Magia wyobrażeń
Autor Wiadomość
Primaevalherbarium Offline
Serce natury

Liczba postów: 25
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #1
Magia wyobrażeń
Magia wyobrażeń zwykle przywodzi na myśl wizję makabrycznych laleczek voodoo poprzeszywanych szpilkami o czarnych łebkach. Możemy za to „podziękować" mediom i fundamentalistycznej propagandzie naszych czasów.
Tak zwana wanga (laleczka wyobrażająca daną osobę), która nie jest ściśle i wyłącznie związana z powszechnie źle rozumianą religią voodoo ani w ogóle nie musi być laleczką, pochodzi z magii wyobrażeń, która była i jest znana w każdym systemie magicznym, odkąd istnieją przekazy historyczne (porównaj nasze polskie łątki - przyp. tłum.).
Wyobrażenia były stosowane wszędzie i wykonywane na wszystkim - drewnie, glinie, ołowiu, złocie i srebrze; rysowane na liściach, korze i skórach zwierzęcych; rzeźbione z cytryn, cebul, jabłek, jajek, orzechów, kokosów; wycinane w rzepach, ziemniakach, limonach i słynnych korzeniach mandragory (w Polsce: pokrzyku - przyp. tłum.).
Czasami taki obraz postaci był niezwykle szczegółowy, aż po naturalne włosy pochodzące od pierwowzoru wyobrażenia. Innym razem obraz ten ograniczał się zaledwie do zarysu wykonanego na płaskich powierzchniach, takich jak skórki z owoców, kora albo nawet ziemia, zarysu wyrytego patykiem, palcem lub paznokciem w kurzu.
Jakiekolwiek by te materiały i zaklęcia były, wyobrażenie pozostaje jednym z najczęściej używanych w magii obiektów w historii całej tej dziedziny.
W dzisiejszych czasach, po ponad pięciu tysiącach lat nieprzerwanego posługiwania się tą techniką, która pochodzi z czasów, gdy żyliśmy w jaskiniach, ma ona całkowicie zszarganą, choć niezasłużenie, opinię.
To prawda, że posługiwano się nią do złych celów, ale działo się tak z każdym rodzajem magii. Największą zaletą magii wyobrażeń jest to, że daje nam ona pewien plan, diagram przedstawiający nas samych albo tych, dla których uprawiamy jakieś czary.
Nie jest jednak tak, że wyobrażenie staje się dosłownie osobą, którą reprezentuje; żadne z wyobrażeń nie jest chrzczone, nie przepływa przez nie tchnienie życia, tak jak przy dziełach czarnej magii.
Zarysy czy wyobrażenia służą nam jako plany, szkice, za pomocą których planujemy i opracowujemy swoją przyszłość, zawsze ze zmianą na lepsze.
Magiczne poradniki zapełniające półki w księgarniach okultystycznych w dzisiejszych czasach są pełne magii wyobrażeń, zwykle służącej torturowaniu i powodowaniu czyjejś śmierci. Można też łatwo nabyć laleczki drogą wysyłkową. Przysyłane są w komplecie ze szpilkami!
Jednak nie będę się tym w tej książce zajmować. Zamiast tego postaram się omówić bardziej humanitarne aspekty tego rodzaju magii i przedstawić zaklęcia - wszystkie bardzo proste - służące wywoływaniu miłosnych wibracji, leczeniu, ochronie i błogosławieństwu.
Podczas gdy powszechnie się sądzi, że magię wyobrażeń praktykuje się za pomocą laleczek, woskowych figurek czy wycinanych z papieru postaci, pierwsze trzy zaklęcia przedstawione poniżej odczynia się najlepiej za pomocą płaskiego naczynia wypełnionego miękką, świeżo zebraną ziemią. Pamiętać należy, aby przed posłużeniem się ziemią usunąć z niej kamienie, patyki i wszelkie zanieczyszczenia.
Pokryj dno płaskiego, okrągłego naczynia (półmiska, talerza) dwu i półcentymetrową warstwą wilgotnej ziemi lub piasku. Naczynie powinno mieć przynajmniej 25 centymetrów średnicy, abyś miał dużo miejsca na wyobrażenie.
Naczynie to będzie Twoim „blejtramem", na którym zaznaczysz odpowiednie wyobrażenie.
Instrumentem używanym do pisania może być sztywna gałązka albo zaostrzony ołówek. Tysiące lat temu posługiwano się do tego celu rylcem i gliną.
Jeżeli ziemia jest zbyt sucha, możesz skropić ją odrobiną wody. Jeśli nie masz skąd wziąć czystej ziemi, zbierz albo kup trochę piasku i zmocz go wodą, tak aby można było na nim pisać i aby figura nie rozmazała się.
Takie przygotowania należy czynić przed każdym praktykowaniem magii wyobrażeń. Po zakończeniu jednego zaklęcia zwróć zużytą ziemię ziemi.
Oczywiście, jeżeli możesz wykonywać wyobrażenia bezpośrednio na ziemi, rezultaty będą lepsze, ponieważ tak ten rodzaj magii był praktykowany od zarania dziejów. Wówczas zaklęcia wymagają niewielkich modyfikacji, ale i tutaj rezultat wart będzie odrobiny wysiłku.
Podstawowe zaklęcie z wizerunkiem
Napełnij pojemnik czystą, wilgotną ziemią. Narzędziem do pisania (patykiem, gałązką, ołówkiem) narysuj na ziemi zarys swojej sylwetki. Narysuj swoją postać en face i postaraj się, aby jej kształt był jak najbardziej zbliżony do Twojej figury: części wystające i wklęsłe, proporcje nóg i tułowia, kształt głowy i uczesanie.
Nie musisz dodawać jakichś cech charakterystycznych do zarysu postaci; są one niepotrzebne. Jeżeli nie czujesz się usatysfakcjonowany swoją pierwszą próbą, wygładź powierzchnię ziemi rękami i spróbuj po raz drugi.
Jeżeli sylwetka okaże się zadowalająca, zatrzymaj się na chwilę, a potem naszkicuj - dokładnie nad sylwetką symbol reprezentujący Twoją potrzebę. Postaraj się narysować ten symbol tak dokładnie i realistycznie, jak tylko potrafisz. Jeżeli jesteś zadowolony ze swoich osiągnięć, odłóż przybory do rysowania i usiądź, kontemplując w ciszy wizerunek. Symbol umieszczony ponad Twoją postacią przedstawia potrzebę zaistniałą w Twoim życiu.
Po upływie kilku minut odejdź od wizerunku i odsuń od siebie jakiekolwiek myśli o zaklęciu.
Jeżeli to konieczne, usuń naczynie z ziemią w jakieś zaciszne miejsce, tak aby nic nie zniszczyło Twoich rysunków. Dwa razy dziennie, rano i wieczorem, wpatruj się w wyobrażenie przez parę minut.
Po upływie tygodnia wysyp piasek, aby zwrócić go ziemi. Co ma się stać, stanie się.
Aby uwolnić się od negatywnego wpływu
Naszkicuj swoją postać na ziemi. Następnie narysuj nad nią symbol tego, czego pragniesz się pozbyć.
Narysuj symbol dokładnie ponad swoim wyobrażeniem i wpatrz się w rysunek. Dostrzeż symbol jako część Ciebie takiego, jakim jesteś teraz.
Następnie delikatnymi ruchami palców zmaż symbol znad swojego wizerunku. Uważaj, aby nie uszkodzić swojej postaci, a jeżeli tak się zdarzy, natychmiast popraw naruszoną linię.
Teraz popatrz na siebie odnowionego, uwolnionego od negatywnego aspektu i gotowego zaczynać od początku z czystym kontem.
Zaklęcie należy powtarzać codziennie przez siedem dni.
Zaklęcie odchudzające
Naszkicuj figurę, jaką pragniesz osiągnąć. Postaraj się uczynić ją jak najdoskonalszą (być może wolisz narysować tę sylwetkę z profilu, a nie z przodu, aby uzyskać idealne proporcje).
Następnie narysuj swoją sylwetkę na tej idealnej. Odłóż rysunek w bezpieczne miejsce i poczekaj do pełni księżyca.
Kiedy księżyc będzie w pełni, wyciągnij rysunek z ukrycia i palcem zamaż niewielką część swojej obecnej sylwetki. W efekcie usuwasz symbolicznie tę część nadwagi ze swojego ciała.
Powtarzaj ten zabieg przez czternaście dni, podczas gdy księżyca ubywa. Czternastego dnia cała Twoja obecna sylwetka powinna już być zmazana, a na piasku albo ziemi powinna pozostać tylko idealna, wymarzona figura.
W czasie tych praktyk oczywiście powinieneś ćwiczyć i prawidłowo się odżywiać. Magia potrzebuje czysto fizycznego wsparcia.
Jeżeli zaklęcie nie zadziała do końca w ciągu tych dwóch tygodni (a jest to bardzo prawdopodobne), rozpocznij zaklęcie od początku podczas następnej pełni księżyca. Jeżeli będziesz uparcie i wytrwale próbował, na pewno Ci się uda.
Jabłkowe wyobrażenia
W magii wyobrażeń często używa się jabłek. Ostrym nożem wyrzeźb w skórce czerwonego jabłka wyobrażenie swojej potrzeby. Postaraj się zrobić to tak, aby widać było biało-żółty miąższ jabłka - w ten sposób Twój symbol stanie się lepiej widoczny. Do tego potrzebna będzie z pewnością odrobina praktyki.
Następnie wpatrz się na kilka minut w symbol, a potem zjedz jabłko. Zachowaj nasiona i posadź je, jeżeli chcesz. Ponieważ symbol stał się poprzez zjedzenie częścią Twojego fizycznego ciała, to samo powinno się wkrótce stać z tym, co reprezentował.
Ten sposób może być używany w celu osiągnięcia niemal każdej rzeczy, której potrzebujesz.
Magia wyobrażeń dla innych
Nigdy nie zapominaj, że wykonywać magiczne zabiegi dla innych możesz tylko wtedy, kiedy ktoś Cię o to poprosi albo się na to zgodzi.
Jeżeli Twój przyjaciel desperacko czegoś potrzebuje, wykonaj wyobrażenie tej potrzeby. Możesz użyć jakiegokolwiek materiału, poczynając od kawałka srebrnej blachy, poprzez ołówek i atrament, aż po robótki wykonane na drutach lub szydełku. Wykonaj wizerunek jak najlepiej i jak najdokładniej, a potem daj go przyjacielowi. W ten sposób prawdziwy przedmiot (lub jakość), przedstawiony w wykonanym przez Ciebie wyobrażeniu, może również tracić w jego posiadanie.
Jeżeli ktoś, kogo znasz, zachoruje i poprosi Cię o pomoc w wyleczeniu, wykonaj podobiznę tej osoby, używając do tego zielonego lub niebieskiego materiału. Jeżeli nawet nie jesteś ekspertem w szyciu, zawsze możesz dwa razy wyciąć zarys ludzkiej sylwetki z materiału i jakoś spiąć albo sfastrygować obie części ze sobą.
Zanim jednak zszyjesz je do końca, wypełnij figurkę leczniczymi ziołami, następnie zszyj laleczkę do końca.
Ostrożnie umieść kukiełkę pomiędzy dwiema błękitnymi świecami. Zapal świece i jeżeli to możliwe, spal trochę leczniczego kadzidła (można je zrobić na przykład z cynamonu, pączków róży i mirry) w kadzielnicy umieszczonej za wyobrażeniem.Podczas szycia i wypychania laleczki koncentruj się na przedstawionej osobie, myśląc o niej jako o zupełnie zdrowej, żwawej, z powrotem w dobrej formie i kondycji.
W żadnym razie nie wyobrażaj sobie choroby czy rany; staraj się w ogóle o niej nie myśleć. Pozbądź się wszelkich myśli o problemie, ale wyobrażaj sobie tę osobę znowu zdrową i radosną.
Kiedy ukończysz już podobiznę i leży ona pomiędzy błękitnymi świecami, a smugi wonnego dymu snują się wokół niej, wypowiedz następujące słowa albo jakąś inną prośbę z głębi serca:
Wykonałem tę podobiznę jako wierny wizerunek... (imię chorego),
który został powalony i skrzywdzony przez ... (wymień chorobę lub problem).
Wiem, że ziemia może pomóc uleczyć jego/ją,
tak samo, jak leczy rannego ptaka
i miotającą się na piasku rybę.
Wszechmocna Matko Ziemio,
która sprawujesz kontrolę nad wszystkim,
wylecz... (imię) z tego, co nie może być uleczone w żaden inny sposób.
Każda szczera prośba zostanie wysłuchana przez boski pierwiastek. Po kilku minutach zgaś świece i odłóż wszystko ostrożnie na miejsce.
Powtarzaj operację przez siedem dni z rzędu, umieszczając podobiznę między świecami i wypowiadając powyższe lub podobne słowa. Jeżeli znaczna poprawa nie pojawi się natychmiast, wysyp ostrożnie zioła ze środka laleczki i zakop je razem z rozprutą kukiełką w ziemi, a następnie uszyj nową podobiznę. Bądź tak samo precyzyjny jak przy wykonywaniu pierwszej figurki.
Takie zaklęcie oczywiście powinno być stosowane w połączeniu z tradycyjnymi metodami leczniczymi albo kiedy takie metody zawiodły.
Czar miłosny z podobizną
To i podobne zaklęcia należą do najpopularniejszych w dzisiejszych czasach, tak samo zresztą, jak należały do nich przez wieki.
Wyrzeźb, uszyj, wydziergaj albo skonstruuj podobiznę siebie w swojej najlepszej, a zarazem najdokładniejszej formie. Podkreśl wszystkie swoje zalety i mocne punkty wyglądu, ale nie zapomnij też o usterkach. Zawrzyj w tym wyobrażeniu swojego ducha, swoją siłę życiową, całe swoje istnienie. Kiedy spojrzysz figurce w twarz (chociaż może być ona niedokładna lub nie wygładzona), ujrzyj w niej swoje własne oblicze.
Kiedy figurka będzie już gotowa, odłóż ją w bezpieczne miejsce. Kolejnym krokiem będzie wykonanie wyobrażenia swojej idealnej miłości z tego samego materiału i taką samą techniką. Nie powinna lub nie musi to, rzecz jasna, być żadna konkretna osoba, ale kompozycja wszystkiego, czego poszukujesz w kobiecie lub mężczyźnie. Mimo że wykonujesz tylko bardzo ogólny zarys postaci, wszczep w nią pożądane przez Ciebie cechy fizyczne, psychiczne, duchowe, emocjonalne, intelektualne i inne; nawyki i cele życiowe; wszelkie szczegóły, które są dla Ciebie ważne i szczególnie pożądane.
Kiedy już wykonasz obie podobizny, weź czerwoną albo różową nić lub sznurek i zwiąż wyobrażenia dość luźno ze sobą. Umieść kukiełki w miejscu, gdzie przez kilka tygodni będą mogły pozostać nie ruszane, ale nie może to być pudełko, szuflada ani żadna tego typu ograniczona przestrzeń. W czasie gdy kukiełki pozostają związane w bezpiecznym miejscu, ktoś do Ciebie przyjdzie i wówczas wszystko będzie zależało już tylko od Was dwojga.
Zaklęcia tego typu przyciągną do Ciebie wiele różnych osób, z których jedna lub dwie mogą zostać Twoimi dobrymi przyjaciółmi. Z tych znajomości może rozwinąć się bardziej osobisty związek, a nawet miłość.
Jeżeli tak się stanie, ale potem związek się skończy, rozwiąż wyobrażenia, starannie rozłóż wyobrażenie idealnej miłości i zacznij wszystko od nowa.
Tak samo postąp, jeśli nie znajdziesz kochanka czy kochanki po upływie więcej niż trzech miesięcy czekania. Zaklęcia tego typu nie zmuszają nikogo do spotkania z Tobą czy zakochania się w Tobie; one po prostu rozszerzają krąg Twoich przyjaciół. Żadna osoba, którą spotkasz, nie będzie pod działaniem jakiegoś magicznego nacisku czy siły zmuszającej ją do kochania Ciebie; tego będziesz musiał dokonać sam.

Źródło ,,Moc Ziemi. Rytuały i zaklęcia w magii naturalnej'' - Cunningham Scott
'Ten, kto się otrze o magię, zmienia się na zawsze.'
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2014, 01:00 {2} przez Primaevalherbarium.)
27-03-2014, 18:25
Znajdź Posty Reply
Razkael Offline
...

Liczba postów: 119
Dołączył: Jan 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #2
RE: Magia wyobrażeń
Całkiem, całkiem. Chociaż nazwa jakoś mi nie pasuje. "Wyobrażeń" jakoś tak mi się kojarzy z wizualizacją. No cóż...
27-03-2014, 20:53
Znajdź Posty Reply
Adejavantie Offline
Shi

Liczba postów: 90
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 4
Podziękowania: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Post: #3
RE: Magia wyobrażeń
Ładnie, pięknie, ciekawe i przydatne, ale podaj źródło. Oczko

"Jeżeli nie przyznasz się do swojej słabości
nigdy nie będziesz prawdziwie Silny."
"Widzę Piękno tam, gdzie inni odwracają wzrok."
"Ślepym jest ten, który nie chce Widzieć."
28-03-2014, 00:02
Znajdź Posty Reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB