Ocena wątku:
  • 2 głosów - 3 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magia Morza - narzędzia.
Autor Wiadomość
Primaevalherbarium Offline
Serce natury

Liczba postów: 25
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Magia Morza - narzędzia.
Narzędzia:
Potrzebne przy magii morza można je znaleźć w samym morzu lub na jego brzegu. Mogą być naturalne lub wykonane przez człowieka; odwieczne jak samo morce albo nowe i świeże jak świt nad nim wstający. Chociaż narzędzia te mogą być różne, w zależności od miejsca i epoki, przedstawiam tu te najbardziej powszechne i znane.
Muszle morskie
Są darami morza i używamy ich jako reprezentacji bóstw morskich. Długie, spiralne, symbolizują bogów, okrągłe zaś - boginie. Ślimaki porcelanki od wieków uważane były także za symbol tych drugich.
Wiele spośród morskich czarownic i magów umieszcza muszle na swoich ołtarzach z tego właśnie powodu i przy nich odprawia w domu czary związane z magią morza.
Kiedy magiczny obrzęd odprawiany jest nad brzegiem morza, można ułożyć ochronne koło z muszli zebranych specjalnie do tego celu.
Muszle zawiesza się i nosi, aby wspomóc płodność albo przyciągnąć do siebie pieniądze, ponieważ one same były kiedyś środkiem płatniczym.
Weź dużą jedno skorupową (z jednego kawałka) muszlę i potrzymaj ją blisko ucha. Usłyszysz, jak szepce w niej głos morza. Pozwól mu do siebie przemówić. Może się zdarzyć, że usłyszysz jakąś wiadomość z przeszłości albo z przyszłości; a może odgłos morza uczuli i przygotuje Twój umysł na odebranie jakiejś psychicznej wiadomości.
Z jakichś wyjątkowych muszli, znalezionych przez Ciebie na plaży, możesz wykonać amulet.
Muszla trzymana w domu może być przedstawicielem i wskaźnikiem morza. Podnieś muszlę do ucha; jeżeli głos w jej wnętrzu jest głośny, to morze jest wzburzone, jeżeli zaś jest cichy i miękki, to morce jest spokojne i gładkie.
Muszla postawiona przy wejściu do domu gwarantuje, że wejdzie do niego szczęście.
W konchy bardzo dużych muszli jedno skorupowych czarownicy dmą podczas rytuałów nadmorskich, aby odpędzić negatywne wpływy i zaprosić bogów i dobre duchy do bycia obecnymi przy zaklęciach.
Drewno wyrzucone przez morze
Drewno z morza, nasycone solą morską, wysuszone przez słońce na plaży, jest naturalnym paliwem do mistycznych ognisk, które często potrzebne są przy rytuałach magii (patrz rozdział 7: „Magia ognia”).
Drewna wyrzuconego przez morze można też używać do zaklęć. Weź odpowiedni kawałek takiego drewna i nożem wytnij na nim symbol swojej potrzeby. Wrzuć potem drewno do morza, błagając je o spełnienie Twojej prośby.
Niewielki kawałek morskiego drewna może być ozdobiony ochronnymi symbolami i noszony jako talizman albo amulet przyciągający lub odpychający siły, w zależności od Twoich potrzeb.
Z kawałka drewna wyrzuconego przez morze możesz także zrobić rodzaj magicznej różdżki; takiej różdżki można używać potem do kreślenia magicznych kręgów na piasku, w których obrębie będziesz odprawiać czary. Można także szkicować nią runy na piasku. Nie ma zasad co do kształtu i wielkości różdżki ani rodzaju drewna, z którego powinna być zrobiona; cokolwiek ofiaruje Ci morze, będzie odpowiednie.
Boje i pławy
Na większość brzegów morze wyrzuca czasami boje i pławy rybackie.
Wiele lat temu wszelkie takie pływaki, służące podtrzymywaniu sieci rybackich i wskazywaniu ich położenia, były wykonane ze szkła, zazwyczaj o błękitnawym albo zielonkawym zabarwieniu. Szkło, z którego były zrobione, było grube i pława taka „strzelała", kiedy została upuszczona lub stłuczona. U jej podstawy znajdowało się szklane wybrzuszenie, powstałe przy zapieczętowaniu kuli w procesie produkcji.
Niestety, większość dzisiejszych pław zrobiona jest z plastiku. Jeżeli uda Ci się znaleźć szklaną kulę na plaży, masz niezwykłe szczęście. Jeżeli nie, spróbuj znaleźć taką boję w sklepie z antykami albo upominkami. Upewnij się, czy kula była używana na morzu, ponieważ to dodaje jej mocy i naładowuje ją magicznie.
Jeżeli znajdziesz albo kupisz taką kulę, starą albo nową, zanieś ją nad morze podczas wysokiego przypływu. Zanurz ją trzy razy w wodzie, wypowiadając przy tym następujące słowa:
 Szklana niebieska (zielona) bańko, zaklinam cię,
 byś była magicznym darem dla mnie.
 Energia twa uwolniona przez dotknięcie solą;
 niech tak się stanie, to jest moją wolą.
Zanieś kulę do domu, owiń w zielono-błękitne sukno i ukryj w bezpiecznym miejscu.
Boja albo pława może być teraz używana do wróżenia. Wynieś ją na dwór. Zmocz jej podstawę odrobiną słonej wody, owiń ją w kawałek materiału i zajrzyj w przyszłość.
Kamyki z dziurami
Jeżeli znajdziesz nad morzem kamień przedziurawiony na wylot, podnieś go, ponieważ jest to wartościowe magiczne narzędzie. Taki kamień z dziurką jest zawieszany w domu dla ochrony, noszony na sznurku na szyi w tym samym celu, a także używany do innych magicznych celów.
Weź przedziurawiony kamień, znajdź patyk, który idealnie pasuje do dziurki, i wciśnij go do środka. Wrzuć kamień do morza, a miłość przyjdzie do Ciebie.
Aby zobaczyć duchy morza, weź kamień z dziurką i zanieś go nad morze podczas wysokiego przypływu, w nocy. Zamknij jedno oko, zwróć się twarzą do morza i przyłóż kamień do drugiego oka. Popatrz przez otwór w nim, a może zobaczysz ducha morza.
Aby wyleczyć się z choroby, umieść dziurawy kamień w wannie, w której bierzesz kąpiel. Dodaj do wody soli i wejdź do wanny. Taki kamień powinien być użyty tylko do tego celu.
Kamienie z dziurami są jednym z najcenniejszych magicznych narzędzi, darem morza. Ponieważ symbolizuje ono wieczność i żeńską siłę natury, kamienie takie są nie tylko amuletami przynoszącymi szczęście czy magicznymi narzędziami, ale naprawdę są święte.
Wodorosty
Podczas gdy wodorosty są ważnym źródłem pożywienia w wielu częściach świata, u nas, na Zachodzie, są rzadko używane w tym celu. Ewentualnie stosuje się je do produkcji konserwantów i takich produktów, jak pasta do zębów. Istnieją jednakże magiczne sposoby używania wodorostów.
Wysusz na dworze wodorosty pocięte na niewielkie kawałki. Kiedy są już całkiem suche, zawieś je w domu, a one ochronią go przed pożarem.
Suszone wodorosty używane są także do rozpalania magicznych ognisk na plaży; wiesza się je także na dworze, aby wskazywały pogodę. Kiedy wodorosty się pomarszczą, pogoda będzie słoneczna. Jeżeli jednak powiększą swoją objętość i zrobią się wilgotne w dotyku, należy spodziewać się deszczowej pogody.
Niewielki kawałek wodorostu umieszczony w szczelnie zakręconej butelce whisky, którą należy postawić na nasłonecznionym oknie, może sprowadzić do Twojego domu pieniądze. Musisz tylko codziennie potrząsać butelką.

~Źródło ,,Moc ziemi
rytuały i zaklęcia magii naturalnej'' - Scott Cunningham
'Ten, kto się otrze o magię, zmienia się na zawsze.'
20-03-2014, 18:16
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB