Ocena wątku:
  • 1 głosów - 2 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wampiry Emocjonalne
Autor Wiadomość
Gwynbleidd Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 208
Reputacja: 3
Podziękowania: 20
Podziękowano 21 razy w 11 postach
RE: Wampiry Emocjonalne
(03-23-2014, 18:07)Ismena napisał(a): Gwynbleidd to zalezy ...jesli jest to reportaz z wojny badz z Afryki "na zywo", albo programy typu "Sprawa dla reportera" i pokazuja ludzi pokrzywdzonych przez los, to ich lzy i emocje sa jak najbardziej prawdziwe. A to daje komus okreslone bodzce. Rozni sa ludzie na tym swiecie.

No racja... Myślałem o filmach fab.
Quae medicamenta non sanant, ferrum sanat; quae ferrum non sanat, ignis sanat...
03-23-2014, 18:35
Znajdź Posty Reply
Oth Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 549
Reputacja: 35
Podziękowania: 17
Podziękowano 291 razy w 94 postach
Zanim zaczniecie się kłócić o to samo, rozróżnijcie, że jest empatia ezoteryczna i psychologiczna. O ile ezoteryczna tyczy się głównie umiejętności odczytywania stanu emocjonalnego (i ogólnie energii), to w definicji empatii psychologicznej mieści się jeszcze współodczuwanie tych stanów emocjonalnych. Wampir może czuć czyjś stan emocjonalny i żerować na energii, którą wyzwala. Jest to zupełne przeciwieństwo współodczuwania, gdzie empata (w ujęciu psychologicznym) czuje to samo co druga osoba, czyniąc jej ulgę. Można być empatą ezoterycznym nie będąc empatą psychologicznym.
03-23-2014, 19:46
Znajdź Posty Reply
xao Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 346
Reputacja: 22
Podziękowania: 114
Podziękowano 198 razy w 66 postach
Ismena: Tak jak napisał Oth, są dwa rodzaje empatii i ja miałem na myśli tą w ujęciu ezoterycznym.
Evander pisze, że to co ja opisuję jest wampiryzmem energetycznym opierającym się na ssaniu energii emocjonalnej, możliwe, chociaż ja bym powiedział że nie jest to, to samo. W sumie bardziej niż pobieranie energii przypomina to dosłownie "upajanie się cudzymi emocjami" - ciężko to wytłumacz, to po prostu trzeba poczuć. Jest to umiejętność zupełnie bierna, jednak tego rodzaju wampir nie ma ubytków we własnej energetyce, nie robi tego żeby uzupełnić energię, którą ciągle traci w odróżnieniu od wampira energetycznego.

Dalej obstaję przy tym, że jest to bardzo silnie powiązane z umiejętnością empatii(ezoterycznej oczywiście).
03-23-2014, 23:35
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Xao możemy robić sobie podziały. To, jak to ująłeś "upajanie się emocjami", to również pobieranie energii. W wyniku silnych emocji negatywnych, takich jak złość czy płacz wyzwala się jej całkiem sporo. Emocje to również jest energia. Fragment książki Michelle Belanger "Wampiry same o sobie"- "Decydującym czynnikiem definiującym psi-wampa jest fakt, że jest on w stanie zaspokoić swoje podstawowe potrzeby cielesne, mentalne i duchowe WYŁĄCZNIE poprzez pobieranie energii życiowej. Osoba taka będzie potrzebowała przyjmowania jej w określonych odstępach czasu (przeważnie okres ten wynosi od jednego tygodnia do miesiąca, w zależności od jej aktywności, metabolizmu, stopnia intensywności potrzeby itd.), ponieważ w przeciwnym wypadku zacznie odczuwać znaczne pogorszenie stanu swojego zdrowia. Brak dostępu do tej energii powoduje zazwyczaj apatie, depresje, osłabienie układu immunologicznego itd. (...) wampiry psychiczne niezdające sobie sprawy z tego, co się z nimi dzieje, mogą niezwykle destrukcyjnie wpływać na osoby w ich najbliższym otoczeniu. Jeśli nie doświadczyły przebudzenia, w nieświadomy sposób generują zazwyczaj melodramatyczne sytuacje o potężnym ładunku emocjonalnym, aby żerować na powstającej w ten sposób energii. Lubia oni przyciągać uwagę innych, a w relacjach skupiają się zazwyczaj na problemach. (...) Sama miałam do czynienia z tego rodzaju psi-wampami i muszę przyznać, że jestem w stanie zrozumieć, dlaczego stali się oni przyczyna powstania tak negatywnej opinii o wampirach psychicznych.(...) Pobieranie energii od niezgadzającej się na to osoby jest w rzeczy samej nieetyczne. Ale tylko przez popularyzowanie jej świadomego czerpania można sprawić, aby psi-wampy brały moralna odpowiedzialność za poddawanie się odczuwanej przez siebie potrzebie zerowania. Kiedy psi-wamp uzyska już świadomość i samokontrole, będzie w stanie wykorzystać swoje możliwości w bardziej pożyteczny sposób, poszukując chętnych do współpracy dawców, zamiast przypadkowo pobierać energie od kogokolwiek, kto tylko znajdzie się w pobliżu." ** "Energia otaczająca- ludzie nieustannie utrzymują wymianę energetyczna z otoczeniem, zarówno pobierając energie jak i ja emitując. Energia promieniująca od istot ludzkich może gromadzić się w otaczającej ja przestrzeni fizycznej, zwłaszcza jeśli w danym miejscu znajduje się duża grupa ludzi w stanie silnego pobudzenia emocjonalnego. Wytwarzana w ten sposób energia zaczyna swobodnie dryfować, ponieważ nie przynależy już ona bezpośrednio do żadnej z osób, często określa się ja jako energie otaczającą. Zerowanie na energii otaczającej jest uważane za najmniej wątpliwe etycznie rozwiązanie, ponieważ umożliwia ono wampirom psychicznym wchłanianie ludzkiej energii życiowej bez odbierania jej jakiejś konkretnej osobie. " A tzn, że wampy można spotkać w większych grupach ludzi na koncertach, dyskotekach, w klubach nocnych itd. A właściwie wszędzie. Oczko
03-25-2014, 12:58
Reply
Evander Offline
Wikkid Wizzy

Liczba postów: 767
Reputacja: 63
Podziękowania: 136
Podziękowano 589 razy w 131 postach
Amorte,

(03-23-2014, 23:35)xao napisał(a): Evander pisze, że to co ja opisuję jest wampiryzmem energetycznym opierającym się na ssaniu energii emocjonalnej, możliwe, chociaż ja bym powiedział że nie jest to, to samo. W sumie bardziej niż pobieranie energii przypomina to dosłownie "upajanie się cudzymi emocjami" - ciężko to wytłumacz, to po prostu trzeba poczuć. Jest to umiejętność zupełnie bierna, jednak tego rodzaju wampir nie ma ubytków we własnej energetyce, nie robi tego żeby uzupełnić energię, którą ciągle traci w odróżnieniu od wampira energetycznego.

Dalej obstaję przy tym, że jest to bardzo silnie powiązane z umiejętnością empatii(ezoterycznej oczywiście).
Doświadczałem tego wiele razy, byłem w związkach z dwiema wampirkami.

Pobieranie energii od kogoś, to nie "wampiryzm", każdy jeden psion to potrafi. Tego słowa używa się potocznie w celu określenia zabierania komuś energii do własnych celów. Mój błąd w użyciu terminu.

Wampiryzm to regularne pobieranie energii w celu uzupełnienia własnych niedoborów.
Everything that has a (born) beginning has an end (in death).

"Zaprawdę, Moc jest krewną konieczności,
 i przychodzi, gdy człowiek jej pragnie" - Pitagoras
03-25-2014, 23:02
Znajdź Posty Reply
Rebel Offline
Neofita

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Z tego tekstu wynika, że jestem wampirem emocjonalnym... I to tym "złym", bo jestem emo masochistką.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2014, 22:54 {2} przez Diego.)
05-10-2014, 22:40
Znajdź Posty Reply
~Siegel
Niezarejestrowany

Podziękowania:
:huehue:
05-10-2014, 23:36
Reply
~Ismena
Niezarejestrowany

Podziękowania:
(05-10-2014, 22:40)Rebel napisał(a): Z tego tekstu wynika, że jestem wampirem emocjonalnym... I to tym "złym", bo jestem emo masochistką.
Rebel, no cóż, poznanie siebie, to cenna nauka. Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2014, 12:49 {2} przez Dark Sorcerer of Will.)
05-11-2014, 11:03
Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB