Jak pozbyć się sensu życia
Autor Wiadomość
SorrorNesse Offline
runemaster

Liczba postów: 84
Reputacja: 2
Podziękowania: 1
Podziękowano 5 razy w 3 postach
Jak pozbyć się sensu życia
1. Włączamy jakąś klimatyczną muzykę ! @ # $ %, siadamy na fotelu/kładziemy się na łóżku, odprężamy się. Można zapalić papieroska, wciągnąć krechę, jak kto woli.

2. Szukamy słowa. Jakiegokolwiek. Przykład: sufit.

3. Rozmyślamy nad samym słowem. Sufit. Su-fit. S u f i t. Sufit. Sufit... Suuuufiiiit. Kontynuujemy, dopóki słowo nie straci całkowicie sensu. Wtedy ono samo wyda nam się szumem i nonsensem, reakcją będzie najpewniej śmiech.

4. Pozostajemy w tym stanie, dopóki sam sufit straci znaczenie. Powtarzamy z jakąś inną rzeczą, np. lampą. Potem następną, następną...
[Wybierając słowo "ja" lepiej pamiętać o częstotliwości powtórzeń, w innym wypadku może to brzmieć jak dochodząca Niemka]

5. Z czasem wszystko wokół straci wszelakie znaczenie, a my obudzimy się w mrocznej krainie bezmlasku żebrząc o cudowne guziki z Mao. Teraz można położyć kres swojej egzystencji lub też wyjść jej na przeciw i, świadomym otaczającego nas gówna, żyć dalej. Powodzenia.

Drobna uwaga: uświadamiając sobie o bezsensowności sufitu nie wypierdalamy go, bo jest bez sensu i nie potrzebny. Przysporzy to nam tylko dodatkowych kłopotów i zakłóceń na drodze do odnalezienia całkowitej pustki.

23
Oh... haven't you learned anything... you must laugh!

http://paratheo-anametamystikhoodoferis.tumblr.com

[Obrazek: tumblr_mcqkf00Gyo1qbsjqno2_250.gif]
27-03-2014, 20:58
Znajdź Posty Reply
kozioł Offline
Zbanowani

Liczba postów: 105
Podziękowania: 0
Podziękowano 1 razy w 1 postach
RE: Jak pozbyć się sensu życia
Robiłem tak z znajomym na zabraniu. >.< Działało.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2014, 20:50 {2} przez Olimpia.)
27-03-2014, 21:17
Znajdź Posty Reply
~Monolit
Niezarejestrowany

Podziękowania:
Podziękowano razy w postach
Świetna technika. Bardzo często ją stosuję.
27-03-2014, 21:27
Reply
Nightmare Offline
Poszukująca Prawdy

Liczba postów: 273
Reputacja: 3
Podziękowania: 72
Podziękowano 43 razy w 37 postach
Szkoda, że nie muszę stosować tej techniki... :3
[i]„Na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło, i jak by wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie?”[/i]
27-03-2014, 22:30
Znajdź Posty Reply
MrRiser Offline
Użytkownik

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Podziękowano 0 razy w 0 postach
Utwór z punktu pierwszego jest po prostu genialny. Jeśli chodzi o punkt trzeci, to tak się składa, że często tak miałem, że rozmyślałem nad sensem jakichś słów, ale nigdy nie użyłem tego do takiego celu. Próbowałem i faktycznie, można wprowadzić się w trans, ale równie dobrze można myśleć o czymkolwiek innym, skupić się nad tym i odlecieć dokładnie w ten sam sposób. Wystarczy znaleźć jakikolwiek zamiennik, żeby w pewnym momencie nie myśleć o niczym.
27-03-2014, 22:35
Znajdź Posty Reply
Killgorin Offline
Wtajemniczony

Liczba postów: 39
Reputacja: 5
Podziękowano 11 razy w 3 postach
Technika działa. To po prostu logiczne, nie potrzeba czytać o istnieniu takiej techniki, ponieważ wiadomo co się stanie. Czasem ludzie mówią "przekombinowałeś", a to jest to samo co opisuje technika. Gdy myślisz o czymś intensywnie, zaczynasz pojmować bardziej a tym samym szukać głębszego sensu. Głębszy sens może być dla nas aż tak nie pojęty (przez zbyt mały rozwój), że będzie pozbawiony sensu i zaczniemy się zastanawiać dlaczego to wszystko owego sensu nie posiada.

Przeciwieństwo tej techniki (Dla potrzebujących pomocy):

Istnieje technika, która pozbawia sensu, a to oznacza również, że istnieje jej przeciwieństwo. Jeśli ktoś cierpi na brak życiowego sensu to proszę zastanowić się nad tym - "Jeśli będziesz tylko myślał, w końcu sam przestaniesz wierzyć. Ogarnie Cię strach, że wierzysz w coś co nie ma sensu. Że wszelkie trudy życia nie posiadają sensu. Powstanie lęk, który zniszczy Cię od wewnątrz. Aby poznać sens należy szukać go w sobie. Jeśli mimo to nie czujesz sensu, wybadaj to. Myśl bez praktyki może cię zniszczyć, a co więcej nigdy możesz nie zrozumieć jaki tak na prawde jest sens".
"Jeśli będziesz tylko praktykować, to w końcu zaczną się pojawiać zjawiska, których nie będziesz w stanie wytłumaczyć w żaden sposób. Zaczniesz wymyślać jakieś chore i bezsensowne teorie, które nie mają żadnego sensu. Co gorsza, zaczniesz tak bardzo w nie wierzyć, że wszelką próbę wyciągnięcia cię z tego bagna odbierzesz jako atak na własną osobę. Zaczniesz co raz bardziej zamykać się w sobie, aż w końcu albo znajdziesz innych popaprańców, którym wkręcisz swoje herezje, albo popełnisz samobójstwo z poczucia braku zrozumienia u innych."

Po pytania zapraszam na PW lub gg: 22199943
[Obrazek: 2mp.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2014, 20:16 {2} przez Killgorin.)
14-09-2014, 20:10
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 343
Podziękowano -18 razy w -21 postach
Ale jedno małe ale po cholerę pozbywać się sensu toż to właśnie ten sens daje nam siłę sprawczą do działania nas popycha bez tego jest się niczym a sens w każdej chwili można sobie nadać inny. Tak więc po jaką cholerę.
15-09-2014, 04:05
Znajdź Posty Reply
Olimpia Niedostępny
...

Liczba postów: 5,093
Reputacja: 85
Podziękowania: 869
Podziękowano 1375 razy w 681 postach
Żeby pokonać przeciwności, depresję czy żeby zobaczyć że tak naprawdę nic nie jest prawdziwe? No nie wiem... Teorytyzuje. Myślę że pozbawienie się sensu mogło, by być sprawdzianem dla młodych magów... Nie wiem. xD

Ja żyje od zawsze bez sensu życia, i jakoś mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - nie histeryzuje tak, jak inni w razie opcji straty życia, to tylko życie będzie następne a ludzie przychodzą i odchodzą, taka kolej rzeczy, jasne że boli jak ktoś bliski odchodzi, ale to minie, trzeba to przezwyciężyć, przetrwać i żyć dalej. Dobrze żyć chwilą, ale też i z odpowiedzialnościa, bo nasze czyny będą mieć też konsekwencje na bliskich nam osobach.
Normalność to wymysł.
Skupiają się w stado i "normalność" tworzą na podstawie wypadkowej średniej reakcji i poglądów innych Owiec w stadzie.
Boją się uwolnienia Woli ponad Formę.
Są niewolnikami Formy (Materii i spraw materialnych).
-----------
Różnica pomiędzy mną a resztą jest taka, że ja sie nie boje być nie akceptowana.
15-09-2014, 11:17
Znajdź Posty Reply
Finneus Offline
Olśniewający Jeż

Liczba postów: 201
Reputacja: 3
Podziękowania: 33
Podziękowano 25 razy w 16 postach
To rytuał od Nesse, więc jak większość z nich jest nieprzydatny i można go zrobić dla beki. ;p Pamiętacie "Błogosławieństwo Niebłogosławionego Czegoś"?
15-09-2014, 11:59
Znajdź Posty Reply
konidziu Offline
Wredny skórwiel

Liczba postów: 343
Podziękowano -18 razy w -21 postach
Tysz rocja Finneusie tysz rocja. :D Olinku zawsze masz jakiś cel to mogą być chwilowe cele chociażby nawet pójście do kibekla zawsze jest ten jakiś cel Olinku może nie posiadasz tego jednego wielkiego sensu życia ale ten sens tak na prawdę znajduje się prawie pod koniec życia.
15-09-2014, 12:20
Znajdź Posty Reply

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Impressum | Mitglieder | Regeln | Forensoftware MyBB