Magia Luster
Autor Wiadomość
Primaevalherbarium Offline
Serce natury

Liczba postów: 25
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Magia Luster
Magia luster
Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?
W pytaniu, które zadawała królowa czarodziejka swojemu magicznemu lustru w starej bajce, którą znamy pod tytułem „Królewna Śnieżka", pobrzmiewa echo praktyk starych jak świat. Jak wiele innych magicznych narzędzi, zwierciadło jest przedmiotem, którego pierwowzór znajduje się w naturze.
Pierwszymi lustrami były jeziora. W pogodny dzień, kiedy woda układa się spokojnie, można zobaczyć w niej dosyć wyraźny obraz. Usiłując utrwalić to zjawisko, ludzie polerowali kamienie, szlifowali metal, a w końcu pojawiło się szkło, które po pokryciu go z jednej strony cienką warstwą srebra dało idealną powierzchnię odbijającą - absolutnie czyste jezioro, „zamrożone", aby można go używać wedle woli.
Lustra (i inne odbijające powierzchnie) od dawna przykuwały ludzką uwagę i zajmowały wyobraźnię. Folklor jest pełen odniesień do lustra i tak samo jest w magii, chociaż tego typu praktyki są dzisiaj już prawie zapomniane.
Symbolizm lustra jest prosty, a jednocześnie złożony. Utrzymuje się, że lustro poświęcone jest księżycowi, ponieważ odbija on promienie słońca, i tak samo lustro jest przedmiotem, który odbija świetlne promienie. Ponieważ lustro jest symbolem księżyca, zwierciadła używane w magii są zazwyczaj okrągłe.
Poza tym lustra pozwalają nam dojrzeć rzeczy, których nigdy nie zobaczylibyśmy bez ich pomocy - nie chodzi tu tylko o rzeczy fizyczne, ale także wartości wyższe, takie jak wspomnienia przeszłego życia, przebłyski przyszłości czy wizje wydarzeń dziejących się w tym samym czasie w innym miejscu.
Magia luster przeżywała swój rozkwit najprawdopodobniej w starożytnej Grecji i Rzymie. Lustra z polerowanego brązu używane były tak przy magicznych, jak i kosmetycznych rytuałach. Większość z nich była niewielkich rozmiarów i trzymało się je w ręce.
Jedną ze starych technik wywoływania jasnowidztwa było uchwycenie błysku ognia w lśniącej klindze miecza albo noża; odbicie uzyskane w ten sposób wywoływało wizję, jeżeli adept odpowiednio się na nim skoncentrował. Jest to po prostu jeszcze jedna forma magii metalowych luster.
Chociaż po dziś dzień stosuje się techniki takie jak opisana powyżej, do większości obrzędów magii luster używa się luster szklanych. Stare lustra niekoniecznie są lepsze, ponieważ to one najczęściej miewają skazy (takie jak odchodząca albo łuszcząca się srebrna powłoka), które mogą niekorzystnie wpływać na wyniki. W większości sklepów z lustrami czy w zakładach szklarskich można zamówić dowolne lustro przycięte w odpowiedni kształt, zatem nietrudno jest wejść w posiadanie okrągłego lustra.
Do krótkich i nie wymagających specjalnych warunków obrzędów możesz użyć nawet lusterka kieszonkowego albo z puderniczki (kobiety są tutaj w lepszej sytuacji). Niejedno zaklęcie zostało już rzucone przez kobietę, która udawała, że chce poprawić makijaż.
Pamiętaj zawsze, że lustro to tylko narzędzie łączące Twoją podświadomość z księżycem, a przez to z samą naturą.
Poniższe opisy podają szczegóły zabiegów z lustrami i sposób przygotowania samego lustra. Chociaż nie może być ono użyte do każdego zaklęcia zamieszczonego w tym rozdziale, polecam przygotowanie, ponieważ lustro raz spreparowane będzie gotowe do użycia w każdej chwili.
Magia jest często bardzo spontaniczna i powinieneś być zawsze przygotowany na różne możliwości.
Jak zrobić magiczne lustro?
Znajdź okrągłe lustro o średnicy 30-70 centymetrów. Idealnie powinno być ono oprawione w okrągłą ramę pomalowaną na czarno, ale nie jest to konieczne.
Po nabyciu lustra weź je do domu i umyj taflę czystą wodą. Jeżeli chcesz, zmyj je następnie naparem z bylicy pospolitej, stosując jedną łyżeczkę ziela na szklankę wody. Schłódź napar przed zabiegiem.
Kiedy lustro wyschnie, okryj jego taflę czarnym suknem i odłóż do pełni księżyca. Niech nikt go do tego czasu nie dotyka. W noc pełni wystaw lustro na działanie promieni księżyca, najlepiej na zewnątrz, ale jeżeli nie masz takiej możliwości, możesz to zrobić przez szybę. Naładuj lustro blaskiem księżycowych promieni i wypowiedz następujące słowa:
Księżycowa Pani, stojąca w zenicie,
wszystkowiedząca i wszechwidząca Pani,
poświęcam to lustro twoimi promieniami,
aby oświetlało moją magię i życie.
(W kulturze europejskiej Księżyc generalnie jest rodzaju żeńskiego - przyp. tłum.).
Następnie zabierz lustro do domu i zawieś je na wschodniej ścianie swojej sypialni albo pokoju, w którym odprawiasz magię. Jeżeli nie używasz lustra, trzymaj je zakryte.
Wystawiaj lustro na działanie światła księżyca przynajmniej trzy razy do roku. Jeżeli się zakurzy (a na pewno tak się stanie), umyj je wyciągiem z bylicy pospolitej albo czystą wodą. Nigdy nie używaj sprayów na bazie amoniaku do czyszczenia, ponieważ amoniak zabija wszelką magię!
Jeżeli masz ochotę, możesz użyć olejków „psychicznego" typu (takich jak goździkowy albo z gałki muszkatołowej) do nakreślenia półksiężyca z tyłu lustra, zaznaczając je w ten sposób znakiem księżyca.
Nigdy nie posługuj się tym lustrem do celów innych niż magiczne. Do codziennego użytku stosuj osobne lustro. Poniżej podaję kilka zaklęć, które mogą być wykonywane za pomocą lustra.
Intonacja przy wróżeniu z lustra
Stań przed magicznym lustrem, zdejmij z niego okrycie i zaintonuj następujące słowa, aż pojawi się wizja:
O, lustro księżyca,
przejrzyste i szklane,
pozwól mi ujrzeć,
cokolwiek się stanie.
Uchyl zasłony,
co widok zasłania,
to moja wola,
niech się tak stanie!
Najlepszą porą do wróżenia z magicznego lustra jest zmierzch, świt albo noc.
Odległe wspomnienia
Zapal białą świecę i ustaw ją w ciemnym pokoju przed magicznym lustrem w taki sposób, aby oświetlała Twoją twarz przed lustrem, ale samo lustro pozostawało w ciemności. Wpatrując się w lustro, wypowiedz następujące słowa:
Wyrocznio jasnych promieni,
obdarz mnie jasnowidzeniem.
Wpatrz się w swoje oczy w lustrzanym odbiciu tuż nad lub pod nimi. Stopniowo Twoje odbicie zacznie się rozmywać, a w jego miejsce pojawi się inna twarz - będzie to Twoja twarz z poprzedniego życia. Z jakichś tajemniczych powodów okaże Ci się ona znajoma.
Przy odpowiedniej dozie praktyki będziesz mógł dowiedzieć się wielu rzeczy o swoich poprzednich życiach. Postaraj się wczuć w widzianą twarz. Spróbuj zobaczyć resztę postaci, ubrania, biżuterię, otoczenie - cokolwiek, co pomoże Ci określić czas i miejsce.
Czasami samo ujrzenie twarzy może spowodować w Tobie niespodziewane reakcje emocjonalne; zwróć na nie uwagę, a może zaczniesz dostrzegać również ludzi i wydarzenia, które do tej pory były uwięzione w Twojej najdawniejszej pamięci.
Czasami wróżba ta udaje się lepiej w nie całkiem ciemnym pokoju; dostosuj natężenie światła padające na Twoją twarz - przeprowadzaj próby tak długo, aż uda Ci się osiągnąć pożądane rezultaty.
Proste zaklęcie z lustrem
Stań przed swoim magicznym lustrem. Ustaw po obu jego stronach identyczne świece w odpowiednim kolorze. Kredką świecową (albo, jak radziła mi moja pierwsza nauczycielka, jaskrawoczerwoną szminką) lub farbą wodną narysuj symbol runiczny odpowiadający Twojej potrzebie. Pamiętaj, żeby narysować znak dokładnie w tym miejscu, w którym odbija się Twoja twarz. Ujrzyj, jak symbol stapia się z Twoją twarzą, i uwierz, że tak samo stanie się w rzeczywistości.
Zamknij oczy i jasno wyobraź sobie swoją potrzebę, a potem opuść pokój. Pozwól znakowi pozostać na lustrze aż do następnego rana, a potem zetrzyj go kawałkiem materiału. W czasie ścierania staraj się nie patrzeć na runę.
Wróżba
Weź niewielkie okrągłe lustro i zanurz je w wodzie (najlepiej w jeziorze albo strumieniu, ale jeżeli nie masz takiej możliwości, wystarczy pełna umywalka albo wanna). Szybko wyciągnij lustro z wody i złap w nim swoje odbicie. Jeżeli jest ono zniekształcone, uważaj! Jakaś zła siła może właśnie działać przeciwko Tobie albo czekają Cię kłopoty. Odpraw czary ochronne.
Jeżeli odbicie jest normalne, nic złego Cię nie spotka.
Inna wróżba
Jeżeli pragniesz dowiedzieć się, jak się wiedzie komuś, kto znajduje się z dala od Ciebie, czy jest chory czy zdrowy, ma kłopoty czy jest bezpieczny, spróbuj tej wróżby.
Stań przed magicznym lustrem w prawie całkowitych ciemnościach. Z wizualizuj w lustrze twarz osoby, o którą chcesz zapytać, tak jak zapamiętałeś ją z czasu, gdy widzieliście się po raz ostatni; postaraj się wyobrazić 50
sobie dokładnie wszystkie szczegóły. Następnie poczekaj, czy nie zobaczysz żadnych zmian. Jeżeli na twarzy pojawi się blizna, może to oznaczać problemy zdrowotne; uśmiech może wskazywać na szczęście itd.
Cały wizerunek może zostać zamazany przez jakiś symbol, który powinieneś zinterpretować, aby określić stan przyjaciela.
W miarę praktyki metoda ta może okazać się pomocna w utrzymaniu kontaktu albo przynajmniej w „kontrolowaniu” przyjaciół znajdujących się w oddaleniu.
Lustrzana brama
Jeżeli poczujesz, że do Twojego domu zakradło się jakieś zło, weź okrągłe lustro. Pomaluj jego tył na czarno i wymyśl jakiś sposób, aby zawiesić je wysoko pod sufitem w rogu pokoju, w którym zło zdaje się najlepiej wyczuwalne.
Jeżeli jest to możliwe, powieś lustro pod kątem 45 stopni do ściany, z taflą skierowaną w kierunku podłogi.
Lustro będzie działać jak brama, przez którą wszelkie zło wyjdzie z domu i odpłynie na zewnątrz świata, gdzie zostanie rozproszone i unicestwione.
Kiedy już powiesisz lustro, stań na środku pokoju i ujrzyj, jak zło zbiera się wokół Ciebie jak gęsty, czarny obłok mgły, wirujący w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Następnie popatrz na lustro i z wizualizuj, że otwiera się w nim przepastna brama, drzwi do kosmicznej próżni. Zobacz, jak czarna, przesycona złem mgła jest wsysana przez tę bramę i ulatuje z dala od Twojego domu i z Twojego życia.
Jeżeli masz kłopoty z wykonaniem tego, powtarzaj zabieg tak długo, aż poczujesz, że pokój jest wolny od wszelkich negatywnych wpływów. Kiedy już osiągniesz ten stan (może to objawiać się wrażeniem, że pokój „odetchnął z ulgą”), stań na czymś, tak abyś mógł dosięgnąć lustra, i palcem wskazującym swojej ręki mocy nakreśl na jego powierzchni krzyż, aby „zamknąć drzwi”, w ten sposób lustrzana brama będzie przepuszczać zło tylko w jedną stronę. Może ono wyjść z pokoju, ale nie może do niego wejść.
Krzyż na tafli lustra uczyń, przesuwając palec wskazujący od góry lustra prostą linią do jego dołu, a potem przenosząc palec na środek lewej strony i łącząc ją linią prostą ze środkiem strony prawej.
Zostaw lustro na jego miejscu przez przynajmniej siedem dni. Po tym czasie zdejmij je i wyczyść mocnym octem albo roztworem amoniaku, aby pozbyć się z niego wszystkich negatywnych wibracji. Nie przeprowadzaj tego zaklęcia za pomocą swojego magicznego lustra.
Wróżenie z lustra i księżyca
W pogodną księżycową noc, w czasie pełni, wyjdź na dwór, zaopatrzony w niewielkie, wypukłe lustro, na tyle małe, aby można je trzymać w ręce (idealnie nadają się lusterka samochodowe).
Usiądź wygodnie i uchwyć w lusterku odbicie księżyca.
Skoncentruj się na maleńkim fragmencie srebrnobiałego światła i zacznij powoli poruszać lusterkiem o ułamek centymetra w każdą stronę, obserwując, jak wizerunek księżyca wiruje i kręci się na powierzchni lustra.
Takie postępowanie wywoła po kilku minutach stany psychiczne sprzyjające jasnowidzeniu, jeżeli tylko robisz to w samotności i nikt Ci nie przeszkadza.
Aby poprawić swój wygląd
Stań przed magicznym zwierciadłem, sam i nagi. Jeżeli warunki na to pozwalają, postaraj się, aby każda część ciała wymagająca poprawienia była widoczna w lustrze. Do tego celu potrzebne Ci będzie większe lustro o średnicy około metra.
Wpatrz się w swoje odbicie w przytłumionym blasku świecy. Przestudiuj je dokładnie i oceń. Kiedy będziesz to robić, powiedz:
Czyste jak kryształ,
czyste jak powietrze,
spraw, by me ciało
stało się lepsze.
Następnie, za pomocą wizualizacji, zacznij formować swoje nowe ciało. Wygładź zmarszczki, spłaszcz niestosowne wypukłości, dodaj sobie mięśni, słowem, dokonaj każdej zmiany, o której sądzisz, że będzie dla Ciebie korzystna, i uczyń te zmiany realnymi na razie za pomocą umysłu.
Dokonuj poprawek tak długo, jak długo jesteś w stanie, aż do trzynastu minut. Następnie popatrz na swoje odbicie i jeszcze raz powiedz:
Czyste jak kryształ,
czyste jak powietrze,
spraw, by me ciało
stało się lepsze.
Powtarzaj zaklęcie rano i wieczór i wspomagaj je ćwiczeniami, dietą i czymkolwiek, co pomoże Ci osiągnąć Twój cel.
Zaklęcie odsyłające zło
Jeżeli masz wrażenie, że przeciwko Tobie skierowane są jakieś złe siły wysłane przez znane lub nieznane osoby czy nawet grupy ludzi, możesz posłużyć się tym zaklęciem. Nawet jeżeli nie jesteś pewien, czy ktoś rzeczywiście pragnie Cię skrzywdzić, ale czujesz się zagrożony, odpraw je na wszelki wypadek.
Weź niewielkie, okrągłe lusterko (nie może to być Twoje lustro magiczne) i umieść je tak, aby opierało się o ścianę, lub zawieś je na stojaku. Lustro musi być ustawione równolegle do ściany. Przed zwierciadłem postaw czarną świecę osadzoną w prostym świeczniku w taki sposób, aby odbijała się w lustrze.
Teraz weź dużą białą świecę i umieść ją z dala od lustra (najlepiej tak, aby się w nim nie odbijała), a następnie ją zapal. Robi się to po to, aby mieć pewność, że żadne złe siły nie zostaną przyciągnięte przez czarną świecę.
Teraz, stojąc przed lustrem i czarną świecą i zapalając świecę, powtarzaj:
Przez czarną świecę
złe siły zawrócą.
Powtarzaj tę intonację, patrząc na świecę przez kilka minut, a następnie opuść pokój.
Po godzinie zgaś świecę, ale nie rób tego palcami użyj kapturka albo ostrza noża - i odłóż świecę na bok. Potem zgaś także białą świecę i schowaj ją w bezpiecznym miejscu. Powtarzaj zaklęcie przez siedem nocy, aż poczujesz, że zło odeszło.
Ten magiczny zabieg odsyła złe siły skierowane pierwotnie przeciwko Tobie do tego, kto je wysłał.
Zaklęcie z kociołkiem i monetą
Metoda ta jest pozostałością po magii uprawianej przez naszych przodków z metalowymi lustrami. „Lustrem” będzie tu srebrna moneta - ponieważ srebro jest metalem przynależnym księżycowi, bardzo ważne jest użycie prawdziwej srebrnej monety. (W polskich warunkach można posłużyć się zatem jakąś monetą okolicznościową wybitą w srebrze - przyp. tłum.).
W noc pełni księżyca wypełnij kociołek (albo jakąkolwiek miskę pomalowaną wewnątrz i od środka na czarno) wodą. Wynieś go wraz z monetą na dwór, w miejsce, gdzie nikt i nic nie będzie Cię rozpraszać czy przeszkadzać.
Postaw kociołek lub miskę na ziemi. Wznosząc monetę ku księżycowi, powiedz:
O Pani Światła,
o Pani Nocy,
do mojej wróżby
wzmocnij me oczy.
Umieść monetę w wodzie. Kiedy spocznie już na dnie kociołka, ustaw go tak, aby on i moneta chwytały i odbijały światło księżyca. Moneta będzie wówczas wyglądać jak lśniący, srebrnobiały krążek jaśniejący na tle czarnego wnętrza kociołka.
Siedząc lub klęcząc w wygodnej pozycji, wpatruj się w monetę wpółprzymkniętymi oczyma. Po jakimś czasie staniesz się jasnowidzącym.
Stłuczone lustro
Jeżeli rozbijesz lustro, to przez siedem lat będziesz mieć pecha, nieprawdaż? Taki w każdym razie jest przesąd.
W istocie, podczas gdy istnieje wiele wytłumaczeń tego mylnego wierzenia, jedno z nich wydaje się całkiem rozsądne (przynajmniej z punktu widzenia magii) i tłumaczy owego „pecha” faktem, że jeżeli stłukłeś lustro, będziesz musiał kupić nowe. W czternastym wieku zaczęto produkować w Wenecji nowoczesne, tłukące się lustra, które były bardzo drogie. Każdy może sobie wyobrazić przyszłość nieszczęsnego sługi, który przypadkiem stłukł lustro swojej pani czy pana. Taką nieuważną lub takiego nieuważnego sługę rzeczywiście czekały nieszczęścia!
Jeżeli stłucze Ci się Twoje magiczne lustro albo w ogóle jakieś inne, nie przejmuj się. W magii będzie ono nadal przydatne. Starannie pozbieraj wszystkie większe kawałki zbitego lustra i schowaj je w szklanym słoju. Potem zmieć wszystkie okruchy i także wsyp je do słoja, który następnie mocno zakręć i ustaw na oknie od słonecznej strony.
To proste magiczne urządzenie będzie trzymało wszelkie zło z dala od Twojego domu, ponieważ każdy, najmniejszy nawet okruch działa jak lustro ochronne.
Pamiętaj, żeby zawsze odkurzać słoik, a będzie Ci wiernie służył. Jeżeli masz ochotę, możesz przykleić małe lusterko na zakrętce słoika.
Kiedy już skończysz sporządzanie magicznej zapory z lustra, kup nowe magiczne zwierciadło i przygotuj je tak, aby dobrze Ci służyło.

~Źródło: Cunnigham Scott - ,,Moc Ziemi. Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej''.
'Ten, kto się otrze o magię, zmienia się na zawsze.'
25-03-2014, 16:52
Znajdź Posty Reply
~Ismena
Gość

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Podziękowano razy w postach
Post: #2
RE: Magia Luster
Harumi Uśmiech bardzo dobry materiał, ciekawe i dobrze opisane rytuały, aż milo się czyta. Na pewno kilka wypróbuje. Ten z lustrem pod sufitem zainteresował mnie. Odnośnie ładowania lustra światłem Księżyca, dodam tylko, że owszem robi się to wystawiając wcześniej przygotowane lustro nocą na działanie Księżyca w Pełni. Ale należy zakryć lustro po kilku godzinach naświetlania czarnym materiałem, jeszcze przed wschodem Słońca. Światło słoneczne nie powinno paść na lustro.
25-03-2014, 21:48
Reply
Poszukiwacz Offline
Starszy użytkownik

Liczba postów: 112
Dołączył: Jun 2013
Reputacja: 1
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Magia Luster
Bardzo interesujący artykuł więcej takich. Może nie dziś, nie jutro ale kiedyś to wykorzystam. Pisz więcej, umiesz to robić. :D
26-03-2014, 07:33
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB