.
Taka przygoda spotkała mnie pewnej nocy. Po odprawieniu magicznych zabiegów nagle zorientowałem się, że poziom wody gwałtownie wzrasta i zaczyna się robić niebezpiecznie. Musiałem wspinać się po poszarpanych ścianach skalnych w całkowitych niemal ciemnościach, aby dostać się do samochodu. Kiedy już dotarłem bezpiecznie na górę, obejrzałem się, spojrzałem w dół i ujrzałem, że cała plaża znajduje się pod wodą. Po tym wydarzeniu zawsze skrupulatnie sprawdzałem godziny przypływów!

~Źródło ,,Moc ziemi
rytuały i zaklęcia magii naturalnej'' - Scott Cunningham
'Ten, kto się otrze o magię, zmienia się na zawsze.'
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2014, 18:06 {2} przez Primaevalherbarium.)
20-03-2014, 17:29
Znajdź Posty Reply
~Viktor
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Magia Morza - wstęp.
Swojego czasu miałem okazje się przekonać o mocy Morza i istot z nim związanych...polecam zaznajomić się z tematem (praktycznie oczywiście)
20-03-2014, 17:43
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB