Nagualizm
Autor Wiadomość
~Viktor
Niezarejestrowany

 
Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Post: #1
Nagualizm
W tym wątku zamierzam przybliżyć wam nurt szczególnie bliski memu sercu.Od niego bowiem rozpocząłem swój rozwój magiczny,a ścieżką wojownika(choć zmodyfikowaną na własne potrzeby) nadal podążam i uważam za najpiękniejszą ze ścieżek a owoce kroczenia nią zbieram co dzień...

Nurt stworzony przez Carlosa Castanede w oparciu o wiedzę jaką zdobył terminując u szamana niejakiego Don Juana Matusa.
Castaneda wprowadza nas w tajniki ścieżki wojownika i magii tolteckiej w swoich dziełach :

Sztuka wojownika

-Nauki Don Juana
-Odrębna rzeczywistość
-Podróż do Ixtlan

Kompendium: Magiczne Kroki

-Sztuka podchodzenia
-Opowieści o mocy
Drugi krąg mocy
Dar orła

Kompendium: Aktywna strona nieskończoności

Sztuka intencji
Wewnętrzny ogień
Potęga milczenia
Sztuka śnienia
Sztuka wojownika – sztuka ta rozpoczyna podróż ze świata tonala (świat materialny) do świata naguala (duch). Podczas tego stadium wojownik-podróżnik usiłuje zmniejszyć poczucie własnej ważności oraz gromadzić energię. Przede wszystkim uczeń jest nakłaniany do podjęcia działań oraz wzięcia pełnej odpowiedzialności za swoje życie.
Sztuka podchodzenia – adept sztuki podchodzenia dąży do oczyszczenia i gromadzenia energii oraz do wzmocnienia swojej więzi z duchem. Wojownik-podróżnik staje się nieskazitelny poprzez doświadczalne sprawdzanie tego połączenia i porzucanie swoich wątpliwości, akceptowanie swojego losu oraz kontynuowanie swojej podróży na ścieżce serca.
Sztuka intencji – kiedy wojownik-podróżnik zgromadzi wystarczającą ilość dodatkowej energii, osobistej mocy, aktywowana jest uśpiona druga uwaga. Śnienie staje się możliwe. Wojownik-podróżnik podtrzymuje nieskazitelność, idzie swoją drogą z sercem i czeka, aby otworzyć się na wolność.

Dzieła Carlosa Castanedy wprowadzają nas w świat Tolteckiej magii Nowego świata,choć z własnych doświadczeń zauwarzyłem wiele podobieństw do systemów magicznych Azji. Wiele elementów wspólnych znajdziemy również w magii Chaosu Hine Phila.

Toltekowie zbierali się w grupy prowadzone przez naguala . Mieszkali w Teotihuacan - świętym miejscu , zaplanowanym i zbudowanym w celu ułatwienia drogi wojownika - podróży ku Słońcu, podróży którą każdy z Tolteków przechodził samodzielnie wewnątrz siebie, wraz ze swoim partido i w formie zewnętrznej - wzdłuż Alei Umarłych, która stanowi centralną oś Teotihuacan.

Celem Tolteków było przekształcenie zwykłej ludzkiej świadomości i osiągnięcie wolności osobistej. Byli wojownikami - walczyli jednak nie z innymi ludźmi, lecz z własnymi słabościami i negatywnymi wzorcami zachowania. Byli jak jaguary – tropili je i w odpowiednim momencie dokonywali przemiany. Celem tych wojowników było i jest takie przekształcenie snu w którym żyją, aby osiągnąć Niebo na Ziemi.

Obecnie Nagualizm popularny jest w Brazylii i wśród mexykańskiej ludności w USA. W Polsce nadal jest to niestety nurt nieznany i rzadki. A szkoda,bo filozofia którą oferuje jest piękna i ciekawa.
Wszystkich zainteresowanych,bądż poszukujących ścieżki życia gorąco polecam tę droge i odsyłam do książek Carlosa Castanedy.
26-03-2014, 11:44
Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB